Zespół Szkół na ul. Szkolnej został zlikwidowany! Nauczyciele pogrzebali nadzieje licealistów! [Audio]

To nie do pomyślenia, że los uczniów Zamoyskiego mogli przypieczętować również radni-nauczyciele. Pracująca na co dzień w szkole na ul. Piłsudskiego, radna Danuta Szychta-Zagwozdzka wstrzymała się od głosu, finalnie ustalając wynik głosowania na 10(za) do 9(przeciw).
Warto dodać, że już remis w tym głosowaniu oznaczałby, że uchwała nie byłaby przyjęta.
Inna nauczycielka-radna, Małgorzata Makara zagłosowała ZA projektami burmistrza. Nie zapomnijcie podziękować wskazanym „belfrom” przy okazji osobistych spotkań czy podczas następnych wyborów. Ważne że one mają pracę…

Jak się okazało już na początku dyskusji, radni nie otrzymali żadnych informacji o planach na przyszłość w stosunku do liceum. Mimo kilkukrotnego wezwania burmistrza do wskazania terminu przejęcia placówki przez powiat – odpowiedź nie została udzielona. Po długich negocjacjach radni usłyszeli jedynie, że termin ustali burmistrz z zarządem powiatu w bliżej nieokreślonym czasie.

Radni nie otrzymali także, żadnego dokumentu mówiącego o chęci przejęcia placówki przez powiat. Zgodnie z wypowiedzią radnego Sebastiana Pawlaka, burmistrz miał jedynie omawiać sprawę.
Panie Kosiarski omówić to sobie pan może zaopatrzenie dotyczące napojów alkoholowych na sobotnią biesiadę, a nie kwestie wpływające w oczywisty sposób na przyszłość łęczyńskiej młodzieży.

Kosiarski zarzekał się że zmiana lokalizacji LO nie będzie wiązała się z utratą pracy przez nauczycieli. Za chwile jednak dodał, że na ilość nauczycieli wpływa jakość naboru. Mówiąc w skrócie, jeśli liczba uczniów chcących podjąć naukę w tej szkole będzie mała, to nie będzie pracy dla wszystkich nauczycieli. Trzeba być naprawdę szalonym, żeby sądzić, że zachowanie włodarza nie wpłynie na tegoroczny nabór.

Włodarz z uporem maniaka powtarzał obecnym, że nie ma tu mowy o likwidacji. Jest to w mojej opinii jawna manipulacja. Żeby to zrozumieć, wystarczy zadać sobie pytanie, czy liceum od września będzie funkcjonowało przy ul. Szkolnej? (Tak czy nie?) Przypominam, że analogicznie rada miejska nie podejmuje uchwały dotyczącej podwyżek cen wody i ścieków, tylko uchwala „nowe taryfy”. Zwał jak zwał, cel jest jeden(choć zakamuflowany).

Tak samo, oficjalna nazwa głosowanych dzisiaj uchwał burmistrza, brzmiała: „wyłączenie LO z Zespołu Szkół” oraz „likwidacja Zespołu Szkół”.

Wyniki (imiennego) głosowania wyglądają następująco:

Przeciwko projektom burmistrza (9 radnych):
Fijałkowski Mariusz,
Lendzion Grzegorz,
Pawlak Sebastian,
Jasielski Jakub,
Susz Adam,
Łagodziński Zbigniew,
Jadwiga Jaskułecka,
Agnieszka Mutwicka,
Anna Filipiak

Za projektami burmistrza (10 radnych):
Borkowska Krystyna,
Matczuk Krzysztof,
Korszla Elżbieta,
Makara Małgorzata,
Łuczyński Jarosław,
Syta Teodozja,
Bednarska Grażyna,
Skibiński Jan,
Drabik Wiesław,
Łukasz Sawicki

Wstrzymali się (2 radnych): Nowak Piotr, Szychta-Zagwodzka Danuta,

Uchwalony dzisiaj dokument otwiera drogę np. do przekazania szkoły powiatowi czy do zmiany lokalizacji. Radni nie będą już głosowali za przeniesieniem czy też likwidacją placówki. Ich zdanie nie będzie brane pod uwagę. Od tej chwili Kosiarski w porozumieniu z zarządem powiatu ma otwartą drogę aby zrobić ze szkołą naprawdę wszystko.

Podsumowując, burmistrz pod rękę z wiernymi ale biernymi, kolejny raz pozostali głusi na potrzeby mieszkańców. Nie pomogły logiczne wypowiedzi młodzieży o bezsensowności działania władzy. Kosiarski pozostał sobą….

Udostępnij ten wpis!

