Przystanki busów na Starym Mieście w Łęcznej?

Pośród sporej ilości korespondencji jaka trafiła do mnie w ubiegłym tygodniu, moją uwagę przyciągnął szczególnie mail od jednej z mieszkanek Starego Miasta. Warto tu dodać, że autorka wspomnianego e-maila ma już ponad 70 lat. W związku z tym dzisiaj trochę o komunikacji w naszym mieście.

O tym, że społeczeństwo w naszym kraju się starzeje, nie trzeba nikogo przekonywać. Starzeje się także Łęczna. Może nie w tak szybkim tempie jak inne miasta regionu ale proces ten również jest tutaj zauważalny. Czytelniczka w swoim mailu zwraca uwagę na komfort życia osób starszych. Mieszkańcy Starego Miasta, (nie rzadko starsi i schorowani ale także uczniowie i studenci) aby dojechać do Lublina, muszą udawać się na przystanek pod stadionem.

W obliczu cyklicznie pojawiających się (pewnie z okazji wyborów) opowieści typu science-fiction o autobusach MPK wjeżdżających do Łęcznej, warto zrobić coś, co z pewnością jest realne i nie tak trudne do wykonania. Może jest jakaś szansa na powrót do nie tak dawno stosowanych praktyk, kiedy busy relacji Łęczna -> Lublin, zatrzymywały się również na Starym Mieście. Jeśli powyższy wpis czyta jakaś osoba bezpośrednio zaangażowana w przewóz osób, bardzo liczę na komentarz w tej sprawie(być może ktoś blokuje takie inicjatywy). Pozostałych czytelników proszę o opinie, czy taki przystanek(przystanki) na Starym Mieście jest potrzebny.

PS. Nie jest to absolutnie apel do „dobrego gospodarza”. Jedyna rzecz, którą ta osoba mogłaby zrobić dzisiaj dla mnie i innych mieszkańców Łęcznej, to spakowanie walizek i opuszczenie urzędu.

Udostępnij ten wpis!

13 przemyślenia na temat „Przystanki busów na Starym Mieście w Łęcznej?

 1. Też myślę, że to nie wypali. Busy jeździły przez stare miasto ze względu na remont drogi krajowej, po jej otwarciu sytuacja powróciła do stanu normalnego. Poza tym każde dodatkowe zatrzymanie się na przystanku, to dla przewoźników koszty (pomijam dodatkowe koszty paliwa). Nie sądzę, że dla jednej, dwóch osób zajechaliby na stare miasto. Poza tym, jak już ktoś wspomniał, każdy chciałby mieć przystanek blisko i wszędzie mieszkają starsi ludzie. Należałoby zatem zrobić przystanek na dalekich bobrownikach, na słoneczku, gdzieś w okolicach ul. Gwarków, a najlepiej jeszcze przy szpitalu…

 2. To jest świetny pomysł, są miejsca w tym kraju gdzie koszty takich inwestycji w 100% pokrywa gmina, ale dość o szaleństwach ludzi z pasją, wystarczy, że busy pokonując trasę dworzec-stadion dodatkowo zahaczyły o kilka uliczek.

 3. Łatwo wypowiadać się Wam bo w większości mieszkacie „po trasie”
  Ale wszyscy od dworca w prawo mają pod nosem.A ci c od dworca w lewo naginają do przystanku.
  Pamiętam czas gdy co któryś kurs jechał przez Szkolną.

 4. a poza tym ci starsi tak często jeżdżą ze starego miasta że oh.. raz na ruski miesiąc się może tak zdarza.. a teraz niech sobie każdy doliczy jakieś 10 minut do porannego korka w turce po tym jak żółtek będzie zajeżdżał na starówe 😉

 5. Mało ludzi wsiada pod stadionem bo część ludzi woli pójść pod Wamex i się połudzić na miejsce siedzące 🙂

 6. Pomysl z np jednym kursem na godzinę czy dwie jest jedynym sensownym, więcej nie potrzeba. Ale jest to niewykonalne bo przystanek jest za rondem, jak więc wyobrazacie sobie wówczas trase autobusu?

 7. ja myślę że np. jeden kurs na godzinę mógłby przejechać przez Stare Miasto. Na rozkładzie pojawiła by się jakaś dodatkowa literka z informacją że ten kurs jedzie przez Stare Miasto. Myślę że wszyscy byliby zadowoleni.
  Pozdrawiam

   1. Czy ja wiem czy byłoby tak najlepiej. Kto by czekał na Łęcza godzinę? Osobiście wolałbym się przejść i pojechać szybko 🙂

  1. Jestem ZA. Np. kurs o każdej pełnej godzinie mógłby iść przez stare miasto. Natomiast wszystkie kursy w porannym i popołudniowym szczycie pozostawiłbym tak jak są obecnie.

 8. Co wy wiecie pod stadion nikt nie chodzi na przystanek tylko na glowny zeby jadac do lbn zajac miejsce siedzace a co chodzi o MPK relacji Łęczna Lublin jestem za

 9. Jeżdżę Łęczami codziennie. Widze ile osób wsiada pod stadionem i nie sądzę aby autobus musiał zjeżdżać na Stare Miasto. Zaraz trzebaby było jechać i na Słoneczko i inne dzielnice miasta. Moim zdaniem dobrze jest jak jest 🙂

  Pozdrawiam ! 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.