Bartol podejrzany o samodzielne myślenie!

Myślicie, że to jest możliwe jedynie na Białorusi czy w Korei Północnej? Nic bardziej mylnego. Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej usłyszałem zarzut z art. 45 prawa prasowego. W wielkim skrócie, chodzi o wydawanie gazety bez rejestracji. Nie ma tu pomyłki, chodzi o GAZETĘ 😉 Czyn ten zagrożony jest… grzywną.

Jak już wiecie donos w tej sprawie złożył sam „dobry gospodarz”, nie mogąc sobie najwyraźniej poradzić w inny sposób z krytycznymi wpisami (o wynikach głosowań radnych, o urzędnikach pracujących na zleceniu czy procesach rekrutacyjnych w UM).
Z moich obserwacji wynika, że „wódz” chciałby mieć totalną kontrolę nad mieszkańcami Łęcznej. Począwszy od ich portfeli (przez podwyżki), a na umysłach skończywszy (kontrola myśli). Warto zapamiętać, że samodzielne myślenie w Łęcznej nie jest najwidoczniej mile widziane. Można bowiem narazić się na donos. Jest wszak tylko jedna prawda i jest to prawda głoszona na Placu Kościuszki. Warto o tym pamiętać np. przy okazji przyszłorocznych wyborów.

Nie wiadomo jeszcze czy ta sprawa będzie miała swój finał w sądzie, do tego jeszcze daleka droga. Będę jednak informował Was o wszystkich zmianach w tej sprawie. Kolejne wpisy tradycyjnie już wkrótce.

Przy tej okazji przypomniało mi się pewne powiedzenie: „Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchani!”. Pasuje tutaj jak ulał. Nie sądzicie? 😉

Udostępnij ten wpis!

31 przemyślenia na temat „Bartol podejrzany o samodzielne myślenie!

 1. ileż to balasów jest przy władzy to głowa boli, jak profesor ma takie samo prawo w wyborze prezydenta co rzul z pod sklepu to też jest nie fajnie, jak wymrze pokolenie MUNDRE co „wie swoje i ma racje!” to wtedy się coś zmieni na lepsze…. będę się starał.

 2. Trzeymaj sie Bartol,

  nie daj im wygrac, te faszystowskie barany nie ucisza Cie

  Pozdr z Seulu, do Polski nigdy nie wroce jesli tak sie ten kraj stacza

  A ze prawo z 1984 to juz super ironia…idiota wasaty napewno nie skuma

 3. Świetny blog, trzymam kciuki za kolejne trafne informacje o lokalnych układach władzy.
  Burmistrz ma niski próg bólu na krytykę. Obawiam się, że ma sporo za uszami, bo do władzy zwykle idzie się nachapać … 🙂

  Kwestia techniczna – Dla pewności proponuję Ci zmienić hosting na jakiś poza Polską 🙂 i po cichu zarezerwuj sobie jeszcze jeden adres (też poza PL) i trzymaj tam kopię 😉

 4. Widzę, że Łęczna jest bardzo podobna Wadowic. Rzecznik prasowy tamtejszego UM (nazywany złotoustym) został namierzony po IP-ie, kiedy w sieci zamieścił szkalujący komentarz.

 5. Przy okazji śledztwa wypłyną inne grzeszki Bartola. Oprócz tego, że działa bez zarejestrowania gazety to dodatkowo obraża w niej Pana Burmistrza i Pana Grzegorza. Jeszcze trochę niech się pomęczą, ale później będzie o nich mowa w historii miasta.

 6. Jest wszak tylko jedna
  prawda i jest to prawda głoszona na
  Placu Kościuszki. – pozwoliłem sobie zacytować ten fragment Twojego wpisu. Brzmi jak konkurencja dla ojca dyrektora 😀 Powodzenia z burmistrzem 😉

 7. A jeszcze zapomniałem Ci pogratulować – działań.
  Bartolu – cała Polska widziała pierwszą fotkę reportażu, a na niej przyczepę z gnojem jadącą przez miasto.
  Skąd wyjechała nie będę sugerował.
  Wnioski powinni wyciągnąć mieszkańcy.

 8. Jak Pan Burmistrz zaczynał politykę w mieście sprawę badała Prokuratura.
  Jak teraz pewnie w tej kadencji zakończy sprawowanie władzy też sprawami zajmuje się prokuratura.
  Przypomnę, że w pierwszej kadencji tylko paroma głosami zawdzięcza wygraną z poprzednim Burmistrzem, bo ponownie trzeba było liczyć głosy – te nie w kratce

 9. Co innego prostowanie myśli, a co innego prostowanie nieprawdziwych informacji. Nikt ani blogerowi ani dziennikarzowi zarejestrowanej gazety nie może prostować myśli więc nie ma obaw. A jak ktoś piszę o kimś nieprawdę to czy to bloger czy dziennikarz musi liczyć się z odpowiedzialnością za słowo. Różnica polega na tym, że dziennikarza do sprostowania wprost obliguje prawo prasowe.

  1. Andrew popatrz jakie sprostowania pisze urząd. Piszą np. że w swoim wpisie sugeruję nieprawidłowości np. przy zatrudnianiu. Ale kiedy ja właśnie to sugeruję, bo tak uważam i moim zdaniem nie ma tu nic do prostowania.

