„Znika” kolejne liceum! Czy za rok w Łęcznej nie będzie już żadnego?

Aż mnie korci, żeby zacząć od znanego wszystkim „a nie mówiłem”!?
Już w trakcie burzliwej likwidacji LO Zamoyskiego przy ul. Szkolnej (LINK) pisałem, że skutkiem zamieszania wywołanego przez łęczyńskich urzędników będzie kiepski nabór, a w finale zniknięcie liceów z mapy miasta. Wygląda na to, że ten czarny scenariusz rozgrywa się właśnie na naszych oczach.

Serwisy łęczyńskich wazeliniarzy władzy o tym milczą ale w sierpniu radni powiatowi zdecydowali o likwidacji liceum w zespole szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka. Liceum Zamoyskiego (funkcjonujące od roku przy ul. Bogdanowicza) przestało być samodzielną jednostką. Zmiany weszły w życie 1 września 2016.

Wyniki tegorocznego naboru są zatrważające. Zgodnie z sierpniową wypowiedzią starosty Cholewy (PSL) w jedynym łęczyńskim liceum zdecydowało się uczyć UWAGA!!! 15 (słownie: piętnastu) młodych ludzi!.

Panowie Kosiarski, Włodarski, Cholewa, działajcie tak dalej, a za rok łęczyńska młodzież wyjedzie do szkół w Lublinie. Warto zastanowić się poważnie, czy czasem nie chodzi o właśnie takie rozegranie sprawy.
W mojej opinii nieuniknione będą zwolnienia wśród nauczycieli. I choć urzędnicy przekonują że „na razie ich nie będzie”, trudno wierzyć osobom, które niejednokrotnie już mijały się z prawdą.

Przypominam, że gorącym orędownikiem zeszłorocznych zmian w łęczyńskiej oświacie był Leszek Włodarski (ówczesny dyrektor placówki, obecnie wiceburmistrz. Przypadek? :)).
Z informacji jakie otrzymywałem, uczniowie Zamoya mieli być manipulowani i zastraszani. Otrzymali także zakaz udzielania się i publikowania treści z wąsatego bloga. Pod moimi wpisami pojawiały się natomiast komentarze wychwalające zmiany inicjowane przez Kosiarskiego. Nie muszę chyba mówić z jakich komputerów były pisane. Celem było wyciszenie emocji i spokojna realizacja chorego, urzędniczego planu.

To nie science fiction, to rzeczywistość, która dzieje się na naszych oczach i co tu dużo mówić, za naszym przyzwoleniem. Bo jak inaczej potraktować fakt, że ktoś tych włodarzy musiał wybrać?

Były orły biznesu, przejrzysta gmina czy gmina na piątkę, a teraz proponuję statuetkę „grabarz łęczyńskiej oświaty”. Kandydatów do tej nagrody z pewnością nie zabraknie.

PS. Panie Włodarski, jak spojrzy Pan w oczy kolegom, nauczycielom, których przyjdzie zwolnić? Patrzy Pan czasem w lustro? Dobrze Pan sypia?

Udostępnij ten wpis!

17 przemyślenia na temat „„Znika” kolejne liceum! Czy za rok w Łęcznej nie będzie już żadnego?

 1. Piszesz: „Serwisy łęczyńskich wazeliniarzy władzy o tym milczą ale w sierpniu radni powiatowi zdecydowali o likwidacji liceum w zespole szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.”

  Poproszę o linka ws. takiej informacji. Sprawdzałem BIP, aktualności naszego powiatu i nic nie ma. Dodatkowo nigdzie nie mogę znaleźć XXI Sesji Rady Powiatu w Łęcznej, która by wypadała na miesiąc sierpień. Jest pominięta.

