Tajemniczy sponsor i cena fontanny przy CK ujawnione!

Ponad rok czekaliśmy na informację z urzędu miejskiego w Łęcznej, dotyczącą sponsora i ceny fontanny przy Centrum Kultury na ul. Obrońców Pokoju w Łęcznej. Pozyskanie odpowiedzi nie udało się ani mieszkańcom, ani radnemu. Ciągle słyszeliśmy, że sponsor nie życzy sobie ujawniania tych informacji. Dopiero interwencja posła Michała Kabacińskiego, okazała się skuteczna.

Z danych przekazanych przez biuro poselskie, możemy dowiedzieć się, że fontanna została sfinansowania z pieniędzy pochodzących z darowizny od prywatnego przedsiębiorcy „Galeria Łęczyńska Sp. z o.o.” z siedzibą w Chełmie. Kto stoi za tą spółką? Możecie dowiedzieć się tutaj (LINK). Chyba nie znacie!
Pierwotni właściciele spółki brzmią już bardziej znajomo (LINK)

To jeszcze nie wszystko. Dyrektor CK Eugeniusz Misiewicz informuje, że łączny koszt budowy fontanny wyniósł 45 200,00 PLN!!! To nie żart, taka kwota została podana w oficjalnym piśmie. Sprawdziłem więc w najbardziej popularnym z serwisów zakupowych, ile może kosztować takie cacko. Niestety nie znalazłem dokładnie tak samo „atrakcyjnego” egzemplarza ale pozwolę sobie podać tutaj kilka przykładów:

(Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć)

CENA – 6499 PLN

(link: http://allegro.pl/fontanna-3-baseny-kula-ozdobna-ogrodowa-marmur-i3547013929.html)

CENA – 4500 PLN

(link: http://allegro.pl/fontanna-ogrodowa-lilia-3-poziomowa-basen-304-cm-i3570346920.html)

CENA – 45 200 PLN

(Przedmiotowa fontanna zlokalizowana w Łęcznej przy ul. Obrońców Pokoju 1)

Jak na moje amatorskie oko, konieczny będzie wgląd do faktur dotyczących budowy łęczyńskiego „cudu”.

PS. Spora ta darowizna… 😉
PS2. Dla niedowiarków skan dokumentu z CK (Kliknij, aby go powiększyć)

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Tajemniczy sponsor i cena fontanny przy CK ujawnione!

  1. Tak sobie szumi i szumi w dnie upalne /szumiała/…Zamknij oczy i zrelaksuj się …ale teraz kiedy wiesz, że ten relaks kosztował podobno taaaaką kasę – to zamiast spokojnych myśli, widzisz zmarnowane pieniądze ..
    No, ale przecież CK zarabia na oszustach często, gęsto swoje produkty pokazujący/sprzedający za wlką też kasę w domu kultury.

  2. Z drugiej strony trzeba było podłączyć tę fontannę – rozkopać kawał placu, wybudować przyłącze i uzyskać pozwolenia, a to wszystko oprócz materiałów/opłat trzeba jeszcze wykonać, a więc zatrudnić firmę, która to wykona i zapłacić robociznę. Nie bronię magistratu bo jestem przeciwnikiem obecnej ekipy rządzącej ale pisząc taki artykuł należałoby do sprawy podejść uczciwie, całościowo i profesjonalnie. A czy całość wyniosła 45 000zł? Wątpię… Może ze 20 0000

  3. Jestem w szoku…tyla dudków za taka kaszana? Nieee…może jedno zero omyłkowo się przyczepiło?

  4. Ciekawe kto robił remont CK, bo całkiem przypadkiem może się okazać, że ta sama firma. A swoją drogą to bardzo „dobry” gospodarz z dyrektora, skoro pozwolił na tak wysoka darowiznę za takie byle co. Powinien wylecieć z hukiem za marnowanie pieniędzy, no chyba że miał w tym jakiś udział.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.