Urząd miejski promuje komercyjny portal?

Zdziwieni? Pewnie nie mniej ode mnie. Odnoszę dziwne wrażenie, że burmistrz nie panuje już nie tylko nad tym, co dzieje się w mieście ale nawet nad tym co robią jego pracownicy. Na blogową skrzynkę otrzymałem krótką informację na temat dzisiejszego artykułu w urzędowym serwisie (utrzymywanym z naszych podatków) leczna.pl dotyczącym umieszczania ogłoszeń w miejscach wyznaczonych(LINK).

Generalnie taki artykuł mógłby być bardzo przydatny ponieważ, wskazuje miejsca w naszym mieście, gdzie np. przedsiębiorca może reklamować swój biznes lub przedsięwzięcie. Niestety diabeł tkwi w szczegółach. Pośród informacji gdzie możemy bezpłatnie zamieścić ogłoszenie, pojawia się także punkt zatytułowany „INNE MOŻLIWOŚCI”
Znajdziecie w nim między innymi (pewnie przypadkowo 😉 ) komercyjny portal leczna24 którego twórcą jest Grzegorz Kuczyński, pracownik łęczyńskiego urzędu miasta. Co ciekawe ta sama osoba (zgodnie z informacją burmistrza) odpowiada również za treści publikowane na miejskiej stronie leczna.pl. (więc może i za ten artykuł)

Najwidoczniej dochody z reklam ostatnio spadły i trzeba było wesprzeć się urzędem. Tonący brzytwy się chwyta?
Jestem przekonany, że pisanie artykułów z myślą o mieszkańcach mogłoby tu znacznie bardziej pomóc. No cóż, najwidoczniej właściciel portalu ma zakaz podejmowania takich tematów… (być może z tytułu zajmowanego stanowiska?)

Na koniec mam jeszcze dla Was lekturę artykułu 30. 1. Ustawy o pracownikach samorządowych, który mówi, że pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy. 2. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub odwołuje się go ze stanowiska.

PS. Przypominam przy okazji, że reklamy (bannery, buttony, ogłoszenia) zamieszczane na łamach bloga lle24 były, są i będą bezpłatne! 😉

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Urząd miejski promuje komercyjny portal?

  1. A to dowód na to że tam już nic ciekawego nie ma. Tylko artykuły sponsorowane i jakiś spalony garnek itp. Wydaje mi się, że osoba odpowiedzialna za pisanie tam tekstów nie może zwyczajnie pisać o ciekawych sprawach jak Bartol. A nie może bo albo nie chce albo mu nie wolno. Stawiam jednak na to drogie. Koniec urzadmiejski24.pl jest już bliski i dobrze.

  2. wchodząc na główną stronę leczna24.pl pierwsze 3 artykuły są sponsorowane. Nawet reklamodawcy są zaślepieni ciągle kompromitującą się tą stroną internetową. Przejrzą na oczy dopiero jak odejdzie „wódz naga strzała”. 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.