Była kamienica z mieszkaniami komunalnymi, teraz pora na kontenery!

W niemałe osłupienie wprawił mnie zeszłotygodniowy, urzędowy „news” o tym, że miasto zamierza budować nowe mieszkania socjalne na działce w miejscowości Podzamcze. Chodzi oczywiście o rozwiązanie kontenerowe. Koncepcja w sumie dobra pomyślałem, bo ile może być wart taki kontener o wymiarach 6 na 3 metra. Sprawdziłem!
Ceny takich przybytków wahają się w przedziale od kilkunastu do ok. 30 tysięcy złotych za „wypasione” modele(LINK).

Chyba jednak urzędnicy posługiwali się innym cennikiem, ponieważ urząd miejski w Łęcznej na budowę pierwszych trzech modułów mieszkaniowych zagospodarowanie działki i przygotowanie dokumentacji zaplanował w budżecie 120 tysięcy złotych. Da się? Jak widać w tym wypadku oczywiście tak 😉

O tym, że łęczyńska władza nie skąpi grosza na podobne „projekty”, dowiedzieliśmy się nie tak dawno, gdy wyremontowana kosztem 1 350 000 PLN kamienica przy placu Kościuszki, została ponownie przeznaczona na mieszkania komunalne. Zdarzało się, że okoliczni mieszkańcy pisali do mnie o dewastacjach wewnątrz budynku. Niejednokrotnie mogliście też przeczytać na wąsatym blogu o tym, w jakim stanie znajduje się świeżo wyremontowana kamienica:
Grzybobranie na placu Kościuszki?
Kolejna kompromitacja urzędu miasta!
Trzeba być artystą, by tak inwestować…

Tymczasem Ty, uczciwy podatniku/mieszkańcu bierz kredyty hipoteczne na setki tysięcy złotych i spłacaj je później latami…

Podsumowując, pomysł z kontenerami mimo, iż wdrażany bardzo późno (być może chodzi o pokazowe działania w roku wyborczym) dobry, ale wykonanie i koszty w iście łęczyńskim stylu. Ot taki IMHO znak rozpoznawczy działań „dobrego gospodarza”.

PS. A co Wy sądzicie o tym pomyśle urzędników? Trafiony, nietrafiony?

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Była kamienica z mieszkaniami komunalnymi, teraz pora na kontenery!

  1. „działki i przegotowanie dokumentacji” – Literówka 🙂

    1. Dzięki za zwrócenie uwagi. Poprawione. Akurat to zdanie żywcem skopiowałem z Dziennika Wschodniego. Nie mam wątpliwości, że tekst z błędami wyszedł spod ręki pewnego ułomnego urzędnika 😉 Postaram się być bardziej czujny następnym razem.

  2. Niech sami zamieszkają w tym kontenerze.W Łęcznej to tylko myślą, o sobie tam na górze a nie o tych którzy sobie z rożnych przyczyn życiowych nie mogą poradzić. Zamiast im pomóc to jest to co jest.Tak samo MOPS pomaga tylko pijakom,a nie ludziom którzy potrzebują pomocy.

    1. Tyle że tym którzy sobie z pewnych przyczyn nie mogą poradzić te kontenery nie dotyczą. To raczej straszak i odpowiedź na tych, którzy mają w d*** płacenie nawet najniższej opłaty za lokal. Jeśli ktoś wie, że jak nie płaci a nie mają go gdzie eksmitować to jaki ma sens jego płacenie. Takie osoby są cwańsze niż się nam wydaje. A jak będzie miał w perspektywie zamieszkać w kontenerze to powinien zrozumieć „powagę sytuacji”.

  3. Pomysł tak ale boje się o wykonanie, bo jak piszesz może być ,,w łęczyńskim stylu” …

    Ale życzę powodzenia i pozdrawiam ! 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.