Włodarski „szuka” zastępcy. Kto nim zostanie?

Ponad miesiąc temu w atmosferze skandalu, pożegnał pierwszą wiceburmistrz, kobietę (LINK), a już myśli o kolejnej osobie na stanowisku swojego zastępcy. Włodarski odwołał z funkcji wiceburmistrz Annę Cieślińską zaledwie kilka dni po tym, jak gminie udało się pozyskać 2 miliony złotych. Mieszkańcy mówią wprost, że powodem była zazdrość o posiadane kompetencje. Tymczasem podczas wczorajszej sesji burmistrz przyznał już oficjalnie, że zamierza zapełnić ten wakat.

Jeśli myślicie, że stanowisko zastępcy może służyć odciążeniu z pełnionych obowiązków, to sytuacja z wiceburmistrz Cieślińską pokazała jasno, że tak nie jest. Nie liczą się tu bowiem IMHO kompetencje i wkład merytoryczny, a jedynie podtrzymanie obecnego układu władzy w mieście. Nawet z ust radnych koalicji można usłyszeć, że w instytucjach miejskich kończą się miejsca, w których można „upychać” radnych, rodziny radnych, wazeliniarzy czy nawet żony przychylnych dziennikarzy. W samej tylko szkole podstawowej przy ul. Szkolnej w Łęcznej od początku kadencji Włodarskiego do 21.04.2021 zatrudniono 35 osób (tak, trzydzieści pięć). W tym 18 osób bez konkursów.

Wróćmy jednak do zastępcy, bowiem wystartowała już giełda nazwisk. Jednym z faworytów wydaje się być obecny prezes PGKiM Radosław Tkaczyk, którego z kolei w fotelu szefa łęczyńskiej komunalnej miałby zastąpić powiatowy radny związany z PSLem/Wspólną Sprawą. Czy taki scenariusz się sprawdzi, okaże się już niebawem.

A może Wy obstawiacie zupełnie inne nazwiska? Dajcie o tym znać w komentarzu!

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Włodarski „szuka” zastępcy. Kto nim zostanie?

 1. Niech Pan burmistrz wybierze kogoś kto mu pomoże mu w codziennym zarządzaniu miasteczkiem – na przykład dzikie wysypiska śmieci już dwa miesiące po zgłoszeniu zarosły zieloną i piękną trawą – jest fajnie, po koleżeńsku, nic nie widać to nie ma problemu. Pańscy urzędnicy mają w głębokim poważaniu zgłoszenia policji z KMZB ? Szacun, że nie boicie się konsekwencji. Szacuneczek. Pozdrawiamy, stopchamleczna!

 2. To już jest prawdopodobnie ustalone.
  Pan radny Choma do PGKiM Łęczna na prezesa, Pan Prezes Tkaczyk z PGKiM na V-ce burmistrza, no i teraz news, Pan K , Teodor człowiek z niespełnionymi marzeniami na Starostę łęczyńskiego. Ale to jeszcze potrwa chwilę. Obecnego Pana Starostę z PIS trzeba usunąć od władzy, krótko mówiąc podnieść rękę i odwołać. Staroście został w ramach wsparcia i pocieszenia tylko Dyr. szpitala z PO, ale podobno ogłoszony jest przetarg 😉 na to stanowisko?. Jeżeli obecny dyrektor pozostanie na stołku to jakoś tam może do końca kadencji dotrwają, jeżeli nie przedłużą Panu Bojarskiemu kontraktu wybierając nowego szefa, to i Starosty z PIS nie będzie. Będzie nim prawdopodobnie wybrany Pan Kosiarski?.
  Źle się dzieje w samym łęczyńskim PIS Wy sami i Wasi ludzie??? stwarzacie niezrozumiałe i zawiłe sytuacje, gdzie inni np Wspólna Sprawa z PSL szykują się do przejęcia władzy.
  Panie Starosto obudźcie się. Żarty się skończyły.
  Dziś PIS w Łęcznej jest w tarapatach, czas wyczyśćcie szeregi z dwulicowców.

  1. Bardzo ciekawe spostrzeżenia. W jakimś stopniu zbieżne z moimi.

 3. Może faktycznie wybrać tego Fialka i niech rozpierdoli to całe towarzystwo bo to jest chore ! Całe to miasto jest chore . Idziesz do wamexu stare lampeciary patrzą na ciebie jak na jakiegoś zjeba , idziesz do urzędu to oczekują ze będziesz im się kłaniał w pas . Ale jest wyjście , bądźcie chamscy jak oni i podnoście głos , w ułamku sekundy robią się jak gąbka 🙂 oni są dla nas a nie my dla niech

 4. Zaintrygował mnie ten wpis. W pierwszej chwili pomyślałam o byłym staroście. Przejrzałam listę radnych i dotarło… Nie,no nie… Nie może być! Teo come back?! W PGKiM nie chcą go tak, jak w Łęczyńskiej Energetyce.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.