Umożliwił likwidację liceum na Szkolnej. Chce być burmistrzem Łęcznej!

Trzeba naprawdę mieć tupet! Leszek Włodarski, czyli były dyrektor liceum przy ulicy Szkolnej, który chwilę po jego likwidacji znalazł się w łęczyńskim ratuszu na stołku w-ce burmistrza, zapowiedział start w jesiennych wyborach.
To nie wszystko, jak twierdzi „decyzję o kandydowaniu podjął sam”. Mimo iż tajemnicą poliszynela jest to, kto na pl. Kościuszki pociąga za sznurki.

Jak pewnie wiecie, przy ul. Szkolnej nie ma dzisiaj liceum mimo, że kształciły się w nim pokolenia Łęcznian. Jak tłumaczy swoje postępowanie Włodarski? Twierdzi że nie było innego wyboru. Czy czegoś Wam to nie przypomina?

Jeszcze kilka miesięcy temu ekipa Kosiarskiego (Kowalski, Wójcicki, Kuczyński) i Cholewa (PSL) dokładnie tak samo przekonywali uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej (LINK). Jednak w tej placówce dyrekcja nie kneblowała ust swoim uczniom i nauczycielom. Tak moi drodzy, uczniowie i nauczyciele Zamoyskiego chwilę przed likwidacją placówki na ul. Szkolnej otrzymali zakaz kontaktów z mediami. Napisali o tym do mnie, kiedy stracili już wszelką nadzieję na pozostawienie szkoły na os. Samsonowicza. Celem takiego działania było wyciszenie emocji, tak żeby można było zrealizować plan mentora z pl. Kościuszki. Likwidacja łęczyńskiej oświaty to znak rozpoznawczy wąsatej ekipy. Pewnie już nie pamiętacie ale na ul. Piłsudskiego tez było liceum. Było!

Skutkiem zawirowań w łęczyńskiej oświacie jest odpływ młodzieży do innych miast. Trudno się dziwić, skoro dochodzi tu do sytuacji w których rozpoczynając naukę w danej szkole, nie ma pewności czy będzie możliwość ukończenia jej pod tym samym adresem. Oficjalnie władza kiepskie wyniki naborów tłumaczy niżem demograficznym. Jak to jest zatem możliwe, że w innych miastach naszego regionu (np. w Świdniku) uczniowie biją się o miejsca w szkołach? To proste, nauczyciele i dyrekcja zajmują się edukacją, a nie polityką.

Czy trzeba dodawać coś więcej?
Podsumowując napiszę tylko, że IMHO Włodarski nie jest gwarantem zmiany, jest natomiast gwarantem utrzymania dotychczasowego układu władzy w Łęcznej. Czy tego chcecie dla swoich dzieci i dla siebie?
Włodarski, to nie zmiana, to zamiana!

Kosiarski musi odejść!

PS. Lepsza Łęczna ogłosi swojego kandydata na burmistrza podczas konferencji prasowej. Szczegóły niebawem.

PS2. Przy okazji prezentacji kandydata Kosiarskiego, dziennik wschodni postanowił strzelić sobie w stopę pisząc: „Nie znamy planów lidera opozycji w Radzie Miasta. Mariusz Fijałkowski, który jest trzecim potencjalnym kandydatem na to stanowisko, przez cały weekend był niedostępny.”
Prawda wygląda jednak tak:


Nie dziwi nic…. 🙂
11.06 ok. godziny 8:40 z Mariuszem Fijałkowskim skontaktował się autor wypocin z dziennika wschodniego, Paweł Puzio. Jak twierdzi… pomylił numery 🙂 🙂 🙂 :). Poprosił jednocześnie o wycofanie komentarza, bo jak mówi „jest to nieeleganckie”. Niczym PKP, nie raczył przeprosić. Jakie to piękne.
Ze śmiechu oplułem monitor 🙂

Udostępnij ten wpis!

29 przemyślenia na temat „Umożliwił likwidację liceum na Szkolnej. Chce być burmistrzem Łęcznej!

 1. na fotorelacjach z obchodów OSP widać że został przedstawiony do odznaczenia i nie byle kto medal wieszał.
  Bartolu, możesz się dowiedzieć czegoś więcej o tej pięknej karcie naszego kandydata, za co to wyróżnienie? czy to może medal im. Bolesława Chomicza?

  1. W tym wypadku to musiał być medal „super strażak” – dla tych co w życiu pożaru nie ugasili 🙂
   Zamiłowanie do odznaczania zostało odznaczającemu jeszcze z czasów komuny.

