Mariusz Fijałkowski: Protest przeciwko podwyżce opłaty targowej [Dokument]

W dniu wczorajszym na targowisku przy ul. Przemysłowej razem z radnymi Sebastianem Pawlakiem i Zbigniewem Łagodzińskim, zbieraliśmy podpisy pod protestem przeciwko drastycznym podwyżkom opłaty targowej. Podpisy przekażemy burmistrzowi Kosiarskiemu już na najbliższej sesji. Ich ilość na pewno go zdziwi i może spowoduje, że podwyżkowy gospodarz wraz ze swoją wierną ekipą w Radzie Miejskiej, wycofają się ze swoich absurdalnych pomysłów, póki handel w Łęcznej jeszcze istnieje.

Większość kupców wyrażała swoje głębokie niezadowolenie z powodu tak drastycznych podwyżek. Podczas rozmów z kupcami usłyszeliśmy, że opłaty na rynku w Elizówce będą dwa razy niższe niż po podwyżce w Łęcznej i trzy do czterech razy niższe niż w okolicznych miejscowościach. Duża ilość handlujących deklarowała, że przestanie przyjeżdżać do Łęcznej, a na targowisku za ponad milion zł niech sobie handluje ten co takie podwyżki wymyślił. Trudno nie podzielać zdania kupców, którzy handlują w różnych miastach i wiedzą, że opłaty w Łęcznej będą za kilka tygodni “z kosmosu”. Oprócz zbierania podpisów przedstawialiśmy handlującym oraz kupującym, którzy również popierali naszą inicjatywę skutki podwyższenia opłaty targowej.

(Kliknij na poniższy obraz, aby go powiększyć)

Nasza obecność sprowadziła na targowisko burmistrza Kosiarskiego, który próbował przekonywać kupców, że opłaty wcale tak bardzo nie wzrosną. Mało kto jednak uwierzył w te zapewnienia. Kto jak kto, ale kupcy doskonale potrafią liczyć i takie luźne, ustne deklaracje burmistrza mają się nijak wobec stawek w uchwale, której był autorem. Nasuwa się wręcz pytanie czy włodarz w ogóle był świadomy…

Dalszą część artykułu przeczytasz na:
<< Blogu radnego Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

6 komentarzy do artykułu "Mariusz Fijałkowski: Protest przeciwko podwyżce opłaty targowej [Dokument]"

 1. Kate pisze:

  Niech Panowie, którzy są przeciw startują na burmistrza ciekawe co wtedy zrobią. Łatwo krytykować a ile się w Łęcznej już zmieniło na lepsze?

  • Bartol pisze:

   Bernardo, nie rób sobie jaj, pisz z jednego nicka 😉

  • Johny pisze:

   Na pewno nie będą pompować wszystkich opłat pod sufit bo z tych pieniędzy nic nie ma dla mieszkańców. Chyba że puzzle za 10 tys i walka z bezrobociem (czyt. MOPS).

 2. Bernardo pisze:

  Ale opłaty jakie proponuje Pan Burmistrz przyniosą też korzyści handlującym na targowisku. Większe opłaty to większe wpływy do budżetu miasta za które będzie można robić kolejne inwestycje jak np. rozbudowa targowiska.

 3. Johny pisze:

  Dobra inicjatywa. Nie można ulegać podwyżkowemu dyktatowi.

 4. Ferdynand K pisze:

  Przez okres swoich rządów nasz gospodarz tylko straszy podwyżkami, teraz Pan nastraszył samego siebie Panie Burmistrzu.
  Kupcy i mieszkańcy otrzymywali takie właśnie pismo od radnych, kto jak głosował tę uchwalę,i to z wypisanym nazwiskiem.
  Ps.
  Zauważyłem jako mieszkaniec, że kupcy nie mieli przyjaznego nastawienia.
  Tak się powoli kończy era wybrańców Gminnych, co mieszkańcom Łęcznej tylko szkodzą.
  A Was Państwo Radnych wymienionych w piśmie zapraszam na zakupy na Unijne Targowisko w przyszły poniedziałek i to jeszcze po starej cenie.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes