Zabrakło na odśnieżanie Łęcznej, wystarczyło na nagrody dla urzędników. [Dokument]

Za oknem kolejny raz w tym roku pada śnieg. Myślałem, że nie będzie potrzeby wracania do Włodarskiego, któremu zabrakło na odśnieżanie miasta. Na wąsatą skrzynkę otrzymałem jednak informację, z której wynikało, że ekipa „skaczącego Leszka” z końcem 2020 roku, wydawała pieniądze nie tylko na drogą elektronikę(LINK) ale otrzymała sowite nagrody.

Tradycyjnie postanowiłem zapytać u źródła. 28.01.2021 wysłałem do urzędu miejskiego pytanie o następującej treści:

„- Prosze o wskazanie kwot przyznanych nagród/premii – osobno dla każdego pracownika urzędu miejskiego w Łęcznej – w roku 2020 wraz z uzasadnieniem. Informacja powinna zawierać imię i nazwisko , stanowisko , przyznaną kwotę, datę przyznania oraz uzasadnienie. W przypadku pracowników wykonujących wyłącznie czynności usługowe np. sekretarka, konserwator, kierowca w miejsce imion i nazwisk proszę wpisać nazwę stanowiska.”

Po tygodniu otrzymałem „odpowiedź”. Jej treść publikuję poniżej:

Nie wiem jak Wy ale w mojej ocenie cel takiego postepowania jest tylko jeden. Chodzi o grę na czas. Włodarski pomyślał, że jesli odpowiedź wyśle za dwa miesiące (będziemy mieli już wiosnę), to mieszkańcy o tym zapomną, a on sam uniknie kolejnej kompromitacji.
Coś mi się wydaje, że nie zapomną 🙂

Swoją drogą, ile musiało być tych nagród, skoro trzeba je liczyć dwa miesiące?

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „Zabrakło na odśnieżanie Łęcznej, wystarczyło na nagrody dla urzędników. [Dokument]

 1. Witam. To już jest skandal po prostu. Wieś Leopoldów, drogi zasypane śniegiem, ludzie zostawiają samochody pół kilometra od domów bo nie mogą dojechać. Tutaj odśnieżarki nie było już kilka dni. Niech Włodarski weźmie się do roboty!

 2. Klasyka Państwa polskiego. Na wszystko może zabraknąć, ale na docenienie ciężkiej pracy urzędników zawsze musi wystarczyć. Obywatel na ostatnim miejscu. Nikogo to już nie powinno dziwić.

 3. Witaj Bartolu! Widzę, że LLE działa i ma się dobrze.
  Nie zasłoniłeś pierwszej strony i nie wstawiłeś czarnej ramówki, jak te wolne media – Radio Zet, czy TVN.
  Dziś budzik mi nie zadzwonił, bo mam dzwonek ustawiony na „Dzień dobry bardzo”
  – Tu radio Zet i k… zaspałem.
  Włączam telewizor a tu jak za dawnych lat TVP 1-2-3 tylko gen. Jaruzela nie było, za to jest i nadaje TVP- Trwam
  Teraz chyba w tej stacji będę szukał wiadomości, wsparcia i sygnału budzenia. 🙁
  Czy podoba Wam się ten bojkot?
  Ps.
  Nawet lubelski”Dziennik Wschodni wpisał się na listę poparcia – „bidnych”, czyja to dziś gazeta?

  1. Jedna uwaga: Gdzie były „wolne media” jak funkcjonował AmberGold oraz zwrot kamienic 120-latkom w Warszawie?
   nie znam do końca przedmiotu sporu ale z drugiej strony jestem przeciwna zbędnym podatkom!

 4. Kiedy zarządca deptaka od story hallo pizza ten prosty odcinek drogi bedzie odśniezony niemożna wjechać nigdzie samochod sie zawiesza…

 5. Czy pan Burmistrz zna w ogóle swoich pracowników? Nie wie, kogo zatrudnia i na jakim stanowisku? Funkcjonariuszem publicznym jest każdy pracownik na stanowisku urzędniczym. Pozostali: pomoce administracyjne, kierowca, sprzątaczki nie. To nie jest chyba żadna filozofia. Trzeba aż wszczynać postępowanie. Czy to nie jest nadużycie KPA? Chyba, że tych pomocy administracyjnych bez konkursów jest drugie tyle, co urzędników. Można się wtedy pogubić 🙂

 6. Niech Leszek skoczy i zobaczy co się dzieje w mieście śniegu!!!😅

 7. Umiłowani.
  Moim zdaniem, w przypadku kiedy środki zostają na koncie, w celu braku zwrotu do budżetu państwa, zasadnym jest wydatkowanie tych środków m.in na nagrody bo na inne rzeczy te środki celowe nie mogą pójść. W przypadku odśnieżania, domniemanie iż można te środki przenieść jest błędne, ale dla pospolitego ludu niezrozumiałe.
  To że, zarządzanie jest nie do końca przejrzyste dla społeczeństwa nie oznacza że zawsze się źle dzieje, choć dzieje się nie najlepiej. Należy wzmocnić burmistrza bo polegnie na prostej co do elekcji. A jak polegnie to wróci na dyrektora, bo tam powinien zostać a nie pchać się tam gdzie nie ma się kompetencji.
  Co do otoczenia, panie burmistrzu zmień pana Grzegorza, bo jak słyszę na korytarzu, że chodzi i podpowiada bzdury, to sam podejdę do ciebie i powiem co robić. Jak mnie zwolnisz, trudno, zapisze się gdzie trzeba i powrócę.

 8. Dwa miesiące na odpowiedź to tak wg przepisów o dostępie,aby informacja rozmyła się,jakie „postępowanie wyjaśniające?”zenada!ustawa o pracownikach samorządowych daje różne przywileje ale?czy dla ws?zystkich pracowników U M ,za co za przychodzenie do pracy ? Może są wśród nich dociążeni praca ponad zakres czynności ale konserwator ? kierowca ?dajcie ludzie spokoj, szczególnie są dociążeni Ci co pisza wnioski unijne!!!!!

 9. Zredukowac etaty jak taka wydajnosc jest w liczeniu.
  Pani skarbik czy księgowa ma to po kliknięciu myszka w ciągu 5 min.
  Z kogo ten nauczyciel robi barana – myśli ze jest w szkole i nadal chce uczyć ?
  Nie ma sensownego uzasadnienia skoro zamrozili wydatki.
  Poł rok zdalnie – zamknieci nieroby i teraz nagrody ?
  Q…rwq za co ?? za urzędowe posadki ? Snieg niech zamiatają…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.