Liceum na Szkolnej oczami Kosiarskiego – „Państwo profesorstwo” [Audio]

Z początkiem tygodnia, kolejna odsłona zawirowań wokół Liceum przy ul. Szkolnej w Łęcznej.
Jest grupa osób, zadowolona z tego co się będzie działo. Wiecie kto to jest? Nauczyciele szkoły podstawowej, którzy skomentowali tak. No wreszcie państwo profesorstwo zejdzie na ziemię. – mówił na zeszłotygodniowej sesji rady miejskiej burmistrz Teodor Kosiarski.
Dostało się również uczniom. Co tu dużo mówić, wrócił „stary”, przedwyborczy włodarz. Poziom buty, arogancji i chamstwa ponownie sięgnął zenitu. Skąd my to znamy…? „Doświadczenie, rozwaga, efekty” 😉
Poniżej możecie odsłuchać nagrań wykonanych podczas ostatniej sesji. Możecie na własne uszy przekonać się, co Kosiarski ma do powiedzenia na temat uczniów, rodziców i nauczycieli.Jak sądzicie? Czemu miała służyć taka przemowa? Czy temu aby zmiany zostały cieplej przyjęte w całym środowisku uczniów, rodziców i nauczycieli? W mojej opinii jest wręcz odwrotnie. Chodziło jedynie o skłócenie poszczególnych grup ze sobą. Szczucie jednych na drugich. A próba skłócenia w obrębie te samej grupy (nauczycieli) jest IMHO wyjątkowo perfidna.

Argumentem władzy za zmianami w LO, są oszczędności.
Zaraz, zaraz, od kilkunastu miesięcy wyraźnie pokazujemy, gdzie w Łęcznej znajduje się obszar na który bezsensownie wydajemy 500 000 PLN rocznie. To straż miejska, o której mógłbym powiedzieć wszystko, za wyjątkiem tego, że jej działalność przynosi jakikolwiek pożytek miastu.

Niebawem radni miejscy zdecydują o przyszłości Liceum. Wtedy tradycyjnie przekażę informację o imiennych wynikach tego głosowania. Warto zaznaczyć, że w radzie zasiadają również nauczyciele i byli uczniowie łęczyńskiego LO. Nie sądzę, aby i oni chcieli przybić gwóźdź do trumny Liceum na ul. Szkolnej.

Udostępnij ten wpis!

13 przemyślenia na temat „Liceum na Szkolnej oczami Kosiarskiego – „Państwo profesorstwo” [Audio]

 1. Macie ludzie co chcieliście czyli uszanujcie demokratyczny wybór.A jeżeli chcecie mieszanie zmian to działajcie, ksiądz J.w obecnej sytuacji pomoże. Goot mit uns.

 2. No cóż Kosiarski jest dobrym aktorem zrobił swoje przed wyborami i w trakcie a teraz mozna znowu być sobą jestem ciekawy jak teraz czuja sie nauczyciele popierający Kosiarskiego ???

 3. A mnie wciąż zastanawia jak można było być takim debilem krzyżykując go w wyborach. Toż to szok.

 4. najlepsza jest druga część nagrania, słuchaliście? Z tym gościem jest coś nie tak jak dla mnie.

 5. Ciekawe co na to odpowiedzą orędownicy burmistrza z podmiotów mu podległych typu CK czy Zespołu Szkół na Szkolnej.

  1. Tych nauczycieli, którzy tak ochoczo popierali Kosiarskiego trochę mi nie szkoda. Co teraz powiecie? Nie wiedzieliście kogo wspieracie. Podobna sytuacja może spotkać każdego innego nauczyciela czy pracownika administracji miejskiej. To powinno dać do myślenia innym. Chyba, że do wyborów zapomnicie.

 6. To jak Burmistrz odnosi się do ludzi w tej sprawie jest zupełnie przemilczane w łęczyńskich mediach. Tuba Łęcznej zapowiadała się na obiektywne medium ale są tak samo powiązani z urzędem miejskim jak Leczna24. Nic nie napiszą co mogłoby zaszkodzić władzy.

  1. A czy nazwisko redaktora tuby nie jest przypadkiem zbieżne z nazwiskiem jednej z urzędniczek w ratuszu? I masz odpowiedź… 😉

  2. Ucinając spekulacje. Zgadza się, osoba zajmująca się tubą jest synem pracownicy urzędu miejskiego ale z tego co wiem, nie ukrywa on tego faktu. Nie sądzę też aby był to powód do robienia sensacji/zamieszania. Również liczyłem na pierwsze obiektywne medium w Łęcznej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.