Będą remontować Centrum Kultury. Znowu! Fontannę też!

Historia tego bloga zaczęła się właśnie od tajemniczego remontu Centrum Kultury przy ul. Obrońców Pokoju. Wtedy okazało się, że władze mają pomysł na zrobienie w CK pokoi hotelowych (do dzisiaj nie wiadomo czy i ile na nich zarobiło miasto). Powstała też fontanna, która została ufundowana przez tajemniczego sponsora, który po licznych skargach został ujawniony(LINK).

Według urzędników malutka fontanna pod CK kosztowała 45 200,00 PLN!!! Koszty remontu CK i budowy pokoi hotelowych (mimo wielu próśb radnych i oficjalnych pism) nigdy nie zostały dokładnie wskazane. Mówi się o kilkuset tysiącach złotych. Mogliście o tej sprawie przeczytać w poniższych wpisach (LINK) (LINK) (LINK) (LINK)

Cztery lata później, a więc w 2017 roku zaistniała potrzeba… kolejnego remontu! Władza poszukuje juz wykonawcy, który „zmodernizuje infrastrukturę Centrum Kultury w Łęcznej z przystosowaniem obiektu i jego otoczenia dla usprawnienia działalności placówki, podniesienia jej funkcjonalności i estetyki”(LINK)
Co się kryję za tą urzędową paplaniną?

A. Przebudowa zewnętrznej klatki schodowej do pomieszczeń w piwnicy Centrum Kultury,
B. Modernizacja wewnętrznej klatki schodowej i pomieszczeń w piwnicy CK,
C. Modernizacja i przebudowa fontanny.

Nie przewidzieliście się. To wszystko znajduje się w oficjalnym zapytaniu. O pienądzach porozmawiamy, jak tylko wpłyną oferty.
Nie sądzicie chyba, że fontannę za 45 „koła” można teraz zmodernizować za mniejszą kwotę.

Parafrazując klasyka z rządu PO „a ch%j tam z Wiklinową i Gwarków, w centrum kultury trzeba remontu”… No i chodnik na Polnej – ważna rzecz.

By żyło się lepiej! Swoim!

Udostępnij ten wpis!

14 przemyślenia na temat „Będą remontować Centrum Kultury. Znowu! Fontannę też!

 1. Czy mi się tylko wydaje czy przy cmentarzu realizowana jest tylko część projektu Pani Kanskiej ?

 2. Oglądając linki dotyczące tej fontanny- to „sponsor” tej popierdółki to Galeria Łęczyńska. Firma przejęta przez Kosnyriev Ievgenii i zamknięta w 2016. Kto był właścicielem przed przejęciem a to ciekawe. Sprawdźcie to sami. Ruszyły inwestycje w mieście to znaczy ktoś szykuje się na emeryturę. Stąd 1,3 mln za remont placyku przez konsorcjum firm. Więcej ludzi pracuje przy budowie stacji paliw. Prędzej zbudują drogę do Biskupic niż te parę metrów Wierzbowej. A dlaczego? Chyba znamy odpowiedź.

  1. Wędrowiec napisz wprost! chcemy poznać łęczyński świat biznesu
   Bartol zapewnia poufność.
   Działalność hotelarska w świecie kultury osiedlowej to wisienka na torcie tej kadencji 🙂

   1. Wybacz, ale nie mogę. Pewne organy zrobiły mi ostatnio problem a ja nie mam czasu latać po sądach. Po nitce do kłębka , wszystko jest w internecie – część płatna.

 3. Szanowni Państwo, mieszkańcy Łęcznej, radni Rady Miasta (opozycyjni oczywiście), czas powiedzieć „kończ Waść, wstydu oszczędź” i zacząć zbierać podpisy na przeprowadzeniem referendum o usunięcie z urzędu naszego miłościwie panującego tfu „gospodarza”. Biadolenie i pokazywanie jego wybryków, zaczyna być żałosne. On się na pewno nie poprawi. Obudźcie się z marazmu. Czas na czyny. Czekam na inicjatywę i oświadczam że sam jestem w stanie zebrać kilkaset podpisów. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.

  1. Nie jesteś w stanie tego zrobić bo wielu twoich znajomych jest w pewien sposób zależnych od Kosiarskiego. Pracują w szkole, bibliotece, ck, starostwie i jednostkach podległych, urzędzie miejskim itd itd. A nawet jeśli nie osobiście oni to ich dzieci, rodzice lub krewni. Zwyczajnie wiele osób nie podpisze się pod takim wnioskiem wiedząc że listy te zobaczy Kosiarski. Przykre to ale prawdziwe.

 4. Czy wogóle remont związany z pokojami hotelowymi został zakończony? Czy jakieś podsumowanie wydatków było? Jakiś raport?
  Ile jest tych pokoi, kto może je wynająć, na jakich zasadach? A może to w domu dyrektora nowe pokoje utworzono z przeznaczeniem na agroturystykę? Kultura w Łęcznej powoli umiera, a oni sobie remonty coraz to nowe robią. Niechby dyrektor zamiast na d… siedzieć ruszył się i porozmawiał z innymi gminami (Ludwin, Cyców, Puchaczów). Tam ciągle się coś dzieje. Domy kultury przyciągają ludzi a chyba o to chodzi.

 5. W innych miastach coś sie dzieje a w Łęcznej w wekendy zamknięte dod 20 zamknięte oferta słabiutka

 6. Ja pierdolę.

  Sorry, ale aż szczęka mi opadła…

  A teraz chce mi się śmiać bo ciężko w to wszystko uwierzyć.

  Poza tym widzę to tak. Cena fontanny została zawyżona aby móc przeprowadzić jej remont za cenę nie mniejszą niż 45 tys. Ale nie widzę tu, aż tak sprytnej „rozkminy”.

 7. To się nic nie dzieje ot tak:
  Albo jest firma zaprzyjaźniona, która potrzebuje łatwej niemałej gotówki, gmina to dobry płatnik,albo szykują posadkę dla swojego, może dyr. już potrzebuje wypoczynku – wybierając się na emeryturę, jak myślicie byłby ktoś nowy?

 8. Super wiadomość w końcu będzie SPA, basen, sala operowa i kino, i grająca fontanna! Brawo dobry gospodarz!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.