Burmistrzu obudź się! Radni apelują do ratusza o pomoc uchodźcom z Ukrainy! [Dokument]

Podczas gdy władze okolicznych miejscowości, czynnie włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, łęczyński burmistrz zdobył się na wysłanie pisma do władz Kowla (miasto partnerskie na Ukrainie) wyrazy głębokiego współczucia.
W tym czasie tylko w samej gminie Ludwin przyjęto ok. 40 uchodźców!

W Łęcznej już od piątku oddolnie powstawały miejsca zbiórek, organizowane przez różne instytucje, lokalne firmy ale też zwykłych mieszkańców. Dary zbierali strażacy, pracownicy szkół czy starostwa powiatowego. Mieszkańcy Łęcznej przyjmują też uchodźców do własnych domów. Tak po pierwszym dniu zbiórki wyglądało pomieszczenie OSP przy ul. Piłsudskiego:

W komentarzach mieszkańców pojawiły się pytania o to, dlaczego łęczyński ratusz milczy? Skoro w mieście posiadamy np. hotel wybudowany za setki tysięcy złotych w budynku Centrum Kultury(LINK), poddasze budynku ŚDS, czy przyszkolne hale sportowe z pełnym zapleczem sanitarnym, to jako miasto bez problemu możemy pomóc w większym zakresie niż organizowanie zbiórek.

Radni, którzy od kilku dni sami biorą czynny udział w organizowaniu pomocy sąsiadom zza wschodniej granicy, zaapelowali dziś do burmistrza o konkretną pomoc dla uchodźców. Jego treść znajduje się poniżej:

Miejmy nadzieję, że to otrzeźwi burmistrza, bo Łęczną bez wątpienia jest stać na taką pomoc. Skoro mieszkańcy Łęcznej, pokazują na każdym kroku, że można pomagać, to ratusz nie powinien robić inaczej.

EDIT (28.02 g. 14:00) :
Już kilkadziesiąt minut po złożeniu w/w pisma na stronach urzędu pojawiły się informacje o zbiórkach. Nie ma co prawda informacji o udostępnieniu miejskich nieruchomości (Hotel w CK, hale sportowe etc.) uchodźcom lecz bez wątpienia jakieś działania zostały podjęte przez ratusz.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

9 komentarzy do artykułu "Burmistrzu obudź się! Radni apelują do ratusza o pomoc uchodźcom z Ukrainy! [Dokument]"

 1. Kejti pisze:

  Cyberkrytunie o czym Ty piszesz. Wiesz co to jest zasięg medialny, przyjdź, pomagaj, widok kobiet z zapłakanymi dziećmi z mega wdzięcznym wzrokiem może naprawił by te zwoje o ile coś tam pod kopułka jeszcze jest

 2. DaroJ pisze:

  Jak to możliwe, że miasto mając hotel w centrum kultury na Obrońców Pokoju, lokuje uchodźców na matach do ćwiczeń? W hotelu są normalne łóżka. Przygarnijcie tych ludzi!

 3. zniesmaczona pisze:

  Hańba, żeby radni zdążyli pismo napisać w tak oczywistej sprawie zanim urzędnicy wzięli się do roboty. Za co im płacimy? Zrezygnujcie z pensji jak tak chcecie pomagać. Może jeszcze podanie mieszkańcy powinni składać? Hańba, po trzykroć hańba!

 4. Wściekła pisze:

  Jak to czytam robi mi się niedobrze. Biedni Radni ktoś ich nie poznał i nie podziękował. Od razu z pokłonem każdy powinien się kłaniać.. Jak nas nie widzieli to w komentarzu się upomnę ze jednak byłam bo kolejny raz nie będzie można podnieść diety sobie samym. Przecież niektórzy raz lub dwa razy w miesiącu są na sesji lub komisji a maja kwotę prawie jak wartość najniższej krajowej po odjęciu obowiązkowych potrąceń!!! Dodatkowo Pan Burmistrz woli się zaszyć za sekretarką i nie pokazywać bo jeszcze będzie coś trzeba robić… nasz rzecznik to już wcale nie udaje. Nawet informacje na stronę daje tak często i aktualne. Pomijam fakt ze strasznie się czyta te jego wypociny ale jak się nie ma co robić bo co on ma do roboty to i się uwstecznia człowiek. Dobrze że lodowiska nie ma tak jak radni chcieli bądź proponowali bo by się biedny zapoci. Ile to pracy. Sama obłuda i gorycz. Pomagać każdy może i nikt się nie musi licytować wystarczy ze na stronach urzędowych są jasne informacje przekierowanie na linki a nie selekcja wybiórcza inf. Jedne np kino letnie ogłaszane co raz a inne z opóźnieniem 5 dniowym.

 5. Zygmunt pisze:

  Obudziło ich brawo czyli jak Anglicy mówią jak nie myślisz to do pracy w urzędzie się odnajdziesz

 6. zielony87 pisze:

  a po co ma coś samemu robić, jak może się przykleić do płazy albo kogoś innego. Rzecznik fotkę pyknie i gra muzyka.

 7. Bartol pisze:

  Jeśli ma chęć pomagać, to niech pomaga. Brawo! Zachęcam do tego wszystkich. Mieszanie do tego polityki, może mu tylko zaszkodzić.
  Swoją drogą chwilę po złożeniu pisma w ratuszu, urzędnicy się obudzili i już wstawili pierwszego posta dot. pomocy
  Nie wiem czy udostępnią hotel w CK ale idzie to jakoś do przodu.

 8. Guest624 pisze:

  Zobacz kto oprócz Konrada Płazy działa w stowarzyszeniu Copacabana. Zięć byłego burmistrza. Nie ma się co dziwić, że popiera Włodarskiego. Kto ma wiedzieć ten wie co jest pięć. To coś jak towarzystwo wzajemnej adoracji.
  https://krs-pobierz.pl/stowarzyszenie-copacabana-leczna-i6411374

 9. annamaria pisze:

  jak można się polansować, porobić sobie fotki w koszulce wośpu to Leszek pierwszy ale jak trzeba coś zorganizować to urząd śpi.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes