Zniszczyli Audi i grozili jego właśicielowi. To 17-latkowie z Łęcznej.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w Łęcznej. Przed godziną 20.00 właściciel pojazdu marki Audi A3 zawiadomił mundurowych, że grupa osób niszczy mu pojazd. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze zastali 20 – letniego pokrzywdzonego oraz zaparkowany uszkodzony pojazd. Auto posiadało m.in wybitą tylną szybę, liczne zarysowania i wgniecenia.

Z relacji właściciela wynikało, że podróżował wraz ze swoją koleżanką, a potem zaparkował auto na poboczu ulicy. Kiedy wysiedli z pojazdu, zauważył grupę osób, która zbliża się w ich kierunku. Mężczyzna wsiadł wówczas do auta. Wtedy mężczyźni zaczęli niszczyć jego auto przy pomocy pałek teleskopowych i pałek typu tonfa, a także kostką brukową.  Ponadto pod jego adresem padły obelgi i groźby.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za sprawcami. Na podstawie zebranych informacji wytypowali sprawców. Okazali się nimi dwaj 17 – letni mieszkańcy Łęcznej. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w poniedziałek. Jeden z nich przyznał, że przyczyną takiego zachowania była zemsta za rozpowiadanie na jego temat nieprawdziwych informacji.

 Nastoletni sprawcy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, narażenia pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z wybrykiem chuligańskim. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi im kra do 5 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na występek o charakterze chuligańskim, decyzją sądu kara może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes