Sprawca dewastacji na cmentarzu zatrzymany. To mieszkaniec Łęcznej!

Zeszłotygodniowa informacja o uszkodzonych nagrobkach na łęczyńskim cmentarzu, zbulwersowała opinię publiczną. Jak się okazuje, sprawca w ciągu kilkudziesięciu godzin od popełnienia czynu, został zatrzymany przez policjantów z łęczyńskiej komendy. Przyznał się do uszkodzenia nagrobków.

Sprawcą okazał się 34-letni mieszkaniec Łęcznej. Jest dobrze znany miejscowym mundurowym, był notowany wcześniej za podobne przestępstwa (uszkodzenia mienia). Z treści protokołu przesłuchania wynika, że uszkodzeń dokonał samodzielnie. Nie podał motywu swojego działania. Twierdzi, że wcześniej spożywał alkohol.
Wczorajszego wieczora przedstawione zostały mu zarzuty uszkodzenia mienia oraz znieważenia miejsca pochówku. Co ważne, 34-latek działał w warunkach recydywy.

Zniszczonych zostało 25 nagrobków, w dwóch z nich połamane zostały płyty. Straty materialne oszacowano wstępnie na ponad 13 000 PLN. Dzisiaj sprawca może usłyszeć kolejne zarzuty.

W związku z popełnionym przestępstwem, zatrzymanemu grozi kara do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Sprawca dewastacji na cmentarzu zatrzymany. To mieszkaniec Łęcznej!

 1. Zatrzymany, zarzuty, sprawa, odsiadka u ci z tego? Z takiego degenerata nikt nie ściągnie zadnych pieniędzy na pokrycie kosztow napraw. Pojdzie siedziec a my jeszcze bedziemy placic na jego cieply kat i miche w wiezieniu. Pokarzcie jego wizerunek spoleczenstwo samo wymierzy mu kare! Zero tolerancji dla padalca!

 2. 34 -lata – „gnido” łęczyńska kto cię wychował???
  Prokurator też nic mu nie zrobi, i co z tego, że będzie kolejna sprawa i koszty?
  Powinien codziennie chodzić na cmentarz od 7:00 do 14:45 i go sprzątać. A od 14:45 do 15:00 wpier..l po parę policyjnych pał na łeb przy każdym zniszczonym grobie, to by go nauczyło szacunku dla tego miejsca.
  Policji oczywiście należą się podziękowania, za szybkie i sprawne odnalezienie dziada.
  Miejmy nadzieję, że wcześniej, czy później dowiemy się kto to jest.

  1. Codzienne sprzątanie cmentarza (grabienie liści, zamiatanie chodników, zbieranie smieci) świetny pomysł!

 3. Brawo dla policji za tak szybkie działanie, a ty draniu zapłacisz za wszystko z nawiązką!

  Prokuratora prosimy o podanie do publicznej wiadomości personaliów tego człowieka.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.