Włodarski nie wsparł przewoźników. Bilety na trasie Łęczna-Lublin po 7 PLN!

W zasadzie od początku swojej kadencji Leszek Włodarski kojarzy się mieszkańcom Łęcznej z kompromitacją i podwyżkami.
Od poniedziałku 04.05 na trasę Lublin Łęczna wraca dotychczasowy przewoźnik, firma Łęcz-Trans. Cena biletu rośnie o 75%.

W związku z pandemią COVID-19, i kolejnymi restrykcjami ogłaszanymi przez rząd (powodującymi drastyczne zwiększenie kosztów działalności), lokalni przewoźnicy najpierw ograniczyli kursowanie busów, a z początkiem kwietnia zaprzestali swojej działalności.

Cały czas jednak mieszkańcy (Łęcznej i okolic) pracujący w Lublinie, wyrażali chęć podróżpwania. W związku z tym przewoźnicy oczekiwali wsparcia samorządu lokalnego w powrocie na rynek. Niestety jak pokazała rzeczywistość, na Leszka Włodarskiego można liczyć jeśli do wykonania jest skok w ubraniu do wody, jeśli natomiast trzeba zmierzyć się z realnym problemem, burmistrz łęcznej jest bezradny. Finalnie ani Urząd Miejski w Łęcznej, ani żaden inny urząd nie zaproponował wspracia.

Chwilę po nowym przewoźniku (Przewozy 24), który świadczył swoje usługi na trasie Łęczna – Lublin, powraca lokalny Łęcz-Trans. Koszt przejazdu na w/w trasie to w tym wypadku 7 PLN.

Łęcz-Trans podał na tę chwilę rozkład jazdy ważny od poniedziałku do piątku. W trakcie kolejnych dni, pojawi się więcej szczegółów.

ŁĘCZNA,OŚ.BOBROWNIKI:
4.40, 5.15, 5.45, 6.26, 6.45, 7.15, 8.49, 10.40, 12.18, 14.00, 14.38, 15.10, 16.00, 16.35, 17.10, 18.14, 20.10,

LUBLIN DW.GŁÓWNY:
5.39, 6.04, 6.29. 7.19, 8.00, 8.30, 9.49, 11.35, 13.55, 15.07, 15.41, 16.10, 16.55, 17.30, 18.00, 19.25, 20.55,

W związku z obostrzeniami epidemicznymi, wszyscy pasażerowie powinni posiadać maseczki oraz rękawiczki.

W razie dużego zainteresowania, właściciel firmy Łęcz-Trans zapowiada zwiększenie ilości kursów.

Przy okazji tego wpisu chciałbym Wam przypomnieć jak na pytania o wsparcie lokalnych przewioźników odpowiedział Leszek Włodarski (LINK).

Udostępnij ten wpis!

15 przemyślenia na temat „Włodarski nie wsparł przewoźników. Bilety na trasie Łęczna-Lublin po 7 PLN!

 1. jechać można jak się widzi na stojąco bo miejsc nie zabrakło cena biletów miała być podyktowana zabieraniem pasażerów co 2 siedzenie wolne —w praktyce NIC NIE DZIAŁA JAK POWINNO —-

 2. Dziś na DW burmistrz Włodawy interweniuje ws cen paliw we Włodawie które są wyższe o 50gr. niż w Lublinie i ma pomysł budowy stacji paliw. Może nasz by się zainteresował kiedyś była stacja w PGKIM i nie dość, że można ceny w mieście obniżyć to jeszcze nieźle zarobić.

  1. Nasz oddał stacje paliw wiadomo komu. Uznał (oficjalnie) ze stacja paliw jest nierentowna. Tymczasem nowy właściciel/dzierżawca ma te same koszty co PGKIM, a na dodatek płaci czynsz za dzierżawę i jemu się to opłaca. Ciekawe jak to możliwe? Czary? Czy ktoś tu nie robi mieszkańców w balona?

   1. Ja Ci powiem o co chodzi. Jezdzilem tam kiedys później jakis czas nie i znowu pojechalem. Stary nikogo nie bronie stalem opadla Mi szczeka i sobie myslalem o co kaman? Facet pod pgkim tak sie zachowywal ze bralo Mnie na mdlosci. W tym czasie jaki bylem zrobilby 3 auta prywaciaz. Olewal wszystko powiedziałem ze jedyny atut to brak kolejki no bo niedziwie sie ludziom. Jego poprostu nikt nie zachecal do szybszej obsługi mial jakby pretensje do zycia ze kaza mu pracowac. To jest prosta odpowiedz. Bral co mu sie nalezy i wyjeba…e. Chyba jednak nalezalo by zmienic tam menadzera i zmienic system nagradzania za place. Prywaciaz zawsze pilnuje Swojego zreszta taka jest idea prywatyzacji, na panstwowym tylko rozkradna. W takim wypadku nalezalo oddac. Ale na przyszłość pomyśleć wynajac menadzera ale takiego prawdziwego i On by zarabial kase dla Miasta czy tam kogo niewiem.

    1. W mojej ocenie to było celowe i zaplanowane działanie obliczone na jeden cel. Władza już w momencie budowania stacji za pieniądze mieszkańców już wiedziała co się z nią stanie.
     To nie jedyny przypadek w Łęcznej, gdy zakład wybudowany za pieniądze mieszkańców, trafia w bardzo dobrej cenie do znajomych krolika. Gdyby w PGKiM odbył się audyt mielibyśmy conajmniej kilka wniosków do prokuratury. Właśnie dlatego nikomu nie zależało aby ten audyt przeprowadzić.

  2. To ciekawe, bo firma co prowadzi stację na krasnystawskiej też chyba jest z Włodawy…

  3. Ciekawsze jest to, że chce zarobić obniżając marżę i jednocześnie zwiększając podaż na rynku mając te same koszty co inni. Mówi, że wsadzi to zadanie swojej spółce komunalnej. Nie wiem czy to właściwe… Jakby nie miał dróg czy jakichś sieci do budowania… Trochę to dziwne, to jak polowanie z armaty na komara…

 3. Piszcie o wsparcie do marszałka Stawiarskiego, 7 zyla to sporo kasy 7x2x5 = 70 zyla tygodniowo. masakra…..

  1. Ale kto ma to zrobić? Chyba nie lle24. Niech Włodarski przestanie robić sobie infantylne zdjęcia na fejsika i zacznie pomagać przedsiębiorcom.

 4. Leczna24 jakoś zapomniała wspomnieć, że burmistrz nic nie sypnął. Pewnie przez roztargnienie hihi

 5. Jakoś mnie to nie dziwi. Chcieliście takiego burmistrza, to macie. Płaćcie i płaczcie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.