M. Fijałkowski: Lepsza Łęczna proponuje ulgi w opłatach za śmieci dla rodzin wielodzietnych [Dokument]

Pomysł, aby łęczyńskich rodzin wielodzietnych nie obciążać nadmiernymi kosztami opłat za śmieci, radni Lepszej Łęcznej przedstawili już w 2012 r., podczas ustalania pierwotnych stawek opłat. Wtedy to głosami radnych koalicji, między innymi Krystyny Borkowskiej, Krzysztofa Matczuka, Jana Skibińskiego został odrzucony. Dziś wiemy, że mieszkańcy nadpłacają za śmieci około 400 000 zł rocznie!

Wobec powyższego radni Lepszej Łęcznej postanowili wrócić do pomysłu ulg dla rodzin wielodzietnych, które płacą w Łęcznej najwięcej za śmieci, ze względu na fakt, że przyjętą metodą naliczenia opłaty jest metoda „od każdego mieszkańca”.

Nasz projekt zakłada, że od gospodarstwa domowego liczącego cztery lub więcej osób opłata za śmieci nie przekroczy 56 zł miesięcznie w przypadku śmieci niesegregowanych lub 36 zł w przypadku śmieci zbieranych w sposób selektywny. Nie zmienia się zatem stawka opłaty, a jedynie wprowadzony zostałby jej górny pułap w postaci w/w kwot.

(Kliknij na wybrany dokument aby go powiększyć)

Projekt uchwały został już złożony i będzie procedowany na październikowej sesji rady (obecnie został poddany konsultacjom, do których nigdy nie zgłaszają się żadne podmioty). Mamy nadzieję, że tym razem radni koalicji wykażą się większą wrażliwością społeczną niż radni poprzedniej kadencji. Na takim rozwiązaniu nie stracą finanse gminy ze względu na ogromną nadwyżkę środków pochodzących z opłaty śmieciowej(…)

Cały wpis przeczytasz na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: Lepsza Łęczna proponuje ulgi w opłatach za śmieci dla rodzin wielodzietnych [Dokument]

 1. Socjaliści.
  Jak Mariusz F. ze swoich pieniędzy daje ulgi to jestem na tak.

  1. Ulgi byłyby finansowane zarówno z mojej kieszeni jak i każdego innego mieszkańca płacącego podatki. Lepiej wydatkować nadwyżkę na ulgi niż inne ciekawe pomysły Kosiarskiego np. na premie dla prezesów komunalnej.

   1. Dlaczego mają być z mojej? Nie życzę sobie aby mnie ktoś okradał.
    Trzeba być durniem aby jedyne propozycje zmian w Łęcznej widzieć w robieniu ulg… Chodniki dziurawe i wiele innych rzeczy, ale przecież wielki pan i władca Mariusz F. tego nie widzi.

    Już Łęczna zadecydowała że Fijałkowski nie będzie nigdy burmistrzem, teraz przy najbliższych wyborach wyrzucimy cię z polityki Mariusz. Mam już dość twoich „ciekawych pomysłów” nic nie zrobiłeś dla mnie i jeszcze chce mnie okradać.

    1. Proponuję uważniej śledzić bloga, wtedy będziesz wiedział/ła jakie propozycje zmian proponuje Lepsza Łęczna i na pewno nie są to tylko ulgi. Być może dla Ciebie nie jest to ważny temat. Masz do tego prawo. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Musiał być gospodarz ostatnio bardzo zajęty, że o tym sam on nie pomyślał a w urzędzie pewnie jest komu myśleć, ale po co się angażować, czy narażać.
  Ciężko teraz będzie coś z tym zrobić, jak to nie jest dobrodzieja pomysł.
  A co wtedy ” 🙁 żECZNIK” do dziennika wschodniego napisze?

 3. Jak to możliwe, że taki projekt nie powstał w głowie Kosiarskiego? On Wam tego nie wybaczy. Odrzuci go, a potem za kilka miesięcy zgłosi taki sam ale swój ;)))))

 4. Ależ straci. Wizerunek gospodarza bo to nie jego pomysł. A jako że nie jego to przejść nie może. Ten typ tak ma. I obym się mylił.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.