W wyborach popierał Kosiarskiego. Dziś wygrał przetarg!

Z końcem grudnia 2014, łęczyński ratusz opublikował informację o wyniku postępowania dot. udzielenia zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie gminy Łęczna.(LINK)
Z pewnością, widząc jak w ubiegłą niedzielę wyglądały chodniki i ulice w naszym mieście, chcielibyście się dowiedzieć kto wygrał ów przetarg.

Do postępowania zgłosiło się trzech oferentów i wszyscy trzej otrzymali po kawałku miejskiego, zimowego tortu. Urzędnicy podzielili czynności związane z odśnieżaniem na trzy zadania:
1. odśnieżanie i zwalczanie śliskości na ulicach miejskich
2. odśnieżanie i zwalczanie śliskości na chodnikach miejskich
3. odśnieżanie i zwalczanie gołoledzi na drogach gminnych – rejon północny i rejon południowy

Powyższymi zadaniami będą zajmowali się odpowiednio:
zad. 1 „PARKO” Sp.J. Redzik, Grzywa, Moniak ul. Przemysłowa 10 21-010 Łęczna,(KRS)
zad. 2 „RODEX” Roman Woś ul. Pasternik 8 21-010 Łęczna,
zad. 3 P.W. „ŁĘCZ – BUD” Łukasz Redzik Podzamcze 65 21-010 Łęczna.

Na koniec ciekawostka. Pamiętacie jeszcze paszkwil kosiarskiego? Jeśli nie, to pozwolę sobie przypomnieć Wam ostatnią stronę tego „zacnego” wydawnictwa. Otóż na wspomnianej stronie znajduje się informacja o osobach które udzieliły poparcia wodzowi. Oprócz kłamstw dotyczących poparcia PIS czy KNP, jest tam jeszcze rekomendacja łęczyńskich przedsiębiorców. Dzisiaj skupimy się na jednym z nich. Chodzi o p. Zbigniewa Redzika, reprezentującego firmę PARKO (wykonawcę zadania nr 1) (na poniższym obrazie oznaczona na czerwono).

Czy wzorem partii politycznych możemy się teraz spodziewać wycofania poparcia danego wcześniej przez przedsiębiorców? 😉
Co sądzicie o takim rozdaniu?

PS. Czy ktoś mógłby mi przypomnieć kto wykonywał zlecenia dot. toru motocrossowego oraz nowoczesnego targowiska?

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „W wyborach popierał Kosiarskiego. Dziś wygrał przetarg!

 1. A kto wygrał przetarg na prowadzenie stacji paliw przy PGKIM? Słyszałem, chyba plotkę, że PGKiM jest tylko inwestorem.

 2. Dodam tylko że targowisko wykonywalo konsorpcjum , Parko, Kochański i jakaś firma z Wlodawy która stawiała konstrukcję stalową 😉

 3. A dla kogo ten tor motocrossowy był?
  Podobno wielu kierowników oddziałów na kopalni w tamtym czasie nabyło sobie motocykle.
  Niektórzy nawet za młodych lat nigdy nie jeździli, a teraz mają po dwa.
  Jak myślicie dlaczego tak się działo i dzieje?
  Z zamiłowania na „stare lata? do takich sprzętów, czy może z obowiązku pokazania się temu co rządzi?
  Wniosek nasuwa się jeden:
  Władzy wchodzą w d..ę ci co widzą, że popchną tam swój interes.

 4. Parkowcy już od niepamiętnych lat odśnieżają Łęczną. Natomiast Łęcz-Bud, firma założona przez syna Z.Redzika, pana Ł.Redzika od chwili powstania chyba dzieli się z Parko właśnie odśnieżaniem.

  Nie rozumiem ,,rewelacji” postu bo nie ma w Łęcznej innych firm dysponujących takim parkiem maszynowym żeby ogarnąć odśnieżanie w całym mieście.

  1. Tu nie ma żadnej rewelacji – to suche fakty. Wnioski wyciągasz sam. Jedynym pocieszeniem w tej sprawie jest fakt, że zadania wykonają firmy z Łęcznej. Mam jednak wątpliwości czy to jest rozwiązanie dobre dla naszych portfeli. Dlaczego? PGKiM jest również firmą łęczyńską 😉 Zerknij też proszę na linki podane w ostatnim zdaniu – one nie są tu bez znaczenia.

   1. Hm, PGKiM powiadasz? Czy to nie jest firma/spółka podlegająca urzędowi czyt. Kosiarskiemu czyli też by było źle 😀 Ale fakt, zapomniałem całkiem o tym. Przyznaję rację.

    Tak teraz sobie myślę tylko dlaczego to źle że człowiek poparł jednego z dwóch kandydatów. Ma on swoją wiedzę, swój rozum. Zrobił to co chciał. A że był jednym z trzech właścicieli spółki to od razu ma głosować na kogoś innego? Rozumiem że Kosiarski nie jest cudownym burmistrzem itd.

    Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! 🙂

    1. Tu nie ma niczego złego w poparciu. Pytanie tylko czy musiał go udzielać publicznie w paszkwilu. Zastanawia mnie bardziej fakt startu w przetargu 3 podmiotów. Dwa z ich są w oczywisty sposób powiązane rodzinnie (KRS). Finalnie każdy podmiot wygrywa jedno zadanie. Jak dla mnie, tych przypadków jest za dużo.

     1. No fakt, publicznie poparł, to zmienia postać rzeczy.

      Jeżeli popatrzysz z przetargi na roboty bud lub dostawy to często widnieje to że wygrało Parko wraz z Łęcz-Bud’em. Są to dwie oddzielne firmy, łączy je to że jeden z trzech właścicieli Parko jest chyba ojcem właściciela Łęcz-Bud’u.

      Natomiast Rodex to firma mająca swoje zaplecze sprzętowe poza Łęczną jeśli dobrze kojarze i ta firma nie ma powiązania z dwoma poprzednimi.

      PGKiM chyba nawet nie startowało w przetargu bo nie mają pługów ani solarek. Przynajmniej tak mi się wydaje.

     2. PGKiM posiada AFAIK sprzęty potrzebne do odśnieżania(swojego czasu widziałem wykaz pojazdów ubezpieczanych) ale faktycznie nie startowało. Do przetargu startowały jedynie te trzy podmioty, które przetarg wygrały.

     3. No i właśnie, gdyby startowało to można by było dyskutować a teraz nie ma bardzo nad czym.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.