Urządmiejski24 znowu leje wodę

„To jawna manipulacja!” – pisał do mnie wczoraj wieczorem oburzony mieszkaniec Gminy Ludwin, po lekturze zawartości artykułu dotyczącego cen wody w powiecie łęczyńskim, napisanym w portalu (nazywanym ironicznie przez internautów) urządmiejski24. „Rozumiem, że takie rzeczy można wypisywać w artykułach na zamówienie. Ten materiał jednak nie został opatrzony metką „artykuł sponsorowany” – dodaje.
Autor „newsa”, którego tożsamości nie dane nam było poznać (mogę się tylko domyślać, że jest nie bardzo rzutkim urzędnikiem), napisał, że „z zestawienia prezentowanego przez portal ceny-wody.pl wynika, że w Puchaczowie to 11,80 zł a Ludwinie 16,66zł (woda + ścieki)„.
Chyba tylko przypadkiem „zapomniał” dodać, że w tych gminach mieszkańcy otrzymują dopłaty. Powyższe ceny dotyczą np. działkowiczów, którzy pojawiają się na terenie tych gmin jedynie podczas letnich miesięcy.

Rzeczywiste opłaty ponoszone przez mieszkańców obu gmin wyglądają następująco:

Gmina Ludwin
Woda: 2,47 PLN brutto (2,29 netto)
Ścieki:
(przesył grawitacyjny) 4,47 PLN brutto (4,14 netto)
(przesył za pomocą pompy) 4,26 PLN brutto (3,94 netto)
Łącznie woda+ścieki: 6,94 PLN brutto (cena maksymalna)

Gmina Puchaczów
Woda: 1,72 PLN brutto
Ścieki:
(przesył grawitacyjny) 4,34 PLN brutto
(przesył za pomocą pompy) 4,13 PLN brutto
Łącznie woda+ścieki: 6,06 PLN brutto (cena maksymalna)

Łęczna
woda+ścieki: 9,99 PLN brutto

Różnica jest jak widać dostrzegalna gołym okiem.

Domyślam się, że za jakiś czas nastąpią modyfikacje w opisywanym artykule, dlatego też pozwoliłem sobie wykonać jego kopię, którą możecie zobaczyć poniżej.

Wygląda więc na to, że „nieoficjalny portal urzędu miejskiego” usiłuje wmawiać mieszkańcom, że tak naprawdę „mamy tanio”. Moim zdaniem w komentowanym artykule powinno się znaleźć zdanie, że jako mieszkańcy jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, mogąc mieszkać w tak sprawie zarządzanym mieście jakim jest Łęczna… 😉

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Urządmiejski24 znowu leje wodę

  1. Bardzo proszę nie używać określenia typu „urzędowy redaktor” gdyż to obraża ludzi pracujących w zawodzie dziennikarza oraz w urzędach. Na określenie „redaktor” trzeba sobie zasłużyć i z pewnością nie jest nim człowiek piszący pseudo artykuły do portalu leczna.24 i nie ma co mu schlebiać takim określeniem. Dodatkowo nie można mówić o nim urzędnik bo to raczej karykatura urzędnika.

    1. Sam bym tego lepiej nie ujął. Podpisuję się pod tym komentarzem wszystkimi kończynami.

  2. Przecież to był artykuł pod tezę – jest tanio. I przygotujcie się na jeszcze większą taniość, bo jak mówi „złotousta Krystyna” – „ścieki, które były 3 razy droższe obecnie są droższe o niecałe 40 % niż w Lublinie (trzeba jednak pamiętać, że wszystkie ścieki pompowane są pod górę do oczyszczalni, która jest kilka kilometrów za miastem).”

  3. Już sprostowali: „Obie wiejskie gminy dopłacają jednak swoim mieszkańcom do wody i ścieków. Ostateczna kwota płacona przez mieszkańców może znacznie różnić się od cen bez dopłaty.”

    1. To kolejny dowód na to, że wąsaty blog działa ekspresowo 😉

  4. Ostatnio co by nie napisali to błędy i manipulacje, a potem trzeba aktualizować i zmieniać artykuły. To już jest nie tyle żałosne, co sprzeczne z jakąkolwiek rzetelnością i etyką dziennikarską. Nawet lokalną… Może czas, aby jakiś organ zajął się w końcu tą całą redakcją Ł24 i urzędowym redaktorem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.