 2. Pan Mariusz Fijałkowski to zdolny, inteligentny, młody człowiek. Kogoś takiego jako burmistrza nam potrzeba. Jeśli będzie kandydował w wyborach to wezmę w nich udział i oddam na niego swój głos.

 3. Tytuł nie adekwatny do realiów, jeżeli nie ma takiej ilości uczniów to wiadomo ze żadna szkola sie nie utrzyma bo za to się płaci z naszych podatków,
  chyba redaktor nie zna realiów jak się mniej dzieci rodzi, a reszta uczniów ucieka do Lublina.
  Najlepiej do kogoś się przyczepić najlepiej do swojego nowego , poważnego konkurenta…

  1. A dlaczego ucieka do Lublina. Tak im się chce 1,5 godziny wcześniej wstawać

  2. Szanowna Pani „Aska”, dzieci to u nas akurat rodzi się dużo. Tylko młodzież ucieka do Lublina, bo chcą mieć pewność, że nikt im szkoły nie zlikwiduje. Proszę opierać się na faktach.

  3. jestem tymże dojeżdżającym, rzeczywiście, wolę moją szkołę 100 razy bardziej niż jakąkolwiek łęczyńską, w mojej klasie jest sporo osób z naszego powiatu, a w całej szkole jest ponad 30 osób mieszkających w Łęcznej. Z relacji rówieśników, najwięcej łęcznian jest na Podwalu, ale także na Wojciechowskiej w technikum.
   Do tego pozostają liczne licea tzw. elitarne (tj. jedynka, dwójka, trójka i piątka) gdzie kilka/kilkanaście osób z Łęcznej też się trafia.

   PS
   W powiecie łęczyńskim jest największy przyrost naturalny nie tylko w całym województwie, ale także po wschodniej stronie Wisły, nic tylko współczuć tym dzieciom życia w takim klimacie.

 4. Czytam i nie wierzę… Swiat oszalał, czy ludzie nie mają własnego zdania???

  1. nie dość że nie mają własnego zdania to jeszcze udają niezależnych. Włodarski=Kosiarski Ode mnie czerwona kartka dla Włodarskiego

 5. Przyszłość miasta podobnie jak szkół nie ma nic gorszego od nauczyciela burmistrza z wyjątkiem ryla burmistrza

 6. Jak widzimy Dziennik Wschodni zamieszcza nowe fakty odnośnie wypowiedzi p.Fijałkowskiego. Część artykułu z wczorajszego dnia znika. Czyżby p. redaktor celowo nie mógł się dodzwonić? Szybko z Ł24 znika zdjęcie V-ce burmistrza już jest inne, już się na nim nie podpiera. Plac Kościuszki wysyła do DW tekst i bez sprawdzenia go zamieścili. Ale profesjonalizm! – może dziennik pisze na ilość nie na jakość i „jakoś” tam będzie – skąd my znamy takie powiedzenie? „-Nie da się, jakoś ” Nawet się nie chciało sprawdzić co myśli „Lepsza Łęczna” o starcie p. Włodarskiego na burmistrza i o nim samym. Panie Kuczyński to pan jest ten majster od propagandy miejskiej i nie wiesz, że do wyborów daleko a wy już na Placu Kościuszki szukacie rozgłosu. Przecież p. Kosiarski pański szef to taki dobry gospodarz, super zarządca a już nie wytrzymuje ciśnienia?. Było być normalnym miejskim urzędnikiem słuchać wyborców, odstawić na bok Spiczyńskich”kolesi” i rządzić Łęczną z nowoczesnością. Wy tego nie potraficie. Dlatego wasz czas już mija.

 7. Mam nadzieję , że nadejdzie zmiana.Łęczna z zapyziałego ciemnogrodu/ ale nie dlatego, że katolicka/ stanie się miastem przedsiębiorczym , dbającym o mieszkańców i firmy na jej terenie, które płacą podatki.Takiego dziadostwa już nigdzie nie ma. Powiaty ościenne Lubartów , Świdnik jak pięknie się rozwinęły przez ostatnie 10 lat.Na razie zazdrościmy , ale mam nadzieję,że w Łęcznej też się zmieni.

    1. Akurat łęczyński to jakaś popierdułka, więc nie ma się czego obawiać. Jak usłyszałam że chcą Winiarskiego na Burmistrza pchać to się roześmiałam.

