Ferie zimowe dobiegły końca

Ferie zimowe AD. 2014 już praktycznie za nami. Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku w Łęcznej nie powstało ani jedno lodowisko, a „program zajęć” przedstawiony przez Centrum Kultury mówiąc krótko, pozostawiał wiele do życzenia.
Tymczasem w nawet pobliskim Puchaczowie (4800 mieszkańców), można było się poślizgać. Z informacji, które przesłaliście na blogową skrzynkę wynika, że w niedalekim Lubartowie powstały co najmniej dwa lodowiska!.
Jak to? Dało się? Jak oni to robią?

Najwidoczniej koszt kilkuset złotych (nie sądzę aby wylanie lodowiska pochłaniało więcej środków) to kwota nie do udźwignięcia dla kasy urzędu miasta w Łęcznej. Lepiej przecież przekazywać kilkaset tysięcy złotych na „adaptację poddasza w CK” czyli mówiąc wprost na „hotel dla artystów”…

W tłumaczeniach urzędu miasta pewnie znów usłyszymy, że NIE DA SIĘ, nie było pieniędzy, że urząd nie może wylewać najtańszej wody, tylko taką „z atestem” etc… 😉 Niestety obawiam się, że w takie bajki nie uwierzy już żaden mieszkaniec. Czas pakować walizki „dobry gospodarzu”. Widocznie nie można na pana liczyć nawet tak banalnych sprawach jak organizacja zajęć w trakcie ferii…

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „Ferie zimowe dobiegły końca

 1. I gitara, tutaj mamy wspólne zdanie – tylko ja napiszę wprost:
  Donosicielom i dupowłazom Władzy blog LLE 24 powinien napisać tak.
  WSTĘP WZBRONIONY.
  A o zajęciach dla dzieci w okresie ferii przykro dyskutować.
  Tyle mamy pustych boisk przy szkole na ul. Bogdanowicza i z oświetleniem terenu włącznie, nie wspomnę o innych boiskach szkolnych.
  Tylko komu zlecić wykonanie jakiegoś lodowiska?
  Wszystkim jest dobrze, urzędnik cieszy się przytulnym i „Miętkim” stołeczkiem w Urzędzie.
  Co tam dzieci – same znajdą sobie zajęcie.
  Klatki schodowe, korytarze piwniczne – to jest to, gdzie młodzież powinna spędzić ferie – czy tego chcieliście?
  Znowu się Wam udało.
  Ferie się skończyły – mieszkańcy bloków posprzątają klatki i piwnice i wracamy do normalności.
  Władza kolejny raz zapewniła zajęcie dzieciom w mieście.

 2. No i na tym kończę przygodę z blogiem wzajemnej adoracji. Ferdynandzie od teraz możesz skoncentrować się na przytakiwaniu. Nie będę już przeszkadzał. Wszystko zweryfikuje przyszłość. A za Kuczyńskim nie przepadam więc Wasz pocisk trafił w czuły punkt, gratulacje. Bez odbioru.

 3. Bartolu popatrz o czym jest temat.
  onleczna zwiódł Cię i wymiana Waszych wpisów zaczęła się na inny temat, niż ten o którym mowa w tytule.
  Czyżbyś dał się zwieść temu Panu?
  Obserwuję Go od dłuższego czasu i zauważam, że lubi kąsać i prowokuje innych, a jego komentarze odbiegają od tematu.
  Popatrz na wcześniejsze jego wpisy np na Ł24 – tam jak ktoś ma inne zdanie to mało Go nie rozszarpią.
  Jest tu obecnie 6 wpisów, z czego tylko dwa na temat.
  Od kiedy Ta osoba pojawiła się na LLE możemy zauważyć, że idealnie manipuluje innymi wymuszając na nich dyskusję na jego własny temat.
  Patrząc na Ł24 nie znajdziemy tam konkretnych tematów.
  Nie ma co się dziwić tym tytułom jakie tam znajdziemy.
  Zaginął mi pies, kot, błąkające się psy i cała reszta jakby reklam i zapytań, gdzie co jest i czy dobre.
  Ale w porządku każdy blog ma swoje.
  – „onleczna” cwaniak, czy prowokator zakradł Ci się na bloga?
  Popatrz jak on zamieszcza wpis.
  -jest niby za tym, co jest w temacie i popiera innych, a zarazem szuka powodu, aby namącić i czeka na efekty jakie rozwiną się w danej sytuacji.
  Zobacz na jego pierwszy dzisiejszy wpis – był OK do słowa
  PS.
  Po tym słowie wywraca temat i prowokuje dyskusję.
  Popatrzcie jak to czyni na Ł24, a teraz jest i TU
  Powinien mieć nick „mąciciel”

