„Urzędnicy z łęczyńskiego ratusza postradali rozum.” Pomylili zakaz organizacji targów z organizacją handlu na targowisku?

Powiat łęczyński od wczoraj objęty jest czerwoną strefą. Oznacza to większą ilość restrykcji powodujących utrudnienie codziennego życia. Zgodnie z wytycznymi wskazanymi w serwisie rządowym gov.pl w strefie czerwonej nie można organizować targów (turystycznych, mieszkaniowych, wojskowych etc.). Urzędnicy z łęczyńskiego ratusza zamknęli… targowisko miejskie.

Kupcy z łęczyńskiego targowiska nie kryją zdziwienia. Może ktoś tam w ratuszu czegoś nie doczytał albo postradali rozum – mówią.
Rzeczywiście wygląda na to, że ktoś pomylił zakaz organizacji targów (które rzeczywiście nie mogą być realizowane w strefach czerwonych) z organizacją handlu na targowisku miejskim, który może być realizowany bez żadnych zmian zarówno w strefie żółtej jak i czerwonej.

Na oficjalnej stronie ratusza pojawił się następujący komunikat:

A teraz zestawmy decyzję ekipy skaczącego Leszka z faktycznymi zaleceniami ze strony rządowej:

– w zakresie targów i konferencji

– oraz w zakresie handlu:

Zatem oprócz nakazu utrzymywania bezpiecznej odległości, używania maseczek oraz rękawiczek jednorazowych nie ma w omawianym zakresie żadnych dodatkowych obostrzeń.
Urzędnik to jednak stan umysłu…

Leszek pracuj, nie pajacuj!

PS. Drugie targowisko w Łęcznej, będzie działało bez zmian. Czego nie rozumiecie? 🙂

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „„Urzędnicy z łęczyńskiego ratusza postradali rozum.” Pomylili zakaz organizacji targów z organizacją handlu na targowisku?

  1. Łęczna to strefa ciemnogrodu i ubóstwa( Polska B) pomijając PIS bolszewizm co urósł do potęgi i uwierzył Krzywoustemu Premierowi iż w odwrocie zaraza ,obecnym włodarzom zalecam używanie rozumu –w Kościele Św. Józefa chory ksiądz rozdawał różańce dzieciom ,które to zostały w domu na kwarantannie 5 dniowej ?Żarty? A gdzie testy dla dzieci ,które to już w Piątek wróciły na zajęcia do szkoły nr, dwa?DWA PRZYPADKI ZEJŚCIA W SZPITALU NA COVID 19 CZY TO NIE SYGNAŁ DO TESTOWANIA RODZIN ZAKAŻONYCH ? PRZEJŚCIE NA ZDALNĄ NAUKĘ GDZIE TYLKO MOŻLIWE?////

  2. Zobaczcie np. na Klobuck od soboty tez w czerwonej strefie a burmistrz poinformował ze targowisko czynne jak dawniej. To właśnie odróżnia burmistrza od pozoranta od skoków do wody.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.