Podwyżka cen wody! W Łęcznej znowu drożej niż w Warszawie!

Tradycji stało się zadość. Kiedy mieszkańcy zajęci są gówno-burzą związaną z roszadami w powiecie, sprawna ekipa Leszka Włodarskiego po cichu serwuje Łęcznianom kolejną podwyżkę cen wody i ścieków. W ten sposób kolejny rok z rzędu mamy opłaty wyższe od mieszkańców Warszawy. Ale ciiii… ważniejsze jest przecież to, że fachowiec z Milejowa zastąpił fachowca z Lublina…

Zgodnie z informacją przekazaną Wam na łamach wąsatego bloga w ubiegłym roku, PGKiM wystąpił z wnioskiem taryfowym, który przewiduje podwyżki cen wody i ścieków przez trzy kolejne lata. Podwyżkowa taryfa została bez żadnych zmian zaakceptowana przez ogólnopolskiego regulatora i począwszy od 2018 do 2020 roku włącznie, mieszkańców Łęcznej czekają podwyżki.

Przez ostatni rok opłata za metr sześcienny wody i ścieków wynosiła 10,35 PLN netto. Po podwyżce mieszkańcy Łęcznej zapłacą 10,66 PLN netto. Pewnie jesteście ciekawi ile za wodę i ścieki płaca mieszkańcy stolicy? Jest to dokładnie 9,06 PLN netto, czyli 1,60 PLN taniej niż w Łęcznej. Można?
Poniżej znajdziecie wyciąg z wniosku taryfowego PGKiM:

Przy tej okazji chciałbym tradycyjnie przypomnieć informację opublikowaną kilka lat temu w Dzienniku Wschodnim:
„Trzeba dodać, że 2 złote w cenie każdego metra sześciennego ścieków, to koszt pożyczki na modernizacje oczyszczalni – dodaje. W 2006 roku miasto zaciągnęło kredyt w wysokości 10 milionów złotych na modernizację oczyszczalni ścieków, który będzie spłacany do 2015 roku.” Kredyt został spłacony, a mieszkańcy Łęcznej płacą coraz więcej!

Kto powiedział powyższe słowa?
Otóż wcale nie przypadkowy Pan Wacław z zakładu wulkanizacji w Pcimiu, a wieloletni zastępca burmistrza Łęcznej oraz członek rady nadzorczej PGKiM Łęczna, pan Dariusz Kowalski.

PS. Kolejna podwyżka cen wody i ścieków już w przyszłym roku. Wtedy za wodę i ścieki zapłacimy 10,91 PLN netto. Zadowoleni?
PS2. No to teraz śmiało o podwyżkach mogą napisać media zależne od łęczyńskiego ratusza. A może wcale nie o podwyżkach, tylko o urealnieniu cen… 🙂

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Podwyżka cen wody! W Łęcznej znowu drożej niż w Warszawie!

  1. Jak wybraliście tak macie. Mieszkańcy Łęcznej lubią być dojeni i robieni w bambuko.

    1. Woda niestety ,ale ostatnio została podniesiona do 11,51 może górnikom ta cena pasuje bo kąpią się na kopalni za darmo ,ale nie tylko mieszkają górnicy w Łęcznej.Jak widać w Łecznej można wszystko.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.