  Nie wiem skąd masz takie informacje. Jeśli uczestniczyłeś w tej sesji to przynajmniej wrzuć nagranie ze spotkania, bo taka „wiara” na słowo jest
  „niczym”

 2. A Łęczna już dawno ma swoich misiewiczów.

  A ja podziwiam cale żółte i białe busy, które mkną do Lublina, kto na tym zarabia?
  W Lubartowie 2 licea, technikum,tam uczniowie nie chcą i nie muszą dojeżdżać do Lublina, a po liceum jadą na studia do Warszawy i Krakowa, i też nie wracają do Lubartowa. Dlaczego nasi radni – nauczyciele popierają likwidację szkół średnich?
  Jeżeli w naszym mieście nie będzie liceum to po co nam powiat, przenieść stolicę powiatu np.: do Milejowa.
  A cały ambaras z likwidacjami lice€w rozpoczął się od likwidacji II LO w Łęcznej, do którego chodziło 2 naszych obecnych radnych.

 3. Celowe działanie władz miasta.Od lat to samo,nic się nie opłaca i na nic nie ma pieniędzy.

 4. Dlaczego nie napiszecie, że Kuczyński głosował za likwidacją? To chyba ważne, żeby jego wyborcy to wiedzieli.

 5. Z resztą na co władzy łęczyńskiej szkoła jak np. liceum?
  Trzeba tylko na nauczycieli pieniądze wydawać.
  Z absolwenta nie ma nic, idzie na studia, kończy, wyjeżdża w świat lub niekiedy nawet powraca- ale:.
  Jak już wróci widzi świat inaczej, bo szerzej i na pewno Nie Da Się w CH..a łęczyńskiej władzy robić.
  Oczywiście znajdą się i tacy co „liżą d…” i to całymi rodzinami i myślą, że Boga odnaleźli – popatrz na zdjęcie po lewej obok tego tytułu 😉
  Dać mu medal?

 6. Oj, a czego wy wymagacie? Przecież studium i technikum górnicze wciąż jest, przecież górnikiem wciąż będzie można zostać, a jak będzie się chciało coś innego no to won stąd 😉
  Przecież łatwiej jest władać kimś kto ma mniejsze wymagania odnośnie życia 😉
  Świetny ruch ze strony naszej władzy. Niedługo też i nawet nie będzie już lokalnych piłkarzy bo jak tu grać i trenować skoro cały dzień spędza się poza Łęczna, chociażby w Lublinie?
  No, ale piwsko na dniach Łęcznej będzie można kupić, będzie można zachlać ryja w piątkowy czy sobotni wieczór, będzie też można… no właśnie co ponadto będzie jeszcze można w Łęcznej? Chyba nic, albo na prawdę niewiele…

  1. Łęczna to takie nierozwojowe miasto, pod wieloma względami.
   Zostanie tylko piwsko 😀 Ci co będą mieć możliwości-wyjadą, bo ciężko w naszym klimatycznym mieście o więcej…

 7. jak można było dać się tak rozproszyć i zlikwidować ? środowisko nauczycieli zawsze uważałem za elitę, zostali wyeliminowani w Łęcznej, a co tam wiwat kolejny markiet i tu są dla łęcznian miejsca pracy , jeszcze tylko kilka sklepów lokalnych padnie

 8. Pieknie panie Włodarski. Doprowadziło się liceum do ruiny i uciekło na stołek w Ratuszu. Jak spojrzysz człowieku kolegom w oczy? Nie mogłeś nie wiedzieć że to się tak skończy.

  1. Koryto zaślepia człowiek zapomina skąd przybył i dokąd zmierza zatraca swoje człowieczeństwo na rzecz mamony i stołka. Karierowicz figurant bo nawet jako wice nie ma uprawnień wiceburmistrzowskich

   1. Ten człowiek nie ma sumienia, nie wie co to takiego, może każdemu spoglądać w oczy, w niczym mu to nie przeszkadza. Najważniejsza jest „kariera”, dla niej zrobi wszystko.

 9. A pamiętacie liceum na Piłsudskiego? Nie ma go od wielu lat.
  Mam nadzieje, że to ostatnia kadencja Kosiarskiego. Mieszkańcy puknijcie się w łby i przestańcie wybierać takich ludzi.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.