Wiadomo co się stanie z budynkiem po Gimnazjum przy ul. Piłsudskiego! [Dokument]

To musiało się tak skończyć! Apele łęczyńskiej opozycji oraz zapowiedź dwukadencyjności burmistrzów dały do myślenia łęczyńskiemu włodarzowi. W budynku po Gimnazjum przy ulicy Piłsudskiego z pewnością nie powstanie dom socjalny. Inne, równie abstrakcyjne pomysły władzy również spaliły na panewce. Decyzja w tej sprawie już jest!

Na najbliższej sesji rady miejskiej, radni zajmą się uchwałą przygotowana przez ratusz. Zgodnie z jej zapisami w Budynku dzisiejszego Gimnazjum będzie funkcjonowała szkoła podstawowa. Jest to zatem spełnienie postulatów Lepszej Łęcznej, która dwukrotnie występowała do włodarza o podjęcie rozmów w tym kierunku.

Gdzie zatem jest haczyk?

Nie będzie to jednak trzecia szkoła podstawowa w naszym mieście. Będzie to niejako oddział podstawówki z ulicy Szkolnej. Formalnie gimnazjum zostanie włączone do szkoły podstawowej przy ul. Szkolnej. Szczegółowo przeczytacie o tym w załączonym fragmencie uchwały.

Jest jeszcze jedna rzecz. Przedstawiona radnym uchwała nie posiada szczegółowego uzasadnienia (wyliczeń i merytorycznych argumentów). Jest to oczywiście przesłanka do unieważnienia takiej uchwały przez kuratorium. Później z budynkiem po gimnazjum można będzie można zrobić prawie wszystko. Czy właśnie o to chodzi włodarzowi? Okaże się pewnie za kilka miesięcy.
Mam jednak nadzieję, że w finale nauczyciele utrzymają miejsca pracy, a dzieciaki będą mogły się uczyć w bardzo komfortowych warunkach (na jedną, pierwszą zmianę).

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do artykułu "Wiadomo co się stanie z budynkiem po Gimnazjum przy ul. Piłsudskiego! [Dokument]"

 1. libero pisze:

  Brawo,a kto się wstrzymał? Po ilości wpisów widzę, że ta spawa łęcznian nie interesuje. Od kilku lat trwa krucjata na szkołę w naszym mieście reszcie burmistrzowi uda się zlikwidować najstarszą placówkę tego 550 letniego miasta. Nie wstyd to?

 2. Arnold pisze:

  I powoli będą zwalniani. Nie wierzę Kosiarskiemu. Skoro chciał ich likwidować i zwalniać to wątpię że zmienił zdanie. On zmienił zwyczajnie środki do osiągnięcia celu. Zobaczycie.

 3. newage pisze:

  Jeśli intencje są dobre to uważam że pomysł jest super. Nie trzeba tworzyć kolejnej machiny administracyjnej kolejnych dyrektorów szkoły itp itd. Będą podlegać pod Szkolną.

 4. kpmo pisze:

  koniec rządów je%opa …dwie kadencje i w buraki do ciechanek niech idzie

 5. Ferdynand K pisze:

  Chciał w ch… tzn. w „konia” zrobić wszystkich, jak zwykle zrobił siebie.
  – ot gospodarz. 😉

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes