Idź na wybory! Wybierz Lepszą Łęczną! [Wyniki sondy wyborczej]

Za pośrednictwem sondy organizowanej przez niezależny serwis, mieszkańcy grodu dzika mogli odpowiadać na pytanie, kto będzie nowym Burmistrzem naszego miasta. W badaniu udział wzięło prawie pół tysiąca Łęcznian. Wygrał kandydat Lepszej Łęcznej, Mariusz Fijałkowski z 46% poparciem. Drugi był obecny włodarz, któremu do zwycięzcy zabrakło 7%. Ostatni był Lech Tor, którego poparło 15% badanych. Poniżej pełna informacja o wynikach:


Oczywiście można dyskutować, czy takie wyniki są miarodajne. Mnie jednak bardzo cieszą. Przede wszystkim dlatego, że istnieje realna szansa na diametralną zmianę w Łęcznej, już podczas pierwszej tury wyborów. Zróbmy to!
Chciałbym przy tej okazji zaapelować do Was, do mieszkańców o obecność przy urnach w najbliższą niedzielę 16 listopada. Bądźcie pewni, że urzędnicy podlegli/ulegli obecnej władzy mają dostateczną „motywację” do tego żeby głosować. Bez Was nic się nie zmieni!

Zachęcam Was do oddawania swoich głosów na kandydatów Lepszej Łęcznej do rady miejskiej. To połączenie młodości i świeżej krwi z życiowym doświadczeniem i rozwagą. Ręczę, że każda z wystawionych na tej liście osób gwarantuje nową jakość i 100% zaangażowania w sprawy mieszkańców. To miasto nie może dłużej marnować szans i publicznych pieniędzy na leni i nierobów, którzy podczas oficjalnych spotkań potrafią kłamać w żywe oczy, że działają dla miasta. W rzeczywistości jednak podnoszą ręce tak, jak chce tego skompromitowana władza, uchwalając podwyżki, czy torpedując pomysły zgłaszane przez samych mieszkańców. Tę patologię, przez kilka ostatnich lat starałem się pokazywać na wąsatym blogu.
Czas pożegnać stary nieformalny układ, który dla Łęcznej oznaczał jedynie marazm i stagnację. Z drugiej strony, dawał pracę i pieniądze – swoim…
Czas na zmiany! Czas zrobić tu porządek! Czas na Lepszą Łęczną!

Tak, moim kandydatem w wyborach na stanowisko Burmistrza jest Mariusz Fijałkowski!

Udostępnij ten wpis!

13 przemyślenia na temat „Idź na wybory! Wybierz Lepszą Łęczną! [Wyniki sondy wyborczej]

 1. Jak to jest ze ta cała komisja wyborcza tak topornie zlicza głosy !! a moze cos chca inaczej naliczyc? ,bo w wiekszosci miast juz wszystko prawie jasne ,i wiadomo kto zwyciesca kto poszedł do lamusa,,,2 godziny po wyborach i czarna magia ,nie da sie .,

 2. Bardzo mocno trzymam kciuki na M. Fijałkowskiego oraz cały Komitet Wyborczy. Ogromnie życzę powodzenia S. Pawlakowi bo wierzę, że właśnie tacy wykształceni i uczciwi ludzie mogą coś zmienić w tym mieście!
  Niech w końcu i tu zacznie być chociaż trochę normalniej!!!

 3. Polecam Waszej uwadze poniższy artykuł.
  http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,142106,16950708,Stepien__Samorzad_nam_sie_wykoslawil.html#ixzz3IrVZVGCO

  Zastanówcie się czy fragment „dziś, jak żona czy mąż członka rady nie ma pracy, to burmistrz coś zorganizuje w podległej mu spółce. Dochodzi do takich sytuacji, że przeciwko radnym opozycyjnym reszta rady zdominowana przez wójta podejmuje uchwały potępiające jego krytykę. A urzędnik gminny, żeby za bardzo nie podskakiwał, może wystartować z listy burmistrza do rady powiatu. I tak to się kręci.”
  nie brzmi znajomo i czy czegoś Wam nie przypomina? 😉

 4. Wazne jest z jakiej partii startuje się do sejmu a i sam start nie zawsze oznacza przynaleznosc do danej partii ,a tu na szczeblu lokalnym wybierani do wladz ludzie otaczają sie wspolpracownikami o roznych przynaleznosciach i tu roznice partyjne się zacierają. Wazne zeby umiec pracowac na rzecz wszystkish mieszkancow, dlatego Panie Obserwator ma Pan taki niski slupek poparcia, bo ludzie tutaj partiii politycznych nie chcą.

 5. Panie Mariuszu, za Pana prace dla dobra mieszkancow, determinację, odwagę w walce z lęczynskum ukladem i mądrość podziękujemy Panu przy urnach wyborczych.Juz dzis jest Pan Naszym Burmistrzem.Wygra LEPSZA ŁECZNA !!!!

 6. Juz w tak młodym wieku taka słaba pamięć, przecież kandydat ten był chyba działaczem SLD czyż nie tak!

  1. Już nic nie zmienisz. Możesz szczekać, