Ulice i chodniki w Łęcznej nieodśnieżone, a urząd miejski kpi z mieszkańców!

Zima tradycyjnie zaskoczyła drogowców. Zaskoczyła też niestety służby porządkowe w Łęcznej. Mieszkańcy brnęli dzisiaj przez nieodśniezone chodniki i miejskie ulice z nadzieją na jakiś ruch urzędu.
Tymczasem urzędnicy bawili się świetnie… na facebooku.

Leszek Włodarski przyzwyczaił nas, że brak należytej aktywności na rzecz miasta i mieszkańców, rekompensuje foteczkami na „fejsie”. Dzisiaj jednak łęczyński ratusz przeszedł sam siebie.

Podczas gdy mieszkańcy grzęźli na nieodśniezonych chodnikach i ulicach, na facebookowym profilu urzędu miejskiego pojawiła się… nie, wcale nie informacja, że zaraz ruszy odśnieżanie, lecz prośba o dodawanie zimowych zdjęć. To nie żart, poniżej screen:

Na apel szybko zareagowali… pracownicy urzędu i znajomi włodarza oraz radni z komitetu Kosiarskiego/Włodarskiego, chętnie wstawiając fotki.

Pojawiły się także zdjęcia zasypanych chodników i nieodznieżonych ulic oraz takie głosy..

To jawne kpiny. Zza okien urzędu widok ładny, może droga urzędników do domu też, a cała reszta to ch%j” – mieszkańcy nie przebierają w słowach.

Otrzymałem też film z przejazdu ulicą Stefanii Pawlak w trakcie dzisiejszego dnia. Możecie go obejrzeć poniżej.

Wygląda na to, że po ostatnich zakupach drogiego sprzętu elektronicznego (LINK), w ratuszu nadal są osoby, które nie mają się czym zająć. Może to czas, by zastanowić się nad tym, czy powinniśmy takich urzędników utrzymywać? Może lepiej te pieniądze przeznaczyć np. na odśnieżanie miasta?

Co na to wszystko „skaczący” Leszek? Bezradnie rozkłada ręce i twierdzi, że pieniędzy na odśnieżanie miasta nie ma, bo źli radni zabrali. Biedny ten burmistrz…
Niech sobie tylko przypomnę, kto w urzędzie pod koniec ubiegłego roku, na szybko kupował aparaty fotogtraficzne i komputery za kilkadziesiąt tysięcy złotych (LINK) (LINK)
Centrum Kultury: ok. 50 000 PLN
Urząd Miejski: ok. 16 000 PLN
No tak ale to radni źli….
Leszek pracuj, nie pajacuj!

PS. Doszły mnie słuchy, że podwyżka opłat za odbiór śmieci czeka tuż za rogiem.

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „Ulice i chodniki w Łęcznej nieodśnieżone, a urząd miejski kpi z mieszkańców!

  1. Podpisuję się pod artykułem rękami i nogami. Mieszkam w centrum, przejście chodnikiem przy tak głównych ulicach jak Jana Pawła II czy Stefanii Pawlak graniczyło z cudem. Piękny lód jak na lodowisku! O deptaku nie wspominam, żałuję że nie posiadam łyżew!! Nie posypano tego piachem, solą – ZUPEŁNIE NICZYM! Miasto zapewne liczyło na ocieplenie i usunięcie problemu samoczynne, niestety nadają mróz. O 9.00 na szczęście byłem w Lublinie w pracy, tam chodniki i ulice czarniutkie (tylko trochę już popruszone śniegiem). Albo Burmistrz ma to gdzieś, albo służby mają gdzieś Burmistrza i liczą oszczędności na pozostawaniu w bazie.

  2. zacznijmy od tego że wybralismy ludzi którzy nie maja pojęcia o zaządzaniu miastem i do czego powstała firma „mieszkańców ” czyli gospodarka komunalna. Jest to firma własna do obsługi miasta, nie tylko do zaopatrzenia w wode i odprowadzenia ścieków. Kiedy nawet przeglądy kanalizacji deszczowej zlecacie ( patrz burmistrz i jego zespół ) zewnętrznym firmom , a kosztowało to w zeszłym roku ok 130 tyś. to ile wam nie dac to nie starczy.
    Czytałem wasze wydatki aktualizacja dokumentacji przystani kajakowej 60 tyś. ?????????? menagera trzeba w tym mieście bo pójdzie z torbami po 2 dniach opadów śniegu.

    1. Tam zawsze była cenzura. W Łęcznej o urzędzie można mówić tylko dobrze. Wszystkie gazety powiązane z urzędem liczą na pieniądze z reklam. Tylko tutaj można przeczytać co wyprawiają pod stołem.

    2. nic z tego nie będzie gdy w Komunalnej siedzą kuzynki i koleżanki że potrzeba nowe krzesła dostawiać sprzętu do odśnieżania brak czy też piasku nie ma ?zatrudnienie ludzi na czas zimowego odśnieżania chodników ,latem do sprzątania —–zamiast PREMII CO SIĘ ZALEŻĄ

  3. Dobrze powiedziane. Aby pod nosem mieli odśnieżone, resztę można zaorać. Ciekawe który to taki dowcipny w urzędzie.

  4. Panie Wlodarski, czas się pakować. Nie ma kontroli ani nad miastem, ani nad urzędnikami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.