Co z tym planem? [Dokument]

Zgodnie z informacjami zawartymi w kwietniowej odpowiedzi burmistrza na interpelację radnych(LINK) w sprawie terminu powstania planu zagospodarowania przestrzennego, minął właśnie kolejny termin w którym Instytut Rozwoju Miast z siedzibą w Krakowie miał wykonać projekt studium uwarunkowań na zlecenie urzędu. I co? i nic!

Przypomnę, że na plan zagospodarowania oczekuje wielu mieszkańców, którzy przez jego brak nie mogą przekształcić swoich działek. Brak planu jest też w mojej opinii przyczyną „wolnej amerykanki” w rozmieszczeniu marketów. Spójrzcie też na plac budowy nowego osiedla i pozostałych budynków w okolicach kościoła sw. Barbary. Kto pozwolił na budowę takich „koszmarków”? Mam wrażenie, że komuś zależy na tym aby jak najdłużej utrzymywać obecny stan.

Jeden z budynków w sąsiedztwie nowo-budowanych bloków i domków jednorodzinnych.

Czy to czasem nie jest Intermarche? (barwy „jakby” te same) 😉

W związku z brakiem jakichkolwiek nowych informacji w sprawie planu, radni Lepszej Łęcznej ponowili interpelacje w tej kwestii. Dokument możecie przeczytać poniżej:

Zapytania do włodarza będą kierowane tak często, jak długo mieszkańcy będą czuli się „olewani” przez urzędników ratusza. Olewani! Bo jak inaczej można nazwać sytuację w której spora grupa ludzi od kilku lat bezskutecznie próbuje uzyskać jakiekolwiek informacje w sprawie planu? W słuchawce słyszą jedynie”nie wiem”, „za miesiąc”, „za kwartał”, „za pół roku” i tak w nieskończoność.

Nie wykluczone, że radni będą próbowali zainteresować tą sprawą organy kontrolne, a być może nawet wymiar sprawiedliwości. Utrzymywanie obecnego stanu jest w opinii zainteresowanych, działaniem na ich szkodę.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

2 komentarze do artykułu "Co z tym planem? [Dokument]"

  1. Ferdynand K pisze:

    Z tym planem to w c…a walą na całego.

  2. rolnik pisze:

    GRZMIJ ………..kolejny market?

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes