List od Mieszkańca: Otwórzcie poczekalnię na dworcu w Łęcznej!

„Mimo 20-stopniowych mrozów z przełomu stycznia i lutego, poczekalnia na dworcu autobusowym przy CH Wamex w Łęcznej jest zamknięta.
W związku z obecnościa szpitala, do miasta codziennie przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych miejscowości. Nie tylko młodzi. Starsi ludzie siadając przy -20 na ławce, narażają się na choroby.

Ciężko jest usiedzieć na takiej ławce. Autobusy jeżdżą rzadziej, dłużej się czeka. Ludzie zarządzający dworcem mogą nie mieć wiedzy na ten temat, gdyż siedzą za biurkiem w ciepełku.
Problem ten opisałem i wysłałem do jednej z lubelskich redakcji i jakie zdziwienie mnie ogarneło: brak reakcji ze strony redakcji. Za to została nagle wywieszona kartka informacyjna w poczekalni, że poczekalnia jest nieczynna z uwagi na covid.
To bardzo ciekawe, bo wszystkie poczekalnie w przychodniach lub urzędach w mieście są otwarte z informacją, by siadać co drugie miejsce. Na dworcu się nie dało…
Co musi się stać, żeby ludzie zaczeli myśleć? Myśleć o drugim człowieku.
Nadchodzi kolejna fala mrozów. Może choć tym razem rzędnicy zareagują?
A może liczą na to, że mróz ominie Łęczną?”

Jak sądzicie? Na co liczy Leszek Włodarski?

PS. Niech zgadnę, czy wysłane zgłoszenie wylądowało w redakcji Dziennika Wschodniego? Wielokrotnie pisałem o bardzo dobrej komunikacji pomiędzy ratuszem, a redakcją tej gazety 🙂

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „List od Mieszkańca: Otwórzcie poczekalnię na dworcu w Łęcznej!

 1. A od kiedy wyrazy typu „absurdalne,hipokryzja” to wyrażenia obraźliwe ????

 2. Szanowny onleczna
  Dziękujemy za krytyczne uwagi. Apteka nie jest nasza, ale ma naszą zgodę na używanie marki WAMEX. Ponoć jest to najlepiej zaopatrzona i najtańsza apteka w naszym mieście. Według naszej wiedzy apteka przestrzega ograniczeń covidowych. Co zaś tyczy się lodowiska, staramy się, aby dostępność komunikacyjna była zachowana. Z zimą jeszcze nikt w naszym kraju nie wygrał. Nie podejmujemy polemiki do obraźliwych dla nas sformułowań typu absurdalne czy hipokryzja. Staramy się, w miarę naszych możliwości prowadzić biznes w sposób uczciwy i rzetelny. Oczywiście będziemy robić wszystko, aby nie było lodowiska na naszym terenie. W naszym budżecie zabezpieczyliśmy środki na odśnieżanie do końca marca
  Pozdrawiamy serdecznie
  Zarząd Komplementariusza WAMEX

  1. Proszę jeszcze raz przeczytać mój wpis, tym razem ze zrozumieniem. Warto zauważyć, że nie użyłem obraźliwych zwrotów. Jeszcze raz napiszę, podałem przykład opanowanego działania apteki, które popieram. Chciałem przez to powiedzieć, że poczekalnia była do tej pory bezpodstawnie zamknięta. Odnośnie tego lodu wokół obiektu, zwróciłem uwagę nie po złości tylko po to żeby temat ogarnąć ponieważ jest to niebezpieczna sytuacja. Chodzi w szczególności o tereny po bokach obiektu.

   1. idż poodśnierzać , nie rozumiem durnych wpisów i dwa razy nie bedę czytał ****** ide poodśnierzać

    1. Po pierwsze nie do Ciebie był wpis, po drugie odśnieżanie terenu wokół wamexu to nie mój obowiązek, po trzecie Twój wpis nic nie wnosi więc po co tracisz czas na pisanie skoro masz tyle odśnieżania? Ps. To że nie rozumiesz to właśnie wszyscy dostrzegli.

 3. No i gitara!
  Najważniejszym jest fakt, że poczekalnia dla osób opuszczających nasze miasto znów będzie otwarta. Niech podróżujący nie marzną na dworze. 🙁

 4. Szanowny Panie Bartol,

  Administratorem Dworca Autobusowego w Łęcznej jest firma WAMEX. Przed pisaniem do mediów czy Burmistrza warto było po prostu napisać do nas. Jak wszyscy dostosowujemy się do restrykcji pandemicznych i z tego względu zamknęliśmy poczekalnię. Wywieszenie kartki z informacją o zamkniętej poczekalni nie miało żadnego związku z Pana interwencją, o której po prostu nic nie wiedzieliśmy. Pańska argumentacja opublikowana 6 lutego przekonała nas, że przy obecnych, skrajnych warunkach atmosferycznych ogrzewana poczekalnia powinna być otwarta. Szanujemy i doceniamy Pańską troskę o mieszkańców naszego powiatu, dlatego od poniedziałku otwieramy poczekalnię od 6 rano do 23 wieczorem. Mamy nadzieję, że osoby korzystające z poczekalni będą zdawać sobie sprawę, iż mała kubatura poczekalni może zagrażać zakażeniem koronawirusem. Bardzo prosimy, aby nie mieszał nas Pan w Pańskie potyczki z Panem Burmistrzem. Jeśli zauważy Pan jakieś niedociągnięcia na terenie, którym zarządzamy będziemy wdzięczni za informację: biuro@wamexsa.pl Zareagujemy natychmiast, ponieważ leży nam na sercu dobro mieszkańców i dodatkowo wizerunek naszej lokalnej firmy.

  Z poważaniem

  Zarząd Komplementariusza WAMEX Sp. z o.o. Sp.K.

  1. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
   Mała uwaga – Nie pisałem do burmistrza, a tym bardziej do mediów – to do mnie napisał mieszkaniec 🙂

  2. Wamexie dziękujemy za Waszą dobroczynność ale Wasza argumentacja odnośnie powodu zamkniętej poczekalni jest absurdalna i zalatuje hipokryzją. Wasza apteka jest podobnych rozmiarów co ta poczekalnia i jakoś nie boi się wpuszczać do środka osób potencjalnie chorych i to nie tylko na tego okropnego i strasznego koronawirusa ale również na inne realne choroby zakaźne które dla osób z grupy ryzyka mogą być groźne. Do apteki nie zawsze zdrowi przychodzą. Ale popieram to podejście i opanowanie w tym przypadku. Inna sprawa to potencjalne zagrożenie zakażeniem stojąc w kolejce do jakiejkolwiek kasy. W tym przypadku jest bardziej bezpiecznie? Nie popadajmy w paranoje. Ps. Kiedy zrobicie coś z tym lodowiskiem wokół Waszego obiektu? Czekacie aż ktoś sobie realnie zrobi krzywdę?

   1. co do zasadności cen biletów ,komunikacji autobusy są załadowane do oporu nie wszyscy pasażerowie w maseczkach -GDZIE TU JAKIŚ MARGINES SANITARNY ?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.