Ustawiony konkurs na prezesa Batorego! Pastuszak napisał go pod siebie!

Mija tydzień odkąd kolega Leszka Włodarskiego, Tomasz Pastuszak został p.o. prezesa SM Batory, a może się już pochwalić istotnym dokonaniem. Nie myślcie tylko, że zrobił coś dla mieszkańców, zrobił coś dla siebie.

Pamiętacie jeszcze wycie ekipy Włodarskiego, że poprzednia rada postanowiła przekazać stery dr Fijałkowskiemu?

To teraz będzie konkurs! Przejrzysty jak te w ratuszu. W sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Pastuszak nie napisał go POD SIEBIE.

Specjalnie dla niedowiarków, podane na tacy i oparte na dokumentacji – same konkrety.

W ogłoszonym przez Pastuszaka konkursie możemy przeczytać że kandydat na prezesa powinien mieć następujące wykształcenie ekonomiczne, techniczne, zarządzanie, prawnicze. Poniżej screen z ogłoszenia napisanego przez Pastuszaka:


Dziwnym przypadkiem znalazło się tam – zarządzanie, które to posiada pewnie przypadkiem Tomasz Pastuszak. Oczywiście nie budziłoby to wątpliwości gdyby takie wykształcenie przewidywał regulamin wynagradzania członków zarządu obowiązujący w spółdzielni. Otóż regulamin ten jak możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu przewiduje że prezes zarządu musi mieć wykształcenie prawnicze ekonomiczne lub techniczne. Poniżej screen z regulaminu:

Nie ma tam mowy o wykształceniu o nazwie „zarządzanie”. Uchwała rady nadzorczej w sprawie przeprowadzenia konkursu na prezesa zarządu w swojej podstawie prawnej wprost odnosi się do cytowanego przeze mnie regulaminu. Jak widać dla Pastuszaka to nie problem by do wymagań dopisać sobie wykształcenie, które akurat sam posiada, a nie spełnia pierwotnych wymagań określonych wcześniej przez spółdzielnię.
Myślicie, że członkowie rady nadzorczej wiedzą o zmianach jakie dokonał w ogłoszeniu Pastuszak? Nic z tych rzeczy, no chyba, że o sprawie wiedzą i milczą ludzie Włodarskiego w radzie czyli Szychta-Zagwodzka i Brzoza.

To jednak nie wszystko kolejnym wymaganiem jakie powinien spełniać kandydat na prezesa, a które samowolnie dodał sobie Pastuszak do ogłoszenia, to licencja zarządcy nieruchomości. Nie jest ona wymagana przez statuty i regulaminy spółdzielni ale całkiem przypadkiem posiada ją Pastuszak.

Jak widzicie nowy p.o. prezesa SM Batory przez ostatni tydzień wcale nie próżnował i robił wszystko aby spełniać wymagania konkursowe których zgodnie z prawem nie spełnia i nie moze zostać nowym prezesem chyba że większość członków rady nadzorczej złamie prawo i takiego wyboru dokona.
Jeśli nawet tak by się stało uchwałę o wyborze Pastuszaka można będzie bardzo szybko zaskarżyć i uchylić bo taki wybór byłby dokonany bez podstawy prawnej czyli stosownego wykształcenia określonego w regulaminie a którego Pastuszak zwyczajnie nie posiada.

Panie Pastuszak, mimo wszystko życzę powodzenia. Bo przejebać samodzielnie napisany konkurs byłoby troszeczkę smutno 😁

Udostępnij ten wpis!

12 przemyślenia na temat „Ustawiony konkurs na prezesa Batorego! Pastuszak napisał go pod siebie!

 1. Założyć Wspólnoty Mieszkaniowe,zlikwidować Spółdzielnię i problem z głowy.Już widzę miny pewnych pazernych na władzę…Szczególnie dewotki J i bezczelnego szczyla O…

  1. Dewotka ma taką presję na władzę w SM, że już przebiera nogami. Nie dostała się do powiatu i na siłę chce być „kimś”. Wątpie, że jej się uda.

 2. Super, pięknie. Będziecie płacić i płakać, ale najważniejsze żeby Fijalkowski nie rządził SM.

 3. Ciekawe jak to ludzie kariery robą 🙂 grajek, ale słaby, to co można robić będąc słabym grajkiem po słabych studiach, mieszkania będę pokazywał! a w międzyczasie kolega załatwił stołek.
  Cudowne, kolejny bez kompetencji się pcha do władzy.

 4. Pastuszak ma licencję zarządcy? biuro nieruchomości – pośredniczy w sprzedażach działki mieszkania, garażu. taki to zarządca. Fijałkowski składaj papiery na prezesa. Byłeś, wiesz o co chodzi i nie zostały długi. Pastuszak zadłuży spółdzielnie i w p…. . A wsadzić niekompetentnego tylko dlatego, aby nie był to Fijałkowski.

 5. W sumie to dobrze, że tak się stało. Ludzie siedzieli w domach zamiast przyjść na zebranie to teraz niech widzą jak są dymani na każdym kroku. Dawaj te podwyżki Pastuszak. Olej konkurs, już wiadomo kto wygra.

 6. nawet z oczu mu źle patrzy. Tak krzyczeli o przejrzystości, a wyszło to co zwykle. Konkurs pod siebie i tak najlepiej.

 7. Już miernota łęczyńska rozpoczęła pranie mózgu mieszkańców. Rudy napisał artykuł, że pełniący obowiązki Pastuszak ma licencję zarządcy. To już wiecie po co to napisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.