   PS. Zauważyłeś może żeby burmistrz prostował swoją wypowiedź dla Radia Lublin gdzie mówił o 400 000 PLN na miasteczko rowerowe? Ja też nie 😉 http://moje.radio.lublin.pl/leczna-miasteczko-ruchu-drogowego-juz-otwarte.html

   1. No to nie ma sprawy, oficjalnie odmawiasz sprostowania. Prawo prasowe to przewiduje pod warunkiem, że będziesz w stanie udowodnić swoją rację. Na tym polega dialog, ty swoje argumenty oni swoje itd.

    1. Andrew, ja niczego nie muszę 😉 ani oficjalnie zatwierdzać, ani oficjalnie odmawiać. Urząd natomiast powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wysyłając takie pisma kompromituje i ośmiesza to miasto. Chcesz dialogu z „kolorowym misiem”? Powodzenia 😉

    2. Prawo reguluje sprawe bardzo jasno i klarownie. Osoba opisana w blogu ma prawo poprosic o usuniecie wpisu. Jakiegokolwiek wpisu. Administrator moze sie zgodzic, lub nie. Jesli nie – podmiot wpisu ma prawo dochodzic swoich spraw przed sadem. Koniec i kropka. Gdzie tu jest mowa o Policji? Nie ma? Ano – nie ma… Ktos tu wykorzystuje swoje stanowisko oraz uklad z Policja do walki politycznej..

   2. To dlaczego burmistrz nie wskazuje konkretnych treści nieprawdziwych? Przecież może oskarżyć Bartola o pomówienie. Ale na to trzeba mieć dowody. A urząd ich nie ma. Stąd szukanie haka w formie rejestracji gazety. Cała Polska z was się śmieje rządzący Łęczną…..

 10. „Złotousty” jest dobry tylko na sesji, przy swoich „klakierach” i w cytowaniu „złotych myśli” innych. Ale gdy trzeba odpowiedzieć, czy nie wstyd donosić na wolnego blogera to się chowa za plecami sekretarza. A gdzie rzecznik prasowy? Nie miał nic mądrego do powiedzenia?

  1. Oni nie potrafią zrozumieć że radni czy bloger mogą być niezależni. Nie mogą dobrać się do ich rodziny, wyrzucić z pracy itd więc skarżą do prokuratury. Ale z tego też nic nie będzie. Cała Polska z was się śmieje Panie burmistrzu. Po co Panu specjalista od promocji? W Polsacie dziś mieliście promocję za darmo i to jaką 🙂

 11. Ja mialbym wracac do Polski!?!?! Tam ktos ma nie poukladane pod czaszka!? Wladza pelna geba sie marzy, komendat na spolke w burmistrzem karty chce rozdawac. Komendant po co wzywal blogera? Na jakiej podstawie?? Niedlugo Cie odwiedza o 6 rano….

  Panie Burmistrzu (bo widac, ze czyta 🙂 )… Panie Burmistrzu.. Kury szczac prowadzac, a nie za polityke sie brac!

  Nigdy, nie ma takiej opcji, abym kiedykolwiek rozwazal powrot do tej Polski rzadzonej przez takich zasciankowych, ksenofobicznych bu%akow!! :/

 12. Mnie również niejednokrotnie straszono prokuratorem jednak w Radomiu widać jeszcze odrobina zdrowego rozsądku została, chociaż… nigdy nic nie wiadomo – może zaczerpną wzorce postępowania od Was 🙂 Mam tylko nadzieje, że działania władz nakierowane na kneblowanie ust niezadowolonym okażą się bezskuteczne, a oni sami zostaną przy tym skutecznie ośmieszone. O sprawie dzisiaj już informował Polsat tak więc trzymam kciuki

 13. A gdzie się schował wielmożny TEO? Wstyd mu, że sekretarza wysłał? Piwa naważył to niech teraz pije.

  1. Szablony Wordpresa (bo na nim oparty jest blog) przy konfiguracji wymagają wypełnienia kilku formularzy. Cześć z nich jest już wypełniona domyślnie pole adresu to jedno z nich. Stąd właśnie redakcja w nazwie. Swoją drogą gdyby w nazwie pojawiło się słowo „sutener” to uważałbyś, że to adres agencji towarzyskiej?

 14. Ale przecież to nie burmistrz, a jak sam piszesz Bartolu policja postawiła ci zarzuty.

  Czyli to może teraz już burmistrz, policja i prokuratura są w zmowie przeciwko tobie? To chcesz swoim wpisem zasugerować? Bo jak tak odbieram ten wpis.

  Jak wy donosicie do różnych instytucji to jest dobrze tak? Jak policja i prokuratura pracowała po udostępnieniu przez radnego nagrań z sesji to te instytucje było okej, a jak teraz toczy się postępowanie w twojej sprawie to już są be ?

  Zresztą panie Bartolu czemu tak bardzo wzbraniasz się przed wydawaniem gazety zamiast bloga?? Strach przed sprostowaniami ?

  Przecież jeśli będziesz robił to rzetelnie nie masz się czego obawiać.

  W czym problem ?

  1. Nie zapominaj kto był tutaj donosicielem. Co do sprostowań odpowiem krótko, nikt w demokratycznym i podobno wolnym państwie nie może i nie będzie prostował czyichś myśli. Jeśli Kosiarski uważa inaczej, to ma spory problem.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.