15 przemyślenia na temat „Zespół Szkół na ul. Szkolnej został zlikwidowany! Nauczyciele pogrzebali nadzieje licealistów! [Audio]

 1. Na początku sesji widziałem ciekawą sytuację. Typ z leczna24 – Kuczyński wykrzykiwał w kierunku radnych opozycji coś o sądzie, że spotkają się w sądzie czy mogą spotkać się w sądzie. Śmieszne to było, bo nikt się do niego nie odzywał, nikt nie prowokował. A ten patrzył w ich stronę i krzyczał. Ludzie patrzyli na to i się śmiali. Nie wiem do kogo ten gość krzyczał ale nikt mu nie odpowiedział. Brecha z gościa. Wyglądał jakby nie do końca było z nim wszystko ok.

  1. Trzeba przyznać, że od dłuższego czasu jest z nim coś nie tak. Ma widoczną paranoję i urojenia na punkcie opozycji. Próba sprzedaży i oszukiwanie znajomych zrobiły swoje. Cóż, wybrał taką drogę i dostał to na co zapracował.
   Kuczyński jest ofiarą samego siebie.

 2. A kogo obchodzi likwidacja szkoły, po liczbie wpisów widzę, że grono zainteresowanych jest niewielkie.A ci, którzy głosowali za likwidacją lub wstrzymali się wiedzą co robią – dbają o swoje posady. I tylko oto chodzi, wybory dopiero z za 4 lata.Pozdrawiam uczniów naszych gimnazjów , licea i technika w Lublinie z przyjemnością Was przyjmą.

  1. Polecam Ci lekturę komentarzy pod linkiem do wpisu na facebooku. Jest tam znacznie wiecej opinii licealistów.

 3. Ciekaw jestem jak p. Szychta spojrzy w oczy swoim uczniom chcącym iść do liceum?

 4. w następnych wyborach zagłosuję na Pawlaka i Fijałkowskiego, bo tylko oni są nadzieją dla łęczyńskiej demokracji!
  PS. mam nadzieję, że to co zrobił kosiarz będzie zaskarżone

 5. Moim skromnym zdaniem nabór do liceum to max dwie klasy zaś nabór do pierwszej to 6-7 klas i gdzie te dzieci mają się podziać, szkoła jest za mała. Drugie i trzecie klasy dzień w dzień, w pogodę czy nie pogodę chodzą z jednej szkoły do drugiej bo nie ma dla nich miejsca. W końcu wędrówki maluchów się skończą i będą mogły w godnych warunkach uczyć się i rodzice nie będą ich szukać po szkołach. Nie wypowiadajcie się jak nie wiecie jak jest. Nabór jest do liceum a nie ma znaczenie gdzie te dzieci będą się uczyć w której szkole, aby tylko się chciały uczyć.

 6. Zobaczcie jaka cisza w temacie szkoły na tubie i na urzadmiejski24.pl Władza zabroniła pisać? Kuczyński był na sesji i troche notował to może sklei jakiś tekst przychylny szefowi.

 7. mam nadzieję, że pan Pawlak i pan Fijałkowski zaskarżą tę sytuację do sądu (tak jak mówili) – jeśli tak, to jeszcze nie wszystko stracone
  pan Kosiarski ma gdzieś zdanie Łęczynian i demokrację – za 3 lata odsuniemy go od władzy!!!

 8. Kolejna odsłona mądrości rządów naszego burmistrza.
  Wraz z byłym nauczycielem i obecnymi likwidują miejsca pracy swoim koleżankom i kolegom nie patrząc przy tym na interesy obecnych i przyszłych uczniów.
  Zresztą jakich przyszłych uczniów będziemy w tej szkole widzieć?
  I ci, co tak głosują są to osoby z byłej, czy obecnej nauczycielskiej solidarności.
  A FUUUUUUUJ.:( 🙂

 9. Znowu Kosiarski dał popis. Obraził kogo się dało, a teraz „zrobi porządek” ze szkołą. Zobaczycie, że losy tego LO są policzone. Nabór trwa, a nikt nic nie wie co będzie dalej.

 10. Ha Pan SAWICKI kończył tę szkołę, więc dziękujmy Jemu także. A teraz może zagłosujmy za likwidacją gimnazjum na Piłsudskiego oraz szkoły podstawowej na „Bobrach” ciekawe jak teraz zagłosują Panie, które tam pracują? Liczy się tylko chronienie własnej du… nie liczy się, że nauczyciele, woźne, panie z kuchni, konserwatorzy stracą pracę liczą się tylko własne tyłki.

 11. To jak zlikwidują ostatnie liceum w Łęcznej to rodzice podziękują wąsatemu mądrali za bilety miesięczne do lublina i na mpk.

 12. ten Sawicki to nie kończył tej szkoły? Nie głupio ci teraz młody człowieku?
  Całkowita porażka kosiarza, taki burmistrz to hańba dla Łęcznej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.