Zmiany w radzie miejskiej. Osobliwa determinacja ekipy Włodarskiego (Video)

Każdy głos się liczy! To stwierdzenie najlepiej opisuje dzisiejszą sesję rady miejskiej. Radni przecierali oczy ze zdumienia widząc że w posiedzeniu bierze udział radna Marzena Florek, która ledwie godzinę wcześniej pochowała męża.
Skąd taka obowiązkowość? Wyjaśniły to IMHO przeprowadzone głosowania, których wynik ustalany był różnicą zaledwie jednego głosu. Finalnie wspólna sprawa utraciła dzisiaj szefa komisji rolnictwa i ochrony środowiska ale odzyskała stanowisko wiceprzewodniczącego rady miejskiej.

Dzisiejsza sesja to w zasadzie dwa głosowania, które wywołały sporo emocji, szczególnie w ekipie skaczącego Leszka. Chodzi oczywiście o wybór nowego przewodniczącego komisji rolnictwa i ochrony środowiska oraz nowego wiceprzewodniczącego rady miejskiej.

Zmiana na stanowisku przewodniczącego komisji rolnictwa była podyktowana wnioskiem sołtysów, którzy nie wyobrażali sobie dalszej współpracy z Teodozją Sytą z Wspólnej Sprawy. Radna obozu burmistrza nie zrezygnowała z funkcji, musieli odwołać ją radni. (11 głosów ZA odwołaniem, 7 PRZECIW i 2 WSTRZYMUJĄCE SIĘ). Poniżej szczegóły.

Na stanowisko przewodniczącego został zaproponowany radny Piotr Kotuła (niezależny). Tą kandydaturę radni przyjęli stosunkiem głosów 12 ZA, 4 PRZECIW i 5 WSTRZYMUJĄCYCH SIĘ. Szczegóły poniżej:

Trzecim głosowaniem był wybór wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Wcześniej to stanowisko zajmował zmarły niedawno Andrzej Grzesiuk.
Tutaj w szranki stanęli radni: dr Mariusz Fijałkowski (zgłoszony przez radnego Tomasza Dudka) oraz Zbigniew Łagodziński (zgłoszony przez odwołaną wcześniej z funkcji radną Sytą). Radni zaprezentowali siebie w krótkich wystąpieniach. Poniżej nagranie:

Głosowanie w tej kwestii było tajne, dlatego nie zobaczycie jak głosowali poszczególni radni. Finalnie głosowanie zakończyło się zwycięstwem Zbigniewa Łagodzińskiego (Lepsza Łęczna), który pokonał dr Mariusza Fijałkowskiego (PIS) jednym głosem 11 do 10. Szczegóły poniżej.

Sesja zakończyła się przekazaniem gratulacji przez radnego dr. Fijałkowskiego dla nowego wiceprzewodniczącego rady.

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „Zmiany w radzie miejskiej. Osobliwa determinacja ekipy Włodarskiego (Video)

 1. Szkoda że przewodnicząca komisji została odwołana, a raczej szkoda że komuś przyszedł do głowy taki pomysł. Radna z dużym doświadczeniem w urzędzie i Radze, no ale taka polityka ..

  1. Z dużym doświadczeniem jak podnosić rękę na komendę. Mieszkańcy okolicznych wsi już ją podsumowali. Dzisiaj w tej sprawie zamieszczę stosowny wpis.

 2. Ile zazdrości w radnym Pelicy siedzi. Zachowanie niegodne dorosłego człowieka.

 3. No no, pan Zbyszek nóż w plecy koledze Fijałkowskiemu wbił w podłym jednakże stylu.

 4. Ja chciałem pogratulować za referendum, które umarło tak jak miało umrzeć (ktoś zapewne wiedział co zrobić żeby tak było)
  Od miesiąca czekam na zabranie przez organizatora mojej listy ok 100 nazwisk osób za odwołaniem burmistrza.

  Bawcie się dalej w demokrację.

  1. Dziękuje za informacje, niestety nie otrzymałem informacji o potrzebie odbioru karty. Proszę o telefon lub SMS na numer: 507099726. Odbiorę karty nawet dzisiaj.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.