W Łęcznej kolejne podwyżki opłat! Fijałkowski masakruje Włodarskiego! [Imienne wyniki głosowań] [Video]

Jak można było przewidzieć, łęczyńscy radni niczym bezrefleksyjne marionetki, zagłosowali za podwyżką opłat i podatków lokalnych. Zasadności podwyżek, bronił „skaczący Leszek”, zasłaniając się frazesami o rozwoju miasta. Zapytany jednak przez radnego Fijałkowskiego w jaki sposób zamierza rozwijać miasto i jakie inwestycje przy udziale podwyżek wykonać – nie odpowiedział. Jak możecie zobaczyć na poniższym nagraniu, radny Fijałkowski merytorycznie wypunktował podwyżkowe zapędy łęczyńskiej władzy. Niestety nie doczekał się choćby w minimalnym stopniu konkretnej odpowiedzi.

(Kliknij na poniższą miniaturę aby wyświetlić nagranie)

Niestety, przedstawiony wyżej głos radnego Fijałkowskiego był jedynym głosem krytycznym podczas całej sesji. Dyskusja w temacie podwyżek została bowiem bardzo szybko ucięta przez radną burmistrza Renatę Okoń.

Co ciekawe, podczas sesji pojawiły się nawet zmanipulowane materiały, które miały udowadniać, że w Łęcznej jest tanio.
Na stół sesyjny zostały podrzucone kartki z nadrukowaną tabelą do której wybrano 5 (pięć) miast naszego województwa w których jeden z podatków ma wyższą stawkę niż w Łęcznej. Co ciekawe pod rozdanymi przez urząd zestawieniami nikt się nie podpisał.
Urząd posunął się jednak dalej i już w trakcie sesji „skaczący Leszek” nazwał manipulacją oficjalny raport porównujący wszystkie opłaty we wszystkich 17 miastach powiatowych naszego województwa. (LINK do oficjalnego raportu)
No tak, zdążyłem się przyzwyczaić, że to urząd mówi kiedy jest manipulacja, a kiedy nie, w myśl zasady: „jeśli fakty są przeciwko nam, tym gorzej dla faktów”.

Zobaczcie zatem jak w poszczególnych głosowaniach zachowywali się Wasi radni. Warto bowiem wiedzieć jak podnosi rękę Wasz wybraniec:

Podwyżka podatku od środków transportu:
ZA:
Michał Czajkowski, Tomasz Dudek, Marzena Florek, Andrzej Grzesiuk, Piotr Kotuła, Zbigniew Łagodziński, Jarosław Łuczyński, Krzysztof Matczuk, Renata Okoń, Grzegorz Pelica, Łukasz Sawicki, Jan Skibiński, Adam Susz, Teodozja Syta, Danuta Szychta-Zagwodzka, Michał Targoński, Piotr Winiarski, Iga Zawisza Klimkiewicz
Przeciw: Mariusz Fijałkowski

Podwyżka podatku od nieruchomości:
ZA:
Michał Czajkowski, Tomasz Dudek, Marzena Florek, Andrzej Grzesiuk, Piotr Kotuła, Zbigniew Łagodziński, Jarosław Łuczyński, Krzysztof Matczuk, Renata Okoń, Grzegorz Pelica, Łukasz Sawicki, Jan Skibiński, Teodozja Syta, Danuta Szychta-Zagwodzka, Michał Targoński, Piotr Winiarski, Iga Zawisza Klimkiewicz
Przeciw: Adam Susz, Mariusz Fijałkowski

Podwyżka podatku rolnego:
ZA:
Michał Czajkowski, Tomasz Dudek, Marzena Florek, Andrzej Grzesiuk, Piotr Kotuła, Zbigniew Łagodziński, Jarosław Łuczyński, Krzysztof Matczuk, Renata Okoń, Grzegorz Pelica, Łukasz Sawicki, Jan Skibiński, Adam Susz, Teodozja Syta, Danuta Szychta-Zagwodzka, Michał Targoński, Piotr Winiarski, Iga Zawisza Klimkiewicz
Wstrzymał się: Mariusz Fijałkowski

