Konferencja w sprawie miasteczka rowerowego [Aktualizacja]

Chwilę przed godziną 12-tą w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęcznej, zakończyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza. Dotyczyła ona, opisywanej wczoraj decyzji wojewody w sprawie budowy miasteczka rowerowego w naszym mieście.

Generalnie wymowa konferencji jest dla mnie lekko infantylna „to nie my, to oni są winni”. Oprócz burmistrza obecni byli urzędnicy, przedstawiciel szkół, urzędnicy i… reprezentant PSL’u. TUTAJ zamieszczamy całą konferencję w formie pliku audio. Przepraszam za jakość 😉

To przykre, że magistrat nie organizuje podobnej konferencji aby poinformować, dlaczego nie wykonuje remontów dróg, dlaczego nie powstają nowe parkingi, dlaczego istniejące place zabaw niszczeją, co dalej z elektrownią lub o tym, ile miejsc pracy dla mieszkańców powstało dzięki „ciężkiej” pracy miejskich urzędników.

Odnoszę dziwne wrażenie, że miasteczko rowerowe jest kluczową inwestycją dla Łęcznej.

Odpowiedź Wojewody w tej sprawie jest krótka acz treściwa:
„Miasto Łęczna nie zostało wybrane w drodze konkursu ofert, o którym mowa w art. 162 pkt 4 ustawy o finansach publicznych, ani w żadnej innej procedurze o podobnym charakterze, a jako podmiot wnioskujący o przyznanie środków publicznych, nie przedstawiło oferty wykonania zadania, zgodnie z art. 47 powołanej wyżej ustawy.

Należy podkreślić, że wymiana korespondencji o charakterze intencyjnym pomiędzy Wojewodą Lubelskim a Burmistrzem Miasta Łęczna na wstępnym etapie uzgodnień dotyczących projektu nie daje podstaw do zaciągnięcia zobowiązań i do ponoszenia wydatków. Podstawę do określenia praw i obowiązków stron w tym do ponoszenia wydatków z budżetu państwa może stanowić jedynie umowa lub porozumienie, które w niniejszej sprawie nigdy nie zostało zawarte.”

Inne media o tej sprawie:
Radio Lublin
TVP Lublin

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Konferencja w sprawie miasteczka rowerowego [Aktualizacja]

  1. Posłuchajcie nagrania z konferencji od 6:20, dobry gospodarz żali się, że Wojewoda miała dla niego czas tylko na rozmowę telefoniczną. Ojej nasz bidulek… Pewnie Pani wojewoda usłyszała już Pana słowa o jasiu podróżniczku

    http://pawlak.nets.pl/files/Plik%20audio%20339.mp3

    i nie chciała Pana naciągać na koszty.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.