Drogowa fuszerka za publiczne pieniądze? [Dużo zdjęć]

To nie żart. To co widzicie na załączonych niżej fotografiach, to nie kratery na księżycu. Zdjęcia pokazują stan drogi w Ciechankach Krzesimowskich prowadzącej do miejscowości Lubieniec. Uwaga, tak wygląda droga po wykonanej naprawie!
O interwencję w sprawie „jakości” wykonanych prac poprosił jeden z czytelników wąsatego bloga. Jego zdaniem prace były wykonywane przez znaną łęczyńską firmę, która niezwykle często wygrywa urzędowe przetargi.

Przesłałem kilka zdjęć jak wygląda droga po wyrównaniu. Cały odcinek nie jest zasypany, bo chyba im kamienia nie starczyło na co drugi dołek. Ciekawe ile na tym zarobił wykonawca? – pyta czytelnik.

Zobaczcie sami:

Zastanawiacie się pewnie, kto zlecił i kto wykonywał powyższe prace. W biuletynie urzędu miejskiego w Łęcznej odnalazłem jedynie informację o przeprowadzonym w marcu postępowaniu pod tytułem „Dostawa kruszywa drogowego na drogi gminne i drogi gminne sołectw Ciechanki Łęczyńskie oraz Nowogród”.(LINK)
Odpytam zatem łęczyński ratusz o to kto jest autorem tak starannie wykonanej roboty, kto ją odebrał oraz ile za taką usługę zapłacili podatnicy.

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „Drogowa fuszerka za publiczne pieniądze? [Dużo zdjęć]

 1. Jak zwykle , u nas to bywa ciągła monotonia przetargi wygrywają jak zwykle Nasze rodzime super firmy czyli Parko, Rodex, Łęcz-bud, łęcz-kop oczywiście dwie ostatnie związane z firmą Parko . Inne firmy nawet niemają możliwości wygrać przetargu , MOŻE W KOŃCU KTOŚ PWIADOMI ODPOWIEDNIE SŁUŻBY O TEGO TYPU PRAKTYCE ? Ponieważ tu mocno śmierdzi układami pomiędzy lokalną władzą a prywatnymi podmiotami od lat wykonującymi byle jako i za BARDZO DUŻE pieniądze usługi dla miasta.

  1. Jakoś jeszcze się nie spotkałem żeby dużą inwestycje wygrała jedna z powyższych firm. Np ul Różaną wygrał ostatnio Strabag, ul Księży Wrześniewskich wygrało PRD Lubartów. Bardzo dużo ulic w Łęcznej robił PBDiM Mińsk Mazowiecki. Na małe przetargi typu dostawy materiału samochodami do 3,5t nikt z Warszawy nie wystartuje czy nawet z Lublina bo dostawy są rozciągnięte w czasie i nieregularne. Jakieś małe budowy chodników czy łatanie dziur w drogach przeważnie wygrywa Łęcz Bud i Parko bo są na miejscu i jako jedne z niewielu startują w takich przetargach.

   Co do jednego się zgodzę, jakoś prowadzonych przez te firmy prac jest co najmniej niezadowalająca. Dorzuciłbym do tego worka speców z gminy, też są dobrzy…

   1. Nieprawda jedną z dużych inwestycji było targowisko miejskie i jak się nie mylę jeden z owych miejscowych wykonawców który wygrał przetarg miał coś za kołnieżykiem (tzn. Był karany) , a jak wiemy właściciel firmy która przystępuje do przetargu publicznego musi między innymi przedstawić zaświadczenie o niekaralności wydane przez właściwy sąd. O ile mi wiadomo ta sprawa jak zresztą wiele innych została zamieciona pod urzędowy dywan , dodam jeszcze że firma Parko miała w ostatnim czasie zlecone BEZ PRZTARGU!!! ZA DUŻE PIENIĄDZE !!!!!! Utwardzenie placu targowiska miejskiego przy ulicy Pasternik, myślę że to zlecenie wykonała by chociaż firma z Lublina za dużo mniejsze pieniądze i z lepszą starannością nieoszczędzając na materiale . Dużo by można było pisać o podobnych praktykach prowadzonych w naszym mieście i gminie , ale to i tak nic nie zmieni ponieważ RZĄDZI TU KLIKA PARU SUPER GOŚCI, zresztą co władza to układzik i obyczaj . Obiecuję iż będę bardzo mocno przyglądał się pracom (fuszerom) wykonywanym w naszym mieście i gminie przez nasze rodzime firmy , KAŻDA FUSZERA BĘDZIE ZGŁASZANA PRZEZEMNIE do UM w Łęcznej oraz portalu LLE24.PL

    Pozdrawiam,
    Bodo

    P.S
    Dla wiadomości zainteresowanych (tzn. Wykonawców) ,uzbroiłem się w dobry aparat i oczywiście bylejakość będzie udokumentowana na fotce ,
    Zatem do roboty panie i panowie i nieoszczędzania na zakontraktowanym w przetargu materiale.

    1. Hmm… Parko było jednym z trzech wykonawców Targowiska. Chyba firmy te zawiązały konsorcjum ale nie jestem pewny.

     Co do tego placu, fakt tu jest potężny błąd urzędu. Co do jakości prac to się nie wypowiem bo nie widziałem.

     Jeżeli chcesz robić zdjęcia to życzę powodzenia, ja się już napatrzyłem na tych ludzi i ich pracę aż mnie oczy bolą. Dodam tylko że każda ich kostka położona na piasku to cement na lewo który dostają na wykonanie inwestycji 😉

     Również pozdrawiam 😉

 2. A kasę ktoś wziął. No i fajnie. A co tam droga, w gminie mamy jeszcze gorsze – powiedziałby zapewne Kosiarski.

 3. A tak między nami, czy jeszcze w Łęcznej praktykuje się odbiór zleconego zadania, czy jest to robione e-mailem i wygląda to tak:
  ” PIENIĄDZE PRZELANE NA WSKAZANE KONTO PROSIMY POTWIERDZIĆ ODBIÓR:
  -” NA RAZIE JESZCZE NIE MA, ALE CZEKAMY – O JUŻ DZIŚ JEST PRZELEW – POTWIERDZAMY ODBIÓR”
  I to jest ten odbiór na który wszyscy czekali.
  A co tam jakieś dziury w drodze, najważniejsza jest „moneta” 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.