Kipiące śmietniki na Obrońców Pokoju

Nie, to nie jest primaaprilisowy żart. Tak jeszcze wczoraj wyglądały śmietniki przy ul. Obrońców Pokoju w Łęcznej. W tej sprawie napisał do mnie Czytelnik bloga, który jednocześnie zwrócił uwagę na wczorajszą wypowiedź Straży Miejskiej w Łęcznej, mówiącą, że ta „na bieżąco monitoruje i podejmuje czynności wobec zaniedbanych nieruchomości” (LINK). Jeśli tak wygląda to „monitorowanie” to ja nie potrzebuję takiej służby w mieście – napisał w mailu.
Od siebie dodam tylko, że to nie pierwszy taki przypadek na tej ulicy. W grudniu 2013 opisywałem stan śmietnika znajdującego się kilkaset metrów dalej od widocznego na poniższych zdjęciach.

PS. Czy naprawdę mieszkańcy okolicznych bloków nie widzą, kto robi taki „bajzel” po środku osiedla? Czy urzędnikom w magistracie nie wydaje się, że przydałoby się częściej odbierać śmieci z tego rejonu miasta? A może tu też NIE DA SIĘ?

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Kipiące śmietniki na Obrońców Pokoju

  1. powinni zrobic smietniki na klucz bo duzo wygrzebują ptaki i potem roznosza sie po ulicy te odpady. gdyby byly pod klucz z siatką od góry to nie byloby problemu, tak jak maja np w Lublinie, ale daleko nam do miasta wojewódzkiego;/ po prostu żal;/

  2. A moim zdaniem jest to robota ludzi, którzy podrzucają śmieci. Niestety ale większość ludzi to bydło i nawet na Staszica byliśmy świadkami jak ludzie podrzucają nam śmieci.

    Jak już chcecie to robić to chociaż je segregujcie! Bando nieudaczników.

  3. Dodam jeszcze widząc te zdjęcia, że miejsce jest kiepsko zorganizowane. Ta nędzna altanka i te kontenery. Jako spóldzielca chętnie zrzuciłbym się na ucywilizowanie altanek śmietnikowych. Wiem, że jestem w mniejszości ale nie mogę na to patrzeć.

  4. Warto chyba zadać sobie pytanie kto za ten syf odpowiada? Trzeba uderzyć się we własną pierś – te rzeczy z pierwszych dwu zdjęć to przewinienie mieszkańca jego obowiązkiem było wywieźć to na punkt zbiórki odpadów. Tego nie zrobił więc jak się go nie złapało to wtedy musi zrobić to za niego spółdzielnia albo wspólnota mieszkaniowa.
    One też muszą przygotować tyle pojemników żeby wystarczyło między terminami odbioru odpadów. Miasto, a naprawdę wykonawca z przetargu, odpowiada za terminowość z harmonogramu odbiorów – i trzeba z tego ich rozliczać, za to płacimy.

  5. Golym okiem widac ,ze tych smieciarek jest za malo, panowie uwijaja sie ale samych siebie nie przeskocza.Bardzo rzadko są odbierane smieci ze zsypow w wiezowcach. Ktos za porzadek i dezynfekcje zsypow chyba odpowiada bo na wiosne znow pojawilo sie robactwo.Niech urzednicy odpowiedzialni za promcje miasta tudziez prac, Sp-ni zareagują jakąs kontrolą.Od roku nie korzystamy ze zsypow na klatkach schodowych a czynsz sie nie obnizyl-dlaczego?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.