Czy górnicy dostaną 100% podwyżki?

Jak donosi Kurier Lubelski, górnicy z jednej ze spółek z grupy LW Bogdanka skarżą się na niskie zarobki. Związki zawodowe domagają się podwyżek w ich imieniu. Mowa o spółce Roboty Górnicze Bogdanka (RG Bogdanka).
Związkowcy z Lubelskiego Węgla już w marcu domagali się od zarządu RG Bogdanka m.in. wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia o 100 procent. To odpowiedź na doniesienia samych zatrudnionych, którzy twierdzą, że zarabiają za mało w porównaniu do ich kolegów w spółce matce.

W sprawozdaniu grupy kapitałowej LW Bogdanka za 2014 rok czytamy, że pracownicy na stanowiskach robotniczych (wśród nich zatrudnieni „na dole”) zarabiali średnio: w LW Bogdanka – 6981,79 zł brutto, a w RG Bogdanka – 2996,80 zł. Jeden z zatrudnionych przez Roboty Górnicze twierdzi, że teraz wypłaty są jeszcze niższe.

– Jak zobaczyłem stan konta po ostatniej wypłacie, to aż mi nerw skoczył. Za 7,5 godziny pracy przez 5 dni w tygodniu zarobiłem około 1100 zł „na rękę” – przyznaje zatrudniony w RG Bogdanka.

Zdaniem górników takie przykłady można mnożyć. Do tej pory zarządowi i związkowcom udawało się dojść do porozumienia. Na decyzje w sprawie postulatów, związkowcy czekają do najbliższego piątku 10.04.2015.

Udostępnij ten wpis!

14 przemyślenia na temat „Czy górnicy dostaną 100% podwyżki?

 1. Ciągle tylko marudzicie cieszcie sie że macie prace jestescie z rodzinami w domu … jesli myslicie panowie górnicy że ludzie pracujacy za granica maja tak fajnie to napisze że nie, rozłaka z rodzina tesknota za dziecmi i niestety coraz nizsze zarobki nie powodują że ludzie pracujący z dala od rodziny i kraju maja lepiej. Sam pracuje za granica i wolał bym pracowac w polsce niz za granicą . Do kogo macie pretensja że mało zarabiacie na społkach przeciez podpisywaliscie umowy na takie zarobki wiec do kogo pretensje ?? Panowie Gornicy pracujacy na LW …nie marudzcie bo zarabiacie dobrze a jesli tak wam zle to zmiencie prace albo wyślijcie zony do pracy .

 2. panowie nic lepiej słabe 1700. Jebać tą spółkę szukam innej pracy a tu jeszcze rabanu narobię.. Ktoś idzie strajkować ??

  1. Wczoraj na stefanowie chłopaki spotkali prezesa Rg bogdanka jak zbiera puszki po pepsi i coli.Zapytali: Prezesie co prezes robi a on odparł:Zbieram na wypłaty dla chłopaków z Rg.

 3. zarobiles tyle na ile sie zgodziles podpisujac umowe przez takich ludzikow w wiekszosci ludzi ze wsi robi za grosze w tym kgb

 4. Wstyd i hańba dla najlepszej kopalni w Polsce , zrobili z młodych chłopaków białych niewolników 21 wieku , pracują na dole za psie pieniądze z nadzieją że kiedyś przejdą pod lubelski węgiel , ale ile tak można wegetować przecież też by chcieli założyć rodziny i zostać w kraju .

 5. Roboty Górnicze Bezpłatne – żenada. Płace powyżej dwóch tysięcy? Mniej niz polowa pracownikow, najczesciej starzy wyjadacze i czopy. Srednia placa w ostatnich msc to ok. 1500pln.. Chociaz, bywalo, ze chlopaki z odstawy z przepracowanymi 3 sobotami dostali 1300pln. To jest masakra co sie dzieje, kazdego dnia mozesz spodziewac sie telefonu od Prezesa z wezwaniem do podpisania urlopu bezplatnego. Zatruniaja ludzi na 3 miesiace , a pozniej nie przedluzaja umów. PORAŻKA I WSTYD DLA KOPALNI !!!!!!!!!!!!!

  1. Zasada jest prosta: jedni muszą zarabiać mniej po to żeby drudzy mogli zarabiać więcej + x… dodatków.

 6. Z tego co wiem to rg zamiast podwyżki dało urlopy bezpłatne na miesiąc. Od i wywalczyli. Szkoda słów prywaciarze i wyzyskiwacze nic więcej.

 7. na skargę pracownika RGB prezes odpowiadał: jak nie pasuje to się zwolnij, mam 10 piekarzy na twoje miejsce.

 8. add… a czemu mają uśredniać ? czemu ludzie, którzy zawsze zarabiali 4-5 tysięcy mają zarabiać mniej ?
  spółka to spółka, tam ma zarobić prezes i właściciel. ludzie w spółce to tania siła robocza i mięso armatnie.

  1. właścicielem 100% akcji RG jest LW więc gdyby związki wzięły się za robotę to w RG pracownicy powinni zarabiać tak jak w LW

 9. „- Jak zobaczyłem stan konta po ostatniej wypłacie, to aż mi nerw skoczył. Za 7,5 godziny pracy przez 5 dni w tygodniu zarobiłem około 1100 zł „na rękę” – przyznaje zatrudniony w RG Bogdanka.”

  to chyba nie tak źle przy 20 dniach w miesiącu wychodzi 4400 na rekę

  daje brutto 5800 około więc czy to tak źle?

  1. Chodzi o pełen miesiąc pracy przy „obciętych” sobotach. Rzeczywiście można pomyśleć, że to tygodniówka. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.