Świętowali Policjanci z Łęcznej!

Od mszy świętej w kościele pw. św. Barbary w Łęcznej rozpoczęły się powiatowe obchody 102 rocznicy powstania Policji Państwowej. W dalszej części uroczystości na placu przed budynkiem jednostki funkcjonariusze otrzymali z rąk inspektora Pawła Paździora Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Uroczyste obchody Święta Policji uświetniała orkiestra górnicza.

24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tradycji Policji Państwowej, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji.

Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Barbary w Łęcznej. Nabożeństwo w intencji wszystkich policjantów było sprawowane przez księdza Proboszcza Andrzeja Lupę.

Następnie na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta i gmin oraz innych służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie.

Podczas apelu 22 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Świętowali Policjanci z Łęcznej!

  1. Są efekty (piesi ustępują miejsca na chodniku samochodom, trawniki służą nie dla zabawy dzieciom ale tak jak powinny do parkowania samochodów, kostka brukowa jest zaolejona tak jak być powinna od nowości, znaki drogowe i organizacja ruchu jest wzorowa i nie potrzebne są wnioski o jej poprawę) to są i nagrody.

    Gratulacje.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.