Urzędnik ratusza ma firmę… i pracuje na zlecenie urzędu! Burmistrz problemu nie widzi [Dokument]

W 2013 roku dowiedzieliśmy się, że Zbigniew Kochański – kierownik referatu inwestycji i rozwoju gminy UM, za sprawowanie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy remoncie kamienicy przy pl. Kościuszki 1 i targowiska, otrzymał ponad 37 000 PLN z gminnej kasy. Wygląda jednak na to, że to nie jedyny urzędnik łęczyńskiego ratusza, który może liczyć na dziesięciokrotnie więcej niż „marne” 4000 PLN za roznoszenie listów(LINK).

Od kilku miesięcy na moją prośbę urząd miejski w Łęcznej publikuje rejestr zawieranych umów(LINK). Czytając wykaz, zauważycie pewnie, że wiele firm wymienionych jest jedynie z nazwy. Nie ma NIPu, REGONu czy też nazwiska właściciela. Swojego czasu prosiłem urzędników o uzupełnienie tych danych. Uzupełnili tylko NIPy i REGONy… ale jedynie w odpowiedzi. W międzyczasie otrzymałem od jednego z czytelników informację, że przynajmniej pod jedną z wymienionych firm może kryć się urzędnik magistratu. Pozwoliłem sobie zapytać włodarza o firmę CONTI TECH. Oto odpowiedź:

(Kliknij na poniższy dokument aby go powiększyć)

Sprawdzając rejestr umów dowiecie się, że firma Conti-Tech tylko w tym roku zarobiła na urzędowych zleceniach ponad 44 000 PLN. Da się? Kosiarski nie widzi problemu. Zgodnie z urzędowym pismem Pan Szymak nigdy nie brał udziału, ani tez nie miał żadnego wpływu na udzielenie zamówienia. Prawda, że od razu jesteście spokojniejsi? ;)))

Kim jest Pan Andrzej Szymak? To inżynier pracujący na stanowisku ds. inwestycji w referacie inwestycji i rozwoju gminy(LINK). Dobrze kojarzycie, to podwładny kierownika Kochańskiego (o którym pisałem na wstępie).

Wypada mi zatem zapytać urzędników, kiedy powstała firma Conti Tech. Czy było to przed ujawnieniem zleceń dla p. kierownika w 2013 roku, czy może już po?. Zapytam także o to, czy na liście firm wykonujących zlecenia urzędu miejskiego w latach 2013-2015 znajdują się inne podmioty związane z urzędnikami magistratu.

Czy tylko ja widzę prywatny folwark w łęczyńskim urzędzie?

Na koniec garść przepisów (ustawa o pracownikach samorządowych):

Art. 30. 1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.
2. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub odwołuje się go ze stanowiska.

O konflikcie interesów w samorządzie poczytacie tutaj(LINK).

Udostępnij ten wpis!

16 przemyślenia na temat „Urzędnik ratusza ma firmę… i pracuje na zlecenie urzędu! Burmistrz problemu nie widzi [Dokument]

 1. Do współpracy pani Beata Kańska zaprosiła pana Piotra Hardeckiego z pracowni PHARCH i panią Milenę Gawąd z pracowni AGRO. Ci państwo już ze sobą kilkukrotnie współpracowali natomiast pani Beata wygląda na figuranta.

 2. Matołki..może sprawdzcie gdzie ten człowiek mieszka i wtedy domyśicie się czem tam ma zarejestrowaną firmę..ale może macie za mało RAM.ps. RAM – random access memory/pamięć o dostępie swobodnym/

  1. Dzięki. No no, firma zarejestrowana w Lubartowie przez urzędnika z Łęcznej 😉 Czy sam urzędnik nie chciał płacić w Łęcznej wysokich podatków oraz opłat miejscowych i biznes prowadzi w innym mieście?
   Firmy notorycznie wygrywające łęczyńskie przetargi powinny sfinansować budowę pomnika – „Kosiarski przedsiębiorcom”

 3. taka co się dzieje w geodezji w Łęcznej, tam to chyba wentylator nie pracuje na boku. Powinien być osobny pokój do obsługi klientów z fuchami

  1. Jeśli możesz, napisz troszeczkę więcej szczegółów na temat tej sprawy w komentarzu lub na adres redakcja@lle24.pl. Dyskrecja gwarantowana. Im więcej przypadków urzędniczej patologii uda się naświetlić, tym bardziej przejrzyście będzie pracował łęczyński urząd.

 4. Dobre sobie. Nie miał wpływu na postępowanie. Jeszcze chwila i uwierze, że żona Kuczyńskiego idąc na konkurs do mopsu, nie znała pytań. Bujać to my a nie nas.

 5. A ty płać człowieku podatki. Pomyślcie co można zrobić przez 16 lat rządząc łęczna.

  1. a może to właśnie ci, którzy mogą się dorabiać w zaciszu urzędowych gabinetów. Pewnie jest ich nie mało.

 6. I tak jeden drugiemu zleca robótkę i żaden się nie przepracuje a przy tym czyści się łęczyńską kasierę.
  Żyć nie umierać panie gospodarzu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.