Wojewoda: Nie ma wojny o Bogdankę. To, co wyprawia poseł Hetman jest śmieszne!

Nie ma żadnego zagrożenia dla samodzielności Bogdanki. Zamieszanie powstało wokół problemu, którego nie ma – mówił na antenie Radia Lublin Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który odniósł się do poniedziałkowej konferencji PSLu, kiedy to wójtowie 5 gmin, burmistrz Łęcznej i starosta łęczyński podpisali oświadczenie, w którym kategorycznie sprzeciwiają się 'składce’ na ratowanie śląskich kopalń. Oświadczenie podpisał też europoseł Krzysztof Hetman.

Sprawa rozpoczęła się 23 marca, kiedy to magazyn „Solidarność rolnicza” powołał się na wypowiedź ministra energii – Grzegorza Tobiszowskiego, dotyczącą możliwości dofinansowania Polskiego Holdingu Górniczego przez podlegającą nadzorowi właścicielskiemu Ministerstwa Energii grupę Enea. Do katowickiego holdingu miałby trafić aktywa Bogdanki.

Jak dosadnie podkreślił wojewoda – wypowiedź ministra została przez magazyn przekręcona, a sam Tobiszowski ją zdementował. Przemysław Czarnek zapewnił też, że nie ma żadnego pomysłu na podważanie samodzielności Bogdanki. Jest ona, była i będzie mecenasem kultury i sportu w naszym regionie i nic tutaj się nie zmieni.

Wojewoda zadeklarował, że jeszcze dzisiaj napisze do ministra Tobiszewskiego z prośbą o pisemne wyjaśnienie sprawy i przekazanie swojego stanowiska związkowcom Bogdanki i europosłowi Hetmanowi.

Niech Pan poseł (Hetman) zajmie się sprawą Centrum Onkologii, na które PSL nie ma żadnego pomysłu i od początku nie miał. To dopiero jest skandal, bo są marnowane państwowe pieniądze – powiedział rozmówca redaktora Jacka Bieniaszkiewicza.

Źródło: Radio Lublin

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Wojewoda: Nie ma wojny o Bogdankę. To, co wyprawia poseł Hetman jest śmieszne!

 1. Panie JA chyba leczysz się od nie dawna obecnie warunki są świetne.Ale leczenie ? dobre zmiany – mnie w starym szpitalu pomogli bardzo była Pani dyrektor potrafiła ludziom pomóc.Ja dostałem już trzy lata.

 2. Chłop ze wsi wyjść może, ale wieś z chłopa nigdy – zapamiętaj sobie PSL-owcu dozgonnie, jak pacierz.
  Chciało się do wielkiego miasta – do europy a u siebie robi gnój.
  I dać tym burakom władzę.
  W bruździe z motyką czują się najlepiej i tam powinno być ich miejsce.
  To już jest koniec tego całego PSL-u w lubelskim. 😉

  1. Co za błyskotliwa wypowiedź… Wrzucić wszystkich z jakiejś partii do jednego worka 😉

 3. Na początku w Centrum Onkologii było super kulturalnie i dokładnie ale już po trzeciej wizycie sytuacja była jak wszędzie, dziadostwo i jeden wielki bałagan. Ech medycy !!!!!!!! jaki wy macie szacunek dla naprawdę chorych ludzi???

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.