Drogie ciepło w Skarbku! Mieszkańcy zgłaszają się do prokuratury. Konieczne jest spotkanie! Kiedy?

Z informacji, które otrzymuje od mieszkańców wynika, że członkowie SM Skarbek złożyli już w prokuraturze pierwsze zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Dotyczą próby oszustwa oraz działania na szkodę członków spółdzielni. Zawiadomień z pewnością będzie więcej. Czy nastąpi próba usunięcia obecnego zarządu spółdzielni?

Od początku.
Mieszkańcy twierdzą, że po wymianie podzielników ciepła na urządzenia elektroniczne, odnotowali znaczny wzrost opłat za „ciepłe kaloryfery”. Niektórzy muszą dopłacić ponad 1500 PLN !!! O szczegółach przeczytacie w tym wpisie (LINK). Osoby, które muszą zapłacić spore dopłaty, zdecydowały się reklamować sprawę w spółdzielni. Niestety jak dotąd wszyscy otrzymują decyzje odmowne. Mieszkańcy pokładają nadzieje w działaniu organów ścigania, które zostały już poinformowane o zaistniałej sytuacji.

Poirytowani mówią wprost, że obecny zarząd Skarbka trzeba usunąć. Inaczej nie wiadomo jakie „niespodzianki” czekają nas w przyszłym roku. Inni mówią o potrzebie wystąpienia do sądu z pozwem zbiorowym przeciwko władzom spółdzielni. Aby podjąć kolejne kroki, mieszkańcy(członkowie spółdzielni) muszą się zebrać.

Wąsaty blog będzie pośredniczył w organizacji spotkania. Jak pewnie wiecie, pozostałe łęczyńskie media nabrały w tej sprawie wody w usta. To nie jest przypadek. Do zwołania zebrania niezbędne będą osoby, które będą koordynowały informowanie mieszkańców w swoich blokach o kolejnych działaniach lub terminie zebrań. Jeśli chciałbyś/chciałabyś zostać jednym z takich koordynatorów prześlij proszę na adres redakcja@lle24.pl swoje dane kontaktowe oraz informację za jaki blok(ew. kilka bloków) chciałbyś/chciałabyś odpowiadać. Możemy to zrobić tylko razem. Działanie w pojedynkę nie przyniesie żadnego pozytywnego efektu. Na zgłoszenia chętnych czekam do 01.10.2017. Po tym czasie pojawi się termin oraz miejsce spotkania.
Dlaczego chcemy się spotkać?
Na spotkaniu zostaną przedstawione możliwe wyjścia z obecnej sytuacji oraz zalety i wady każdego z rozwiązań. To członkowie spółdzielni w finale zadecydują, którą drogą pójdą.

Brak reakcji na obecne działania władz spółdzielni to przyzwolenie na powtarzanie podobnych scenariuszy w przyszłości.

Udostępniajcie proszę ten wpis, tylko tak jesteśmy w stanie dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych. Koniecznie Kliknij niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

22 przemyślenia na temat „Drogie ciepło w Skarbku! Mieszkańcy zgłaszają się do prokuratury. Konieczne jest spotkanie! Kiedy?

 1. Najlepiej krzyczeć z tłumem: zrobić porządek w Spółdzielni, odwołać prezesów… do prokuratury…..!

  A czy ktokolwiek z tu piszących był chociaż raz na zabraniu członków spółdzielni? Czy ma świadomość jak spółdzielnia jest zarządzana? Czy wie jak Spółdzielnia gospodaruje zasobami? Jakie są koszty, a jakie przychody?

  Na ostatnim zebraniu na osiedlu Niepodległości było około 14 osób!
  Po frekwencji widać jak wam wszystkim zależy!!! A wrzawa robi się wtedy kiedy za nieodpowiednie gospodarowanie Ciepłem trzeba zapłacić. Żal mi was. Hipokryci!