     1. Ja myślę, że Łęczna jest tak specyficzna,że nawet nie chodzi o to kto jest w jakiej partii, bo i tak jak widzę nazwiska to stara nomenklatura co to się na wszystkim zna WSZYSTKIE PARTIE OBSTAWIŁA.. Mieszkam w Łęcznej od kilkunastu lat i takiego nieudacznictwa i niewiedzy w urzędach nie spotyka się nigdzie. Trzeba albo samemu zgłębiać paragrafy albo załatwiać sprawy w innym mieście i tam powiedzą jak i co.Rozwalona totalnie miejscowość bez szkół, miejsc pracy,miejsc sportowo-rekreacyjnych dla dzieci Dobrze, że w Puchaczowie jest lodowisko to przynajmniej jest gdzie z dziećmi w zimie pojeżdzić, w innym przypadku zostaje LUBLIN CITY.Może trzeba zrobić referendum i zostać dzielnicą Świdnika albo Lublina.

     2. Czy ten Winiarski będzie kandydatem z listy PiSu czy tylko popierany przez PiS? czy znane jest oficjalne stanowisko łęczyńskiego koła PiS w sprawie rekomendacji dla kandydata na urząd burmistrza miasta? może spokojnie 😉

 8. Teraz się zacznie malowanie kandydata Włodarskiego jako niezależnego i samodzielnego, który w zasadzie Kosiarskiego to nie zna, a jeśli już go zna to na pewno odcina się od jego polityki. Taki Łęczyński Trzaskowski.

 9. Proszę Państwa!
  Kuczyński rozdmuchał temat o starcie p.Włodarskiego bo burmistrz mu nakazał?.
  Nie wie jakie plany mają potencjalni kandydaci,czy są już tworzone listy wyborcze, kto gdzie i z czym się wychyli, bo sam jest w przysłowiowej du.. . Pan Gospodarz Kosiarski, jak wiadomo nie podaje swojej przyszłości, nie określił się, gdzie będzie kandydował, więc nasłał tego od miejskiej ortografii by wybadał łęczyńskie środowisko.
  W moim przekonaniu jest to zagrywka Kosiarskiego pod publiczkę i nic po za tym.
  Czy Ktoś z Państwa wie, kiedy są wybory?
  To o jakich kandydatach mamy rozmawiać?
  Może Urząd Miejski za przeproszeniem „popuścił w gacie” z racji nieudolnych rządów pana Kosiarskiego i w rozpaczy przedstawia marionetkę z podpartą brodą jako kandydata.
  Proponuję lepiej popatrzeć na oświadczenie majątkowe p. burmistrza tytułującego się jako „Prawdziwy Gospodarz” ile to zarobił „na” – we własnym gospodarstwie rolnym?
  Wstyd, ze Ktoś taki zarządza jeszcze do dziś naszym miastem.
  Pozdrawiam czytelników LLE24 i nie słuchajcie miejskiego „niedorzecznika”, że jest tu jakaś cenzura.

  Ps.
  Bartolu nie masz ważniejszych tematów na po niedzieli?, tylko reklamujesz tego co parkingi chce nam budować
  – chyba rowerowe?

 10. Taaa sam zadecydował. Wlodarski może nie wie ale żeby wystartować to trzeba mieć swój komitet wyborczy. Pewnie to przypadek ze nie napisali z jakiego będzie startował. A pójdzie ze wspólnej sprawy kosiarskiego który jak myśle namaścił następcę. No jak Putin z Miedwiedievem normalnie.

 11. W ostatnich wyborach głosowałem na Pana Fijałkowskiego i na tym się kończy bo oprócz krytyki nic więcej sobą nie zareprezentował, a pomyśleć, że miałem duże nadzieje. Szkoda.

  1. Nie kłam Onleczna. Wielokrotnie pisałeś, że to zły kandydat. Teraz odwracasz kota ogonem. W tej kadencji chwaliłeś Kosiarskiego. Pozostań przy tym, ewentualnie poprzyj Włodarskiego.

 12. Jest jakaś inna opcja niż pan Fijałkowski? Ciekawi mnie to mocno, bo deklaruję oddać głos na kandydata z Lepszej Łęcznej

 13. Chcę usłyszeć jasną deklarację „nie ubiegam się o reelekcję”,
  inaczej to wszystko to wyborcze gierki paroma pionkami

 14. Bartol, a zauważyłeś, że tuba i urzadmiejski24 podały informację o starcie w tym samym czasie. Oni się nawet już nie kryją. To ratuszowe media. Jakby pojezierze miało stronę www to też by napisało razem z nimi hehehe

  1. i dziennik wschodni 🙂 Już kiedyś o tym pisałem o tej „niezależności”. To tak jak z Włodarskim, on także jest zależny od Kosiarskiego. Trzeba z tym skończyć.

  1. Masz jakieś wątpliwości? Oby tylko chciał wystartować. Trzymam kciuki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.