Wiadomo co się stanie z budynkiem po Gimnazjum przy ul. Piłsudskiego! [Dokument]

To musiało się tak skończyć! Apele łęczyńskiej opozycji oraz zapowiedź dwukadencyjności burmistrzów dały do myślenia łęczyńskiemu włodarzowi. W budynku po Gimnazjum przy ulicy Piłsudskiego z pewnością nie powstanie dom socjalny. Inne, równie abstrakcyjne pomysły władzy również spaliły na panewce. Decyzja w tej sprawie już jest!

Na najbliższej sesji rady miejskiej, radni zajmą się uchwałą przygotowana przez ratusz. Zgodnie z jej zapisami w Budynku dzisiejszego Gimnazjum będzie funkcjonowała szkoła podstawowa. Jest to zatem spełnienie postulatów Lepszej Łęcznej, która dwukrotnie występowała do włodarza o podjęcie rozmów w tym kierunku.

Gdzie zatem jest haczyk?

Nie będzie to jednak trzecia szkoła podstawowa w naszym mieście. Będzie to niejako oddział podstawówki z ulicy Szkolnej. Formalnie gimnazjum zostanie włączone do szkoły podstawowej przy ul. Szkolnej. Szczegółowo przeczytacie o tym w załączonym fragmencie uchwały.

Jest jeszcze jedna rzecz. Przedstawiona radnym uchwała nie posiada szczegółowego uzasadnienia (wyliczeń i merytorycznych argumentów). Jest to oczywiście przesłanka do unieważnienia takiej uchwały przez kuratorium. Później z budynkiem po gimnazjum można będzie można zrobić prawie wszystko. Czy właśnie o to chodzi włodarzowi? Okaże się pewnie za kilka miesięcy.
Mam jednak nadzieję, że w finale nauczyciele utrzymają miejsca pracy, a dzieciaki będą mogły się uczyć w bardzo komfortowych warunkach (na jedną, pierwszą zmianę).

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Wiadomo co się stanie z budynkiem po Gimnazjum przy ul. Piłsudskiego! [Dokument]

  1. Brawo,a kto się wstrzymał? Po ilości wpisów widzę, że ta spawa łęcznian nie interesuje. Od kilku lat trwa krucjata na szkołę w naszym mieście reszcie burmistrzowi uda się zlikwidować najstarszą placówkę tego 550 letniego miasta. Nie wstyd to?

  2. I powoli będą zwalniani. Nie wierzę Kosiarskiemu. Skoro chciał ich likwidować i zwalniać to wątpię że zmienił zdanie. On zmienił zwyczajnie środki do osiągnięcia celu. Zobaczycie.

  3. Jeśli intencje są dobre to uważam że pomysł jest super. Nie trzeba tworzyć kolejnej machiny administracyjnej kolejnych dyrektorów szkoły itp itd. Będą podlegać pod Szkolną.

  4. Chciał w ch… tzn. w „konia” zrobić wszystkich, jak zwykle zrobił siebie.
    – ot gospodarz. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.