[Awaria] Zimna woda i kaloryfery w Łęcznej. Kiedy popłynie ciepło? [Aktualizacja 29.11]

„Informujemy, o wystąpieniu dwóch awarii na głównych rurach magistralnych ciepła zasilających Odbiorców w Łęcznej, Nadrybiu i Stefanowie. Nasi Pracownicy pracują nad usunięciem awarii w systemie ciągłym.”
Taka informacja od kilkunastu godzin widnieje na stronie internetowej Łęczyńskiej Energetyki, czyli spółki, która dostarcza ciepło do naszych mieszkań. W związku z awarią kaloryfery nie grzeją, a z kranów płynie jedynie zimna woda.

Jak wynika z dalszej treści informacji „źródło ciepła jest gotowe do dostarczenia ciepła. Wznowienie dostarczania ciepła nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.”

Energetycy informują, że usterka została już zlokalizowana (w rejonie stacji Shell w Łęcznej) i najprawdopodobniej jeszcze tej nocy kaloryfery będą ciepłe.

AKTUALIZACJA (2015-11-27 godz. 2130)
„Łęczyńska Energetyka” Spółka z o. o. w Bogdance informuje, że obecne zaawansowanie prac związanych z usuwaniem awarii ciepłociągu w miejscowości Bogdanka wskazuje iż przed północą dnia dzisiejszego zakończone będą roboty montażowe i następnie zostanie uruchomiony odcinek sieci do Stefanowa i Nadrybia.

Poszukiwania miejsca wycieku na ciepłociągu w Łęcznej zakończono powodzeniem, jednak stopień uszkodzenia rur wymaga przygotowania odpowiednich elementów sieci do ich wymiany. Przez całą noc prowadzona będzie prefabrykacja tych elementów, tak by rano przystąpić do ich zabudowy.
Wznowienie dostawy wody grzewczej do wszystkich Odbiorców na terenie miasta Łęczna planowane jest na godziny popołudniowe w sobotę (28.11.2015 r.)

AKTUALIZACJA (2015-11-28 godz. 09:00)
Z lekkim poślizgiem, trochę po pierwszej w nocy zakończono prace montażowe na awarii w Bogdance. Rurociąg został napełniony przeszło 200 t wody i rozpoczęto jego wygrzewanie.

W ciągu nocy wykonano również prefabrykację elementów sieci i w niedługim czasie rozpoczynamy montaż nowych elementów na awarii w Łęcznej. Planowane wznowienie dostaw ciepła po południu w dniu dzisiejszym jest nadal realne.

AKTUALIZACJA (2015-11-28 godz. 20:00)
Prace montażowe na awarii w Łęcznej zostały zakończone i od godziny 16 trwa uzupełnianie wody w remontowanym rurociągu.

Z chwilą napełnienia rury wznowione zostanie podawanie ciepła do całego miasta Łęczna. W kotłowni pracuje już duży kocioł który czeka na uruchomienie przepływu wody do Łęcznej.
Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy wszystkim którzy nas wspomagali co najmniej dobrym słowem.

AKTUALIZACJA (2015-11-29 godz. 12:00)
Zaledwie kilka godzin Łęcznianie mogli się cieszyć letnią wodą w kranach. Łęczyńska Energetyka zaliczyła kolejną awarię. Tym razem nie w samej Łęcznej, a w Bogdance. Trwają prace nad usunięciem usterki. Ta obecna nie jest tak poważna, jak poprzednia. Optymistyczne szacunki dają szanse na ciepło jeszcze tego wieczora.

Tymczasem z nieoficjalnych urzędowych portali znikają słowa, które w początkowej fazie awarii wypowiedział Kosiarski. Powtarzam je zatem, okraszając specjalnie wyselekcjonowanym zdjęciem 😉


Na usta cisną się słowa wypowiedziane przez (na szczęście) byłego prezydenta w nieco zmienionej formie. „Weź kredyt i zbuduj dom pod miastem. Nie licz na Łęczyńską Energetykę.”

Udostępnij ten wpis!

14 przemyślenia na temat „[Awaria] Zimna woda i kaloryfery w Łęcznej. Kiedy popłynie ciepło? [Aktualizacja 29.11]

 1. Slonce swieci rowniez w tropikach moze zamiast sie grzac przed kominkiem pan Kosiarski pomysli jak marznacych mieszkancow przeniesc do Afryki bo i tak juz jestesmy w trzecim swiecie

 2. Tak idiotycznej i prostackiej wypowiedzi mozna sie spodziewac od zwyklych ignorantow i osob pozbawionych empatii i kultury osobistej a moze tak jest jak wynika ze zdjecia

 3. Jasnym jest że te awarie będą się powtarzać. To wygląda tak. Cały układ jest nadwyrężony. Pękają rury w najsłabszych miejscach. Wymieniają je. Co się okazuje. Że teraz najsłabsze rury są gdzie indziej. I tak będą się bawić aż po kawałku wymienią całą rurę. I obym się mylił. Bo mi też zimno i umył bym się chętnie w swojej łazience.

 4. Na ul Obrońców Pokoju przez chwilę ociepliły się kaloryfery i z kranu poleciała ciepła woda, jednak nie trwało to długo,,, znowu kaloryfery zimne i brak ciepłej wody.Co jest grane?Czy ktoś raczy poinformować mieszkańców jak długo jeszcze?

  1. A co myślałeś, ten Kulig co robi w Tubie to syn urzędniczki z urzędu miejskiego. Nie może źle pisać o Kosiarskim tak jak i Kuczyński, więc usunął to co powiedział wąsaty.

 5. Na Wiklinowej ciepłej wody jeszcze nie było, grzejniki cieple były (ale bez szaleństwa)dopiero w nocy , teraz znowu zimne. Ale jak zacytowano u konkurencji naszego włodarza „kryzysu nie ma , świeci słońce i nie ma dwudziestostopniowego mrozu”. Powinniśmy się cieszyć. Nie ma to jak dobra wladza, zawsze ze swoim ludem.

 6. Nie mamy nic do ukrycia. Jesteśmy instytucją transparentną, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Dlatego przekażemy w ręce mieszkańców czytelne i jawne informacje – Teodor Kosiarski burmistrz Łęcznej ….. ale tylko te które uznam za stosowne i bezpieczne dla mnie….

 7. W sądzie sie dojdzie swoich praw odnośne tak długiej przerwy w dostawie. Trzeba sie tylko zebrać 🙂

 8. I znowu leczna24 kłamie. Jak nie było ciepłej wody tak nie ma a jest już pół godziny po północy.

 9. Dobre słowo jest tu bardzo ważne, ale i rada też.
  Pozbądźcie się jednego członka rady nadzorczej, bo to on przynosi miastu pecha.
  Nic konkretnego Energetyce Łęczyńskiej nie doradzi – wprost przeciwnie a i pieniędzy Wam z racji tego zostanie. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.