Ten film z ronda w Łęcznej zobaczyło ponad 2,5 miliona osób! Kogo ukarała policja?

O tym jak ciężko jeździ się na łęczyńskich rondach powstało wiele artykułów. Jedne zarzucały brak wiedzy kierowcom, inne zwracały uwagę na nieprawidłowe oznakowanie skrzyżowań. Dziś wracamy do filmu z ronda na skrzyżowaniu ul. Krasnystawskiej i al. JP II, który do dziś obejrzało ponad dwa i pół miliona osób!

Jak możecie zobaczyć na filmie, chwilę po tym jak na skrzyżowanie od strony Lublina, w kierunku Włodawy wjechał autor nagrania, od strony Lidla wyjechał srebrny Opel. (Aby przejść do nagrania, kliknij na poniższy obrazek)

Ruszyła machina komentarzy. Wypowiadali się zarówno mieszkańcy jak i przedstawiciele szkół jazdy. Co ciekawe, można było zauważyć, że te ostatnie nie mówiły jednym głosem. Jedni uważali, że błąd popełnił nagrywający, inni, że nieprawidłowo prowadził kierowca Opla.
Po kilku miesiącach wypowiedziała się komenda powiatowa policji w Łęcznej. Poniżej treść dokumentu otrzymanego przez kierowcę, który nagrywał zdarzenie:

Mundurowi postanowili nie kierować sprawy do sądu, lecz ukarali kierowcę Opla pouczeniem.

Czy Waszym zdaniem słusznie? Czy przez łęczyńskie ronda przemykacie jak autor nagrania, czy może jak kierowca Opla?

Udostępnij ten wpis!

20 przemyślenia na temat „Ten film z ronda w Łęcznej zobaczyło ponad 2,5 miliona osób! Kogo ukarała policja?

 1. Ludzie z Łęcznej kto wam dał prawo jazdy? Ewidentnie srebrnym autem wjechał na rondo nie zgodnie z przepisami. O czym tu dyskutować. Masakra, aż strach wyjeżdżać na drogę jak tacy amatorzy tego nie rozumieją. Szok.

   1. zakaz wjazdu na rondo gdy jest zajęte, a w tym przypadku było. Każdy egzaminator za to oblewa kursanta. Powrót na naukę jazdy proponuje.

    1. Dokładnie. Problem jest w tym że często ludzie interpretują rondo jako dwa lub więcej niezależnych pasów. A tak na prawdę jest to skrzyżowanie, na które nie masz prawa wjechać jeśli masz ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu.

  1. Problem w tym, że nie widać co sygnalizuje filmujący kierowca. Po namyśle muszę powiedzieć, że jeżeli sygnalizował zjazd z ronda a kierowca Opla wjechał to faktycznie wymusił. Ale jeżeli filmujący kierowca nie sygnalizował zjazdu z ronda to kierowca Opla mógł zostać wprowadzony w błąd i wjechał.

   1. z wewnętrznej strony ronda można sygnalizować chęć zmiany pasa na zewnętrzny a nie zjazd z ronda, Zjazd z ronda prawidłowo można wykonać z zewnętrznego pasa

 2. Nie mam pojęcia czemu dostał pouczenie – jechał prawym pasem ronda i miał pierwszeństwo. Jak filmujący nie miał możliwości zjechać to powinien kontynuować ruch okrężny i za kolejnym razem zjechać – po to są ronda. To oczywiście tylko moja opinia.

  1. Masz chłopie prawo jazdy? Jeśli tak to nie chciał bym się z tobą spotkać na rondzie.

  2. a kiedy się pojawił na prawym pasie???? a no wtedy kiedy rondo było zajęte. więc złamał przepis bo wjechał na rondo kiedy ono było zajęte!

 3. Chyba ci policjanci oglądali inne nagranie niż my widzimy. Nagrywający wymusza pierwszeństwo przy zmianie pasa a oni piszą że zagrożenie powoduje kierowca Opla XD

  1. Kierowca opla zachował się zgodnie z przepisami. Nikt nie jechał jego pasem więc nikomu nie wymusił pierwszeństwa. A kierowca nagrywający to zdarzenie powinien zjechać przed zjazdem do Włodawy na zewnętrzny pas . Na tym rondzie nie ma poprowadzonych pasów do zjazdu z tego pasa , czyli zewnętrznego. Jednak większość kierowców tak jeździ. Jak jedziemy drogą dwupasmową bo rondo to nic innego to nie skręcamy w prawo z dalszego pasa tylko z prawego. Proste . Co innego jest na rondach w Lublinie, tam są poprowadzone pasy do zjazdów z ronda i tam jest to dopuszczalne. Szkoda tylko że nasza Policja to niedouki. Pozdrawiam.

   1. Opel ma ustąp pierwszeństwa, wjeżdża… VW źle zjeżdża z ronda. Dlatego jest tyle kolizji. Zjeżdża się ze skrajnego pasa, a nie wewnętrzny pas i przecinka drugiego do zjazdu. Tak jeździ dużo kierowców. Opel żeby nie było powinien poczekać.

    1. Miałbyś rację, gdyby VW rozpoczynał manewr z 10 metrów wcześniej i kolizja miałaby miejsce w momencie wjazdu opla na rondo. W momencie zdarzenia opel był już na rodzie, więc trudno przypisywać mu obowiązek ustąpienia pierwszeństwa i tym samym winę za zdarzenie.

   2. człowieku wracaj na kurs i nie wyjeżdżaj na drogę. Znaki przed rondem poziome są??? no to ???? siedzieć w domu i nie jeździć.

  2. Człowieku srebrnym autem wjechał na rondo gdy ono było zajęte, o czym ty piszesz, wracaj na kurs.

   1. Dwa pasy, jeden samochód i rondo jest zajęte? Szkoda kasy na asfalt.

  3. Wjeżdżający na rondo ma znak ustąp pierwszeństwa, do pierwszego zjazdu ustępuje wszystkim.

  4. a kiedy się pojawił na prawym pasie???? a no wtedy kiedy rondo było zajęte. więc złamał przepis bo wjechał na rondo kiedy ono było zajęte! kto wymusił?????? wracaj na kurs !

   1. Skąd ci się wzięło że jak gdziekolwiek na rondzie jest samochód to jest zajęte? Właśnie ż2 prawy pas był wolny. Nagrywający źle zjechał bo powinien z zewnętrznego i w tym przypadku niestety musiał ustąpić. Tak będzie zawsze dopuki nie zmienią przepisu o tym że to zjeżdżający ma pierwszeństwo.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.