„Urząd opóźnia wypłatę zasiłków”. Chamskie rady Kosiarskiego!

Mamy stałe opłaty, rehabilitację dzieci niepełnosprawnych, rachunki – mówią matki, które w tym miesiącu dłużej niż zwykle oczekują na wypłatę zasiłków z łęczyńskiego MOPSu.
Początkowo urząd miał informować matki o tym, że pieniędzy nie przelał Urząd Wojewódzki (lub, że księgowa jest na zwolnieniu), jednak gdy Urząd Wojewódzki zaprzeczył tym kłamstwom (17 listopada przekazał do Łęcznej (w sumie 550 tys. zł)), urząd w Łęcznej zmienił argumentację. Okazało się, że nie ma uchwały rady miejskiej która umożliwiłaby wypłatę świadczeń.

Kosiarski z kolei utrzymuje, że termin wypłaty takich świadczeń upływa ostatniego dnia miesiąca i zgodnie z tym terminem zostaną wypłacone. Nie wiadomo jednak w jakiej ustawie jest o tym mowa. Ani w ustawie o pomocy społecznej, ani w ustawie o świadczeniach pieniężnych nie odnalazłem takiego zapisu. Ta kwestia będzie dokładnie sprawdzona. Jak się domyślacie, nie wierzę w ani jedno słowo tego człowieka.

Na koniec włodarz poradził niektórym paniom aby rozejrzały się za jakąś pracą. „A nie żyć tylko na koszt społeczeństwa, na koszt publiczny”. Tak zgadza się, powiedział to człowiek który od czternastu lat żyje za pieniądze podatników. Co miesiąc zarabia ponad 11 000 PLN brutto. Przypominam też, że ubiegłym roku zarobił więcej niż prezydent Warszawy (LINK).
Nie wstyd ci człowieku?! Dziecko niepełnosprawne wymaga 24 godzinnej opieki!

Kobiety zapowiedziały interwencję u Wojewody.

Tak mi się przypomniało

Swoją drogą, czy tylko mi tu śmierdzi urzędowym sabotażem? Jak się okazuje podobne problemy pojawiły się także w innych gminach, gdzie włodarze reprezentują poprzednio panującą opcję polityczną. Obym się mylił…

Udostępnij ten wpis!

15 przemyślenia na temat „„Urząd opóźnia wypłatę zasiłków”. Chamskie rady Kosiarskiego!

  1. Witam odnosząc się do tej Wypowiedzi ,to dotyczyly tylko pań,niestety. Wiec tu się nie popisał. Popieram osoby mające dzieci, bo racje maja tylko matki. samotna, bądź kobieta wychowująca troje malutkich dzieci ma ciężko aby pogodzić z prace z opieka. Dodam, ze pracja za 1500 zł z dojazdem do Lublina czyli 12 godz, bo rynek pracy w Łęcznej ktory jest nijaki, jest ogromy wyrzeczeniem na korzyść pieniędzy. Sama niania weźmie tyle za opiekę dziecka, nie licząc jeżeli jest ich dwoje lub troje. Po wychowaniu dzieci napewno będzie chciała się zrealizować, a reszta jak to przystało do pracy.

  2. kto wieży w Świętego Mikołaja to dostanie 6 grudnia , albo pod choinkę jak se rękoma nie wyrobisz to czekaj i tak za darmo mopsy

  3. obrońcy pokrzywdzonych przez mops przyjdżćie na ul armii krajowej gdy są wydawane prowianty i posłuchajcie biednych ludzi jakie dziadostwo dostają że nawet ich psy tego nie jedzą poco więc biorą ja na wszystko muszę zapracować

  4. Cuda na stronie kochamburmistrza.pl. Popularny artykuł utrzymuje sie przez parę dni. Ktoś tu ma żółte papiery zamiast tła pod tak „klikalnym” tekstem 🙂

  5. I fajnie ja pracuję i mnie nie ciśnienie czas do pracy a nie liczyć na Państwo. Na piwko brak he, ale żal mopsy

  6. A co to za lamenty? Ile lat ten pan zasiada już w urzędzie jako burmistrz? 12 lat? Z powietrza to się nie wzięło i ma wystarczające poparcie, aby wygrać wybory. Więc…jacy mieszkańcy taki burmistrz. Cyrk i chamstwo mają się dobrze.

  7. Ciekawa jestem, dlaczego osoby, które biorą rentę socjalną od tylu długich lat na „wodę rozmowną” do pracy się nie posyła!? Przecież mają dwie ręce, dwie nogi i brak obowiązków! Dlaczego im się nie wypomina ze żyją na koszt społeczeństwa!? Bo co w akcyzie się zwróci!!!

  8. nie, to się nie dzieje naprawdę. Niech mnie ktoś uszczypnie. Nie można być aż tak durnym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.