[Śledztwa Prokuratury] Szukają kozła ofiarnego w ratuszu?

Wyobrażacie sobie, że po zakończeniu śledztw w prokuraturze, odpowiedzialność za działanie władzy mogłaby spaść na podrzędnego urzędnika? Oczywiście jest to możliwe!
Do takich wniosków może doprowadzić również lektura rozmowy z Kosiarskim, którą przeprowadziła „Wspólnota Łęczyńska” w ubiegłotygodniowym wydaniu.

Pytany o kwestię prac przy łęczyńskim targowisku (chodziło o podzielenie prac na dwa zadania, dzięki czemu nie było potrzeby rozpisywania przetargu) i związaną z tym faktem karę, którą wymierzyła mu Regionalna Izba Obrachunkowa, Kosiarski odparł, że nie odwoływał się od niej ponieważ „nie chciał boksować się z RIO”, dodatkowo uważa „że nie ma czegoś takiego jak bezwzględny zakaz dzielenia zamówień”. „Moi pracownicy nie dochowali pewnej staranności w dokumentach, więc jako szef musiałem za to ponieść konsekwencje” – dodał.

Pojawia się zatem pytanie czy w toku prowadzonego śledztwa, nie pojawi się pokusa aby ew. winę skierować na jakiegoś podrzędnego pracownika. Moim zdaniem to właśnie w kwestii targowiska śledczy posiadają na tyle mocne materiały, że postawienie zarzutów będzie tutaj kwestią czasu. Tak czy inaczej myślę, że warto o tym pamiętać.

Nie mam wątpliwości, że w związku z prowadzonymi przez prokuraturę postępowaniami zostaną przesłuchani (wszyscy?) pracownicy magistratu. Co takiego powiedzą? Dowiemy się pewnie w sierpniu (wtedy kończy się czas na prowadzenie śledztwa).
Mam jedynie nadzieję, że będą mówili prawdę. Wszak w myśl art. 233 par. 1 za składanie fałszywych zeznań lub zatajanie prawdy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Cieszy mnie „spokój” z jakim „dobry gospodarz” przyjmuje obecny stan rzeczy. Wypada mi życzyć mu tego spokoju do samego końca, niezależnie od okoliczności 🙂

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „[Śledztwa Prokuratury] Szukają kozła ofiarnego w ratuszu?

 1. Brawo!
  Widać, ze nie jestem sam w krytyce p. Kosiarskiego.
  Kolejna osoba napisała na forum prawdę, co myśli o rządach naszego prawdziwego gospodarza.
  Miejmy nadzieję, że liczba osób niezadowolonych z pracy na stanowisku Burmistrza Łęcznej po zbadaniu sprawy przez Prokuraturę i CBA zacznie lawinowo się powiększać.
  Czas panie gospodarzu wrócić do siebie, gdzie się pan wcześniej już sprawdził i słowo „dobry” będzie przez pana codziennie rano wypowiadane.
  Bo tu w mieście było nieprawdą. 😉

  1. Myślę, że niektórzy urzędnicy powinni pochwalić się wiedzą w CBA. Bo ja też chciałbym aby moja firma bez przetargu dostała zlecenie od urzędu na 300 tys. zł. Myślę, że każdy by tak chciał.

 2. Jak zwykle nasZ T%% kryje ziomków z kliki ,razem piją wóde i szkoda by tych relacji psuć .Panie T%% ile było w kopercie bądź pod stołem przekazane z firmy P…. Która wykonywała zadanie na targowisku? Nie podaje nazwy firmy ani imion, nazwisk bo za chwilę do mnie przyjdzie powiastka z prokuratury na spowiedź . Ja porostu obserwuje urzędniczą fuszerę i przykro mi że ciężkie pieniądze z podatków które płace do miasta są poprostu lekką rączką rozdawane na lewo i prawo na głupoty bez sensu . Zbiera mnie na wymioty jak widzę co tu się dzieje , z tego powodu postanowiłem się przeniešć do innej gminy tam przynajmniej kasa nie jest marnotrawiona . UM Łęczna to poprosttu jeden wielki cyrk rządżony przez byłego r%la który gówno wie o kierowaniu ludźmi , miastem , podwładnymi w sposób normalny panie Kosiarski zajmij się pan swoimi konikami może to lepiej panu wychodzi. Pozdrawiam.

 3. Ile tych kozłów będzie?
  Przy targowisku być może jeden, przy projekcie parku drugi a przy dietach przewodniczącej znajdzie się trzeci? 😉
  Czy w tym urzędzie aż tylu będzie?

 4. A co ma nie być spokojny. Przecież publicznie nie powie że się boi. A to widać. Ja na miejscu urzędników mówił bym prawdę, bo pójść siedzieć za takiego szefa to za żadne pieniądze.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.