Ustalenie diet Krystyny Borkowskiej, zajmie ratuszowi… dwa miesiące! [Dokumenty]

Urząd miejski gra na czas – pomyślałem, gdy przeczytałem odpowiedź na wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie wysokości diet wypłacanych radnej Krystynie Borkowskiej w latach 2006-2015. Zestawienie ma zawierać jedynie dwie dane: datę wypłaty oraz jej kwotę. Przygotowanie tak „opasłej” ewidencji zajmie urzędnikom całe dwa miesiące! Jestem przekonany, że ustalenie takich informacji powinno zająć (nawet średnio rozgarniętej osobie) nie więcej, niż kilka godzin.

Czytając odpowiedź urzędu, możemy dojść do wniosku, że w ratuszu zapanowała jakaś tajemnicza epidemia (mam nadzieję, że nie jest to żaden filipiński wirus). Odległy termin przygotowania zestawienia, tłumaczony jest bowiem absencją chorobową części pracowników oraz obciążeniem bieżącymi zadaniami.

Zapytacie pewnie: „jakie to zadania?” Sam nie wiem ale podczas ostatniej sesji, jeden z pracowników urzędu (ten od żony w MOPSie) zajmował się sporządzaniem notatek i… „pstrykaniem” fotek telefonem 😉

Jest tyyyyyle roboty… 😉

Poniżej pełna treść odpowiedzi urzędu miejskiego:

Tym, którzy nie pamiętają skąd wzięły się pytania dotyczące diet wypłacanych Krystynie Borkowskiej, przypominam wpis z 4 maja (LINK).

Regionalna Izba Obrachunkowa potwierdziła już, że w łęczyńskim ratuszu zostanie przeprowadzona kontrola w tym zakresie. Poniżej odpowiedź od tej instytucji:

Jak zakończy się ta sprawa? Czy kontrole wykryją nieprawidłowości, a może nie znajdą niczego? Mam nadzieję, że ich wyniki poznamy w nadchodzącym miesiącu.

PS. Jeśli chodzi o osobę przewodniczącej, to będę miał jeszcze jedną niespodziankę ale o tym w innym wpisie. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco 😉

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Ustalenie diet Krystyny Borkowskiej, zajmie ratuszowi… dwa miesiące! [Dokumenty]

 1. a ta nagła absencja urzędnicza nie wynika przypadkiem z kontroli RIO?

 2. Nie piszę na temat Borkowskiej, bo wszyscy wiemy Kto to i w czym tu rzecz.
  Wpis ten skopiowany jest z DW jeszcze przed wyłączeniem forum i dotyczy p. Wójcickiego, że radny Wójcicki ponoć z PISowiec oddał swoją legitymację.

  „Chyba nie miał wyjścia widział co się święci, że go z PISu i tak wykopią na pysk, więc pomyślał, że może na koniec komuś zaszkodzi robiąc tym rozgłos.

  Może myślał, że tą decyzją osłabi kandydata na Prezydenta wśród wyborców Łęcznej.

  Człowieku PIS pozbywa się u siebie śmieci i nie trzeba się przy tym deklarować, oni sami segregują swoje szeregi.

  Idź do Kosiarskiego do wspólnej sprawy a może razem z Kuczyńskim stworzycie teraz duet.

  A mandat w powiecie oddaj.”

  Moim zdaniem osoba występująca z danej partii kończąc tym jej reprezentowanie powinna oddać tzw. mandat zaprzestając tym dalszej działalności.
  Może następny z listy powinien zastąpić takiego kogoś.

 3. Coś jest na rzeczy skoro sie tak bronią przed zrobieniem zestawienia. Brawo bartole, nie odpuszczajcie tematu! Ktoś ich musi nauczyć.

 4. Ja mam wrażenie że ten urzędnik to w ogóle tam nic nie robi. Pewnie chciał zrobić jakieś kompromitujace zdjęcie opozycji.A co do borkowskiej to czuję że to będzie grubsza sprawa. Urząd gra na czas. Ale to przecież Kosiarski odpowiada za wypłatę diet.

  1. Panie Kuczyński te foty to pan robi na umowę zlecenie czy za darmochę? A może w ramach podziękowania za etat? Ale w urzędzie tyyyyle pracy przecież, że urzędnik za publiczne pieniądze siedzi i notuje żeby napisać artykuł do komercyjnego portalu. Założę się, ze o proteście uczniów nie będzie ani słowa.

 5. Moze do pracy by pan poszedl a nie tylko żerować na publicznych pieniądzach.

  1. Widocznie inaczej nie potrafi. To w pewnym sensie uzależnienie od „ciężkiej pracy” i publicznych pieniędzy 😉 Może do pisał artykuł do wycieraczkowca… zobaczymy niebawem 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.