Fałszywy kurier w rękach policji! [Zdjęcia]

Miesiąc temu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej zostali powiadomieni o oszustwie internetowym na szkodę mieszkanki powiatu łęczyńskiego, która straciła blisko 3 tys. zł.

Kupujący zapewniał, że zapłata za tablet odbędzie się za pośrednictwem kuriera, który wypłaci należną kwotę po otrzymaniu paczki, czego nigdy nie uczynił

Łęczyńscy kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że na terenie województwa lubelskiego doszło do kilkunastu podobnych oszustw. Przestępca odnajdywał na portalach internetowych ogłoszenia sprzedaży sprzętu elektronicznego, a następnie kontaktował się poprzez sms ze sprzedającymi wyrażając chęć zakupu towarów. Za każdym razem informował, że przesyłka leży po jego stronie. Wypożyczonym busem, podając się za kuriera odbierał paczkę bez uiszczenia należności. Następnie sprzęt uzyskany z oszustwa trafiał pod zastaw do lombardów na terenie województwa lubelskiego. Nieuczciwy kontrahent został zatrzymany przez łęczyńskich policjantów.

23-letni mieszkaniec Lublina dopuścił się co najmniej 11 oszustw, na kwotę blisko 40 tys. zł, do popełnienia których się przyznał. Znaczna część sprzętu elektronicznego w postaci laptopów i aparatów fotograficznych została odzyskana.


Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty w prokuraturze. Zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Fałszywy kurier w rękach policji! [Zdjęcia]

  1. Nic mu nie zrobią policja łapie takich typków a sąd wypuszcza. Rząd PO-PSL przyzwyczaił do tego typu zachowań. Za nich rządów to była normalność.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.