Podwyżka opłaty od posiadania psów:
ZA:
Michał Czajkowski, Tomasz Dudek, Marzena Florek, Andrzej Grzesiuk, Piotr Kotuła, Zbigniew Łagodziński, Krzysztof Matczuk, Renata Okoń, Grzegorz Pelica, Łukasz Sawicki, Jan Skibiński, Teodozja Syta, Danuta Szychta-Zagwodzka, Piotr Winiarski, Iga Zawisza Klimkiewicz
Wstrzymali się: Jarosław Łuczyński, Michał Targoński
Przeciw: Adam Susz, Mariusz Fijałkowski

Warto zwrócić uwagę na łęczyński PIS, który w całości podporządkowany jest urzędującej władzy. Jak Panu nie wstyd Panie Winiarski?

Zdziwieni? Na osłodę napiszę Wam, że kolejna podwyżka opłat za śmieci oraz wodę już za kilka miesięcy. A „skaczący Leszek” nadal może dawać susa do basenu i sadzić lipy. Napiszcie w komentarzach, jak bardzo się cieszycie.

PS. Jak dotąd żadne łęczyńskie „Pseudo-media” nie napisały o podwyżce. Zastanawiacie się dlaczego?

Udostępnij ten wpis!

20 przemyślenia na temat „W Łęcznej kolejne podwyżki opłat! Fijałkowski masakruje Włodarskiego! [Imienne wyniki głosowań] [Video]

 1. Jeśli chodzi o Winiarskiego to pajac jakich mało.Co innego mówi a co innego robi,byleby tylko przy korycie.Mówił .że nie będzie podwyzek diet a głosowali napierwsxej sesji.Pospolity figurant.

  1. Zastanów się, jaki z niego opozycjonista? Brat jest dyrektorem szkoły, którą prowadzi burmistrz, żona jest pracownikiem szkoły miejskiej – czy wyobrażasz sobie że ten człowiek nie będzie głosował jak Włodarski sobie zażyczy? W mojej opinii to stracony mandat.

  1. Pluj jej w oczy to powie że deszcz pada bierna mierna ale wierna 🙂

 2. Dwa dni od podwyżek minęły, a w naszych pseudomediach nawet słowem nikt nie wspomniał. Tak jesteśmy ogłupiani w naszym mieście od lat.

 3. kanclerz Bismarck miał rację, niech polacy zniszczą się sami poprzez demokrację

    1. Nie jest. Ciągle czeka, ale póki pracuje w Lublinie na dobrym stanowisku to funkcja wice pozostaje nieobsadzona. I jaki tam z niego pisior jak on ciągle z komuchami w komitywie.

 4. Radny Sawicki za podwyżką od środków transportu? No tak bez prawa jazdy i bez samochodu to co on może wiedzieć. Kazali głosować to głosuje. Może jeszcze kiedyś każą coś powiedzieć to dopiero będzie ciekawie.

  1. Radny Sawicki. Pomóż pan Górniczkowi, bo tylko uciszasz kibiców dla dobrej woli burmistrza a nic dla WGW nie wywalczyłeś (NIC, NIC, NIC. ŻANADA!!!!!). Odpisz

   1. Kolego WGW, radny Sawicki jest marionetką burmistrza już druga kadencję. Przykro mi, że się zawiodłeś ale o postawie radnego Sawickiego było co najmniej kilka wpisów na blogu i można było wyciągnąć wnioski. Przykro mi o tym pisać ale zauważają to również sami kibice, łęczyńskie środowisko kibicowskie przez kilku sprzedajnych pajaców robi za przysłowiowego „pożytecznego idiotę” obecnej władzy.

    1. Zgadza się miał nam pomóc a on tylko przytula kasę. Co on dla nas zrobił? Tylko czaruje nas i tyle. Ostatnie podrygi radnego.

 5. Bo tu wiecej takich Fijalkowskich trzeba. Jak sie wybiera marionetki zamiast radnych to tak sie dzieje.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.