[LW Bogdanka] Strajku nie będzie! Związki dogadały się z zarządem!

Podpisane we wtorek 4 sierpnia porozumienie zakończyło spór zbiorowy pomiędzy władzami spółki, a związkami. Zgodnie z zawartością dokumentu, wynagrodzenia zostaną utrzymane na poziomie z 2013. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych również zyskał na porozumieniu. Zgodnie z żądaniami górników, władze spółki przekażą 6,5 mln złotych na „wczasy pod gruszą”.

Osoby zatrudnione na czas określony mogą odetchnąć z ulgą. Porozumienie wstrzymuje proces pozbywania się takich pracowników. Zarząd zobowiązał się także do tego, że więcej prac będzie wykonywanych przez pracowników LW (kosztem firm świadczących outsourcing w Bogdance).

To nie wszystko. Na początku przyszłego roku zostaną sprawdzone wyniki finansowe. Jeśli okażą się dobre, górnicy otrzymają dodatkowe pieniądze.

Wygląda więc na to, że albo sytuacja w LW nie była tak zła jak sądziliśmy, albo górnicy mają naprawdę sprawnych przedstawicieli w postaci związków zawodowych.

Na zakończeniu dzisiejszej sesji GPW, za jedną akcję Bogdanki trzeba było zapłacić 47 PLN.

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „[LW Bogdanka] Strajku nie będzie! Związki dogadały się z zarządem!

  1. Jakby w spolkach ludzie mysleli to by tez swoj zwiazek zalozyli. A tak mysleli ze ktos sie bedzie o nich troszczyl i wyszla dupa. Sami sobie jestescie winni.

  2. „Zarząd zobowiązał się także do tego, że więcej prac będzie wykonywanych przez pracowników LW (kosztem firm świadczących outsourcing w Bogdance).”
    Czyli teraz spółki będą zwalniać osoby, które miesięcznie zarabiają ok 2 tys. bo będzie mniej pracy dla nich. Ale najważniejsze, że pracownicy LW będą mieli średnio 7 tys + wczasy pod gruszą. Ot logika… ach zapomniałem, że żyjemy w Polsce. To wiele wyjaśnia.

    1. no to twoja logika jest jakaś wątpliwa. Powinno się dążyć żeby w spółkach zarabiali tyle co w LW, a nie w LW tyle co w spółkach. Bo tu mamy Polskie a nie Afryke. Płaca powinna być godna a nie niewolnicza ignorancie.

  3. Niech teraz związki walczą o przewrocenie tych ludzi co zostały im nie przedłużone umowy a jest ich około 100 osób !!!

    1. przywrocone umowy, smiechu warte. jak nie ma roboty to po kiego grzyba maja dodatkowych roboli trzymac? radze jak najszybciej zaczac sie przekwalifikowywac na inny zawod a nie zale wylewac w internecie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.