Łęczna świątecznie? Nareszcie!

Wąsaty blog kolejny raz udowodnił swoją skuteczność. Lata pokazywania władzy jak powinno wyglądać miasto w trakcie świąt przyniosło pozytywny efekt. Na placu Kościuszki stanęła już choinka, a główna arteria miasta zostanie udekorowana ozdobami świetlnymi, zawieszonymi na latarniach. Dało się? Kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że sprawę wystarczy odpowiednio nagłośnić, a urzędnik zaraz bierze się do roboty 😉

Jak miasto wyglądało w poprzednich latach? Jeśli nie pamiętacie, poniżej mała ściągawka:

Rok 2012 (LINK)
Rok 2013 (LINK)

Najwidoczniej urzędnicy skorzystali też z podpowiedzi umieszczonej w tym wpisie (LINK)
Początkowo p. skarbnik stwierdziła, że przekazywana na iluminacje kwota (49 000 PLN) to tylko kropla w morzu, bo z katalogów które otrzymali wynika, że jedna ozdoba to koszt pomiędzy 2000, a 2500 PLN. Kwota wystarczyłaby więc w najlepszym wypadku na 24 ozdoby.
Ostatecznie zakupionych zostało 48 świecących gwiazdek za kwotę 40 000 PLN (czyli ok. 830 PLN za każdą ozdobę). Kosztowały trzykrotnie mniej niż początkowo wskazywała p. skarbnik. W najbliższych dniach przekonamy się jak wyglądają ozdoby.
Wszystko wskazuje więc na to, że podczas tegorocznych świąt Łęczna będzie wyglądała jak miasto, a nie jak stajnia w podłęczyńskiej miejscowości.
Da się? 😉

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Łęczna świątecznie? Nareszcie!

  1. Dlaczego nie ma informacji, że w kopalni pod ziemią
    doszło do zgonu pracownika?????????????????????????

    1. Zmarł ślusarz ze spółki współpracującej. Zawał był główną przyczyną śmierci.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.