W Puławach i Kraśniku mieszkańcy dostaną maseczki. W Łęcznej podwyżki!

Od przyszłego tygodnia w miejscach publicznych będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa. Wiele samorządów nie czekając na ogłoszenie nowych restrykcji już jakiś czas temu postanowiło zakupić maseczki dla swoich mieszkańców. Łęcznianie mogą jak zwykle liczyć na

podwyżki.

Urząd miasta w Kraśniku zakupił 35 000 maseczek, w Puławach i Międzyrzecu Podlaskim po 40 000 maseczek, urząd we Włodawie zakupił 2000 maseczek dla tamtejszego szpitala. Co robi burmistrz Łęcznej?
Chwali się aktywnością… mieszkańców podczas pandemii.
Nie od dzisiaj wiadomo, że włodarz lubi się pochwalić… cudzymi pomysłami.

Od początku epidemii niewidoczny. Reaguje dopiero wtedy, gdy pokaże mu się palcem jak z pomocą dla przedsiębiorców czy kursami autobusów Łęczna-Lublin (choć tu trudno powiedzieć czy w ogóle zareagował). Burmistrz Łęcznej zaszył się w gabinecie i najwidoczniej czeka aż sytuacja z wirusem rozwiąże się bez jego udziału. Ot taki włodarz miasta. Od dawna powtarzałem, że samorząd trzeba rozumieć, bo jak widać sama funkcja nie wystarcza. Liczy się przede wszystkim czynnik ludzki. W Łęcznej włodarz jest całkowicie bierny i pozbawiony inicjatywy. W okolicznych miastach włodarze pomagają przedsiębiorcom, otwierają targowiska, rozdają maseczki. Włodarski śpi. To dobitnie pokazuje, że jeśli nie ma wystaw w CK lub nie piecze się wieprza, to burmistrz Łęcznej stracił jakiekolwiek pole do działania. Zabrano mu możliwość lansu i chłopisko nie odnajduje się jako samorządowiec. On po prostu tego nie czuje. Zarządzenie gminą to jednak coś więcej niż pajacowanie na basenie – mówi dr Mariusz Fijałkowski.

Na koniec kilka kartek z kalendarza:
Kwiecień 2019 – podwyżka opłat za śmieci (LINK)
Lipiec 2019 – podwyżka opłat za wodę i ścieki (LINK)
Listopad 2019 – podwyżka opłat i podatków lokalnych (LINK)

Tymczasem w „lokalnej gadzinówie” można przeczytać wypowiedź Leszka Włodarskiego „Nie było wzrostu opłat lokalnych w 2019 roku.”

No kurwa, niech ktoś zasponsoruje mu Bilobil!

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „W Puławach i Kraśniku mieszkańcy dostaną maseczki. W Łęcznej podwyżki!

 1. Przecież naród wybrał PiS. Niech rząd wyśle pieniądze albo maseczki do samorządów i po problemie. Przykładem mogą być Czechy. Jeśli noszenie maseczek ma jednak pomóc to dlaczego obowiązek ich zakładania wprowadzono już, wczoraj tylko od czwartku?!!

 2. Świdnik też już kupił tylko w tej zakichanej Łęcznej ciul wie na.co czekają. Może liczą że sami sobie kupimy taka logika co za.wladza. Niech Ci co na nich głosowali teraz szyja jak ich nie stać na zakup

 3. No to chyba oczywiste, że będą podwyżki wpływy z podatków spadły a wypłaty dla siebie i podległych sobie specjalistów trzeba zrobić, a Urząd pieniądza nie produkuje tylko pobiera od mieszkańca.
  No więc o czym mowa.
  A maseczki napewno mają, tylko dla siebie idę o zakład, że pracownicy z urzędu masek nie kupili za prywatne pieniadze.
  Co do wizerunku to Nasz Włodarz powinien zrobić teraz zdjęcie w Masce OP1 i się troszkę polansować, że taki modny i może teraz zrobić jakiś skok w takiej masce do wody.

  1. Maseczki się już dłuższy czas szyją, wiadomo dla kogo…. My mieszkańcy „może” dostaniemy jak się to już wszystko skończy… Po co kupić jak osoby w gescie pomocy robią to za darmo… Nawet taki Ludwin, Piaski rozdał już maseczki… Brak słów. I wielkie brawa mimo wszystko dla tych Pan co podjęły się szycia.

 4. Jeżeli ktoś się nie nadaje do pracy to się zwalnia i szuka osób które mają kwalifikacje i nadają się do powierzonej im pracy,W takiej sytuacji to tylko referendum ..
  Tyle.

 5. Czy ktoś dba o wizerunek Włodarskiego? Jak tak, to trzeba go wyrzucić na zbity pysk. Jaka wtopa.

 6. Jak zwykle. Do podwyżek i lansu to pierwszy, a jak trzeba coś zrobić to znika.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.