 2. Bardzo proszę o informację o zebraniu na temat ogrzewania kiedy się odbędzie.

 3. ja dostałam reklamację odmowną i nie wiem teraz czy mam płacić boje się że naliczą mi duże odsetki

 4. Przez ten burdel w Skarbku lokatorzy ze spółdzielni Batorego nie mogą mieć włączonego grzania, dzwoniłem wczoraj do spółdzielni i jakiś miły pan powiedział mi, że oni chcą włączyć razem ze Skarbkiem a tam jest jakiś problem.
  A czy w innych spółdzielniach nie ma podzielników w kuchni?
  Łęczna to jednak przedziwne miasto

  1. Ponoć moje mieszkanie na ul. Rynek III jest jedyne w bloku, które ma to w kuchni, nie w łazience. Tak nam panowie majstrzy mówili parę miesięcy temu, ale nie jestem pewien czy o to chodzi.

 5. Moze ze względu na to Skarbek nie włączył jeszcze mieszkańcom ogrzewania…. w Lublinie grzeją a u nas ziąb

  1. Niech zdejmą opomiarowania .bo niby dlaczego w innych spółdzielniach nie ma w kuchniach opomiarowań ,a w Skarbku są najlepiej niech rozliczają z metra i wtedy będzie sprawiedliwie.Ludzie ludzi oszukują i wmawiają,że nie odkręcają ,a mają ciepło ,tylko nikt się nie przyznaje,że grzyby hodują i pleśń.

 6. Zastanawiam się jak są rozliczone lokale/pokoje w budynku spółdzielni czyli przy Staszica 1. Czy nie jest tak że koszty zwłaszcza w tym bloku wzroslo przez duże zużycie w biurach spółdzielni. Bardzo ciekawe a chyba nie wyjaśnione

  Większość jak nie wszystkie bloki są ocieplone i nie wiem dlaczego jeśli ktoś nie zmienił sposobu ogrzewania a w tamtym roku miał spory zwrot to dlaczego teraz ma dużą dopłatę.
  Z całą pewnością coś jest nie tak, ale bardzo trudno to będzie wyjaśnić
  Jak wszystko w tej spółdzielni.

 7. A ja miałem zwrot za ciepło wiec czemu placzecie ludzie ze macie 1500 zł dopłaty jak w zimie chodzicie po domu jak w lecie

  1. Rozumiem, że chodzisz po mieszkaniu jak w zimie po dworze … A bierz pod uwagę to, że ludzie mają małe dzieci i wypada aby w mieszkaniu było ciepło … akurat takie odpowiedzi są z miejsca gdzie słońce nie dochodzi…

  2. ej ludzie, przecież to jakiś trol ze spółdzielni. Nie dajcie się prowokować. Nie znam nikogo, kto ma nadpłatę.

   1. ja np mam a nie jestem trollem ze spółdzielni…. serio nie wiem totalnie od czego to zależy bo co roku mieliśmy niedopłatę

   2. Jak chcesz wysle Ci skan rozliczenia – od zawsze miałem drobną nadpłatę wiec i w tym roku taka jest. Mam małe dzieci, a w ziemie w domu nie więcej niż 23 – 24 stopni.
    Jeśli ktoś ma pretensje i jego podzielnik wskazuje 2000 jednostek lub więcej to niech się zastanowi i poczyta trochę o ekonomicznym gospodarowaniem ciepłem.

    U mnie średnie wskazanie z podzielnika nie przekracza 450 jednostek.
    Ludzie nie ośmieszajcie się!
    Liczenie i czytanie to umiejętności ze szkoły podstawowej!

 8. „Pałka się przegła” dwóch prezesów przez tyle lat trzepie kasiorę mieszkańców.
  Gdzie w jakiej spółdzielni w obecnych czasach jest dwóch prezesów?
  Ale Łęczna to specyficzne miasteczko- tu zasada jest prosta;
  Kobieta ma mieć forsę na fryzjera, mężczyzna na browara i nic ich w życiu więcej nie obchodzi.
  Powodzenia w sprawie. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.