  1. Pełna racja, mea culpa – kolejne komentarze odbiegające znacznie od tematu będą usuwane.

   PS. Myślisz, że kuczyński pisałby na „niszowym portalu”? 😉

   1. A wcale bym się nie zdziwił jakby to był on. Ferdynand ma rację, Onleczna mąci i zachęca do dyskusji, ale na swoje tematy. Tematem jest lodowisko, a raczej jego brak w Łęcznej. Kuczyński już diety obniżał w powiecie. Jeszcze brakuje tylko tego, żeby zaczęła się wojenka na obniżanie diet, poborów burmistrza itd.

    Wybory się zbliżają to widać. Szkoda, że miasto tego nie odczuwa pozytywnie. Inwestycji jakby więcej, ale drobne problemy dalej nie rozwiązane: lodowiska brak, ścieżki do szpitala brak, parkingów brak, place zabaw w ruinie, itp. Czy wybory czy nie wybory władza nie dość, że głucha na potrzeby mieszkańców to i twarda jak beton, który po informatorze radnych mocno się kruszy.

 4. lodowisko w Puchaczowie jest zapychane przez ludzi z Łęcznej, zróbcie lodowisko w Łęcznej!

 5. Święta minęły bez iluminacji świetlnych to i ferie minęły bez atrakcji typu lodowisko…taki już los mieszkańców Łęcznej, nie da się i tyle 🙁

 6. Przy każdej okazji porównuję to co się dzieje w Łęcznej z tym co się dzieje w Lubartowie i Świdniku. W Łęcznej nic się nie dzieje, nic nie jest organizowane z wyjątkiem dni miasta które i tak wypadają bardzo blado w porównaniu np. z Lubartowem. W Łęcznej jest drożej pod wieloma względami. Wkur… tzn. irytuje mnie takie podejście naszych Władz do mieszkańców. Mieszkańcy myślą, widzą, słyszą i czują a Pan Burmistrz i niektórzy Radni chyba o tym zapomnieli. JESTEŚCIE DLA LUDZI, A NIE LUDZIE DLA WAS.

  Ps. Czy to prawda, że w Łęcznej Radni mają dużo wyższe diety? Porównując Lubartów 497zł netto miesięcznie, Łęczna 1260zł netto.

  1. Co do diet radnych, polecam link do artykułu w Dzienniku Wschodnim http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130308/MAGAZYN/130309546. Co ciekawe projekt (którego jeszcze osobiście nie widziałem) przewiduje możliwość obniżki diety SZEREGOWYCH RADNYCH o 55%. Nikt tam jednak nie napisał, że tych szeregowych jest zaledwie kilku, a cała rada to 21 osób, gdzie koalicyjni radni są radnymi funkcyjnymi np. przewodniczącymi komisji…

   Tak czy inaczej, zapowiada się ciekawa sesja 😉

   1. Rocznie Radni w Łęcznej dostają o 175tys zł więcej niż w Lubartowie!!! Kasa taka że mogłaby rozwiązać problem: remontów placów zabaw, ścieżki do szpitala, wystroju miasta w święta, brakujących chodników, organizacji ferii i zajęć dla dzieci w wakacje. Dokładając do tego kasę która została przeznaczona na adaptację poddasza w CK powstaje nowy parking a w kolejnych latach, za tą kasę kolejne duże inwestycje dla mieszkańców:) Tak ja to widzę.
    Niższa dieta wyeliminuje osoby którym zależy tylko na kasie.

    1. Zgadzam się z Twoja opinią jednak projekt forsowany w mediach przez byłego radnego Leszka Kubiaka (obecnie zatrudnionego w miejskiej spółce PGKiM) jest nie do przyjęcia w przedstawionej formie.

     Czy to czasem nie w kadencji w której p. Kubiak był radnym ustalono wysokość (sposób naliczania) obecnych diet?… 😉 Życie przerosło kabaret.

     PS. Poczekajmy na ujawnienie treści projektu… 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.