CBA w Bogdance! Nieprawidłowości w przetargach!

Jest akt oskarżenia w sprawie członków komisji przetargowej w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. Delegatura CBA w Lublinie od 28.11.2017 r. do 31.10.2018 r. prowadziła analizę przedkontrolną umów zawieranych w latach 2012-2017 przez Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. z Korporacją Gwarecką S.A.

Z ustaleń CBA wynika, że 4 pracowników Bogdanki podczas pracy w komisji przetargowej, w roku 2014 i 2015, było jednocześnie akcjonariuszami Korporacji Gwareckiej S.A., a jeden z nich był jej pracownikiem. Tym samym nie powinni byli zasiadać w komisji. Mimo to składali fałszywe oświadczenia o braku podstaw do ich wyłączenia z postępowania.

W latach 2014-2015 wartość umów zawartych przez LW Bogdanka SA z Korporacją Gwarecką S.A. wyniosła ponad 400 mln zł brutto. Przetargi o których mowa, dotyczyły prowadzenia prac w kopalni w soboty, niedziele i święta.

Z nieoficjalnych informacji wynika, ze oskarżeni to między innymi osoby na stanowiskach kierowniczych w Bogdance, które nadal mają tam pracować. Akt oskarżenia w ich sprawie trafił właśnie do Sądu Rejonowego w Świdniku.

Za fałszywe oświadczenia złożone przez członków komisji przetargowych grozi do 8 lat więzienia.

Zareagowały także władze LW Bogdanka. W dniu dzisiejszym zarząd spółki, wszczął wewnętrzne postępowanie wyjaśniające „w związku z opublikowanymi informacjami dotyczącymi postępowania karnego przeciwko pracownikom spółki”.

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „CBA w Bogdance! Nieprawidłowości w przetargach!

  1. Ferdynand ale o czym ? Znasz temat? Czy w PiSTV na pasku leciało ?

  2. To chyba za innych rządów, tak pięknie było, „mamonka” płynęła na konta żony, córki, syna a może nawet bliskich, rodzinne klany. Tak się rozkradało kochaną naszą Polskę. Co dzień w wiadomościach słychać, że CBA kogoś zatrzymuje, czy jeszcze w tym kraju jest coś do ukradzenia?
    Ps.
    A zarząd KWK wcześniej o tym nie wiedział? 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.