Co z tym księdzem?

Społeczność jest podzielona. Część twierdzi, że ksiądz szarpał, wyzywał i nie nadaje się do pracy z dziećmi. Inni stają jednak za nim murem. Mówią, że to dobry katecheta.
Mowa o proboszczu parafii pod wezwaniem św. Izydora i Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Ciechankach Łęczyńskich. Artykuł na ten temat przed kilkoma dniami opublikował Kurier Lubelski.

W 2013 r. ksiądz miał poprosić ucznia o podanie mu kartki leżącej na biurku. Kiedy chłopiec nie mógł jej znaleźć, duchowny miał mu wykręcić ucho. Gdy dziecko się rozpłakało, ksiądz miał namawiać innych uczniów: „Śmiejcie się z niego”. Ojciec chłopca zgłosił sprawę na policję lecz chwilę później wycofał ją po rozmowie z katechetą i dyrektorem szkoły. W ubiegłym roku również miało dochodzić do podobnych incydentów.

To nie jest świeża sprawa. Pojawiają się świadkowie którzy przypominają redakcji zdarzenia sprzed 12 lat. Wtedy też w jednej ze szkół, w której pracował obecny proboszcz, miały pojawiać się wyzwiska i rękoczyny. Dlatego ten ksiądz przestał uczyć tam religii.

Cześć mieszkańców broni jednak księdza, zrzucając winę na rodziców, którzy nie wychowują dzieci.
Sam zainteresowany twierdzi, że jest niesłusznie zaszczuwany. Odrzuca pojawiające się zarzuty. Mówi, że nigdy nie pociągnął dziecka za ucho czy za ramię. Mógł go najwyżej dotknąć.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronach: Kuriera Lubelskiego i Tuby Łęcznej

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

16 komentarzy do artykułu "Co z tym księdzem?"

 1. HenrykKwinto pisze:

  Sami pozwoliliśmy żeby księża i kościół panoszyli się wszędzie , religia powinna byc nie obowiązkowa księża na katechezie pozwalają sobie na wszystko jest bicie obrażanie itp tylko po co to wszystko czy warto narażać dzieci ?? a pedofilia wśród księżny ?? sami pchamy nasze dzieci w ręce takich ludzi !!!!!

 2. Lile pisze:

  Ja należę do parafii tego księdza i uwierzcie mi jest zdolny do dużo gorszych rzeczy. Bicie dzieci wcale mnie nie zaskoczyło. Można się było po nim takich zachowań spodziewać skoro odmawia wizyty u umierającego, bo nie dostał pieniędzy. Zresztą dla tego pseudo duchownego bogiem jest kasa. Ustanowił comiesięczny podatek od każdej rodziny w parafii na rzecz kościoła, w kaplicy, żeby siedzieć w czasie mszy, należy sobie wykupić miejsce w ławeczce… Mam dalej podawać przykłady, czy już rozumiecie, że to kawał niezłego … A Ci, którzy go tak bronią to babcie starowinki 90-letnie wspierane przez bandę pozerów, plotkarzy i sługusów księżowski… Żenada…

  • Ferdynand K pisze:

   To może powinni wysłać go do ciepłych krajów jak tamtych księży o których było głośno w TV.
   Tylko tamci lubili dzieci, a on jakoś nie.

  • abc pisze:

   Trochę cie gościu poniosło,siadam gdzie chcę a za ławkę nie płaciłem i nie jestem mocherem

 3. zyga pisze:

  Ksiądz,czy cywil praca z dziećmi i młodzieżą to ciężki kawałek chleba.Kto z was wielebni parafianie pozwoli na to, żeby fizyk, chemik, polonista, historyk, plastyk, muzyk wuefista poniewierał Wasze dzieci. Osobiście nie biję, nie poniżam Waszych dzieci.A jaja wyrwałbym temu nauczycielowi, który molestowałby, bił, poniżał moje dziecko. Jeżeli ksiądz, fizyk,chemik, historyk, muzyk,plastyk nie potrafi uczyć niech idzie na kopalnię, tam wyżyje się, spali testosteron.
  Ludzie religia nie jest obowiązkowa! Nie jest wstydem na nią nie chodzić. Wstydem jest bić i poniżać słabszych!Rodzicu reaguj, żądaj uczciwego, dobrego traktowania skarbu- dziecka.

  • zyga pisze:

   A wiesz człowieku ilu dziadków nobliwych łęcznian zawdzięcza majątek temu, że wysłali do Trawnik, Bełżca i na Majdanek Bogu ducha winnych żydów i Polaków wspaniałych szczodrych, uczciwych katolików tylko dlatego, że byli przeciwni zabijaniu tych, którzy nie byli nie – ochrzczeni.
   Wiem, że żydzi tworzyli UB, świetnie znam te fakty. Zapytaj liderów miasta, kto pomógł im w awansie. Czy każdy kto ma nazwisko miejskie ma polskie, piastowskie pochodzenie!!Zastanów się nad szerzeniem niechęci wobec filmu, którego nie rozumiesz bo go superi-ntelektualito łęczniański nie widziałeś!

 4. ewel pisze:

  ksiądz już starszy człowiek, możliwe że nie ma już cierpliwości do dzieci powinien już odpuścić sobie pracę z nimi

  • zyga pisze:

   Przecież ma z czego żyć , wspomóż go katolu. Daj mu więcej na tacę, w Ciechankach mieszkają bogacze!

 5. ciastkowe monstrum pisze:

  A dobry chłopak był i dużo pił…

 6. ABC pisze:

  He he nosił wilk razy kilka…

 7. Ferdynand K pisze:

  Nie tylko ten agitował, byli i inni w Zofijówce, czy w Św. Barbarze w Łęcznej – ale?
  Co do tytułu szkoda tych dzieci, jeżeli to prawda, że ten ksiądz chce ich po swojemu na lekcjach religii wychować.
  I czy II klasa to przecież dzieci, a on obrzydzi im wiarę do religii i kościoła już od młodych lat.
  Że też takich dają do pracy z małymi dziećmi?

  • zyga pisze:

   a znasz miasto, wtórym przeciwko księdzu występuje nawet w słusznej sprawie władza świecka. Ludzie tylko wy możecie coś zmienić . Dezaprobatę wyraź w ten sposób, że nie dasz na tacę!

 8. komar pisze:

  To ten sam, który agitował za Kosiarskim przed wyborami?

  • zyga pisze:

   No to jest bezkarny, a może dyrektorka szkoły w Ciechankach powinna być bardziej stanowcza. Chyba, że syn, córka idzie w tym roku do bierzmowania to nic się nie zmieni.W szkole państwowej , publicznej nawet łęczniańskiej księża nie biją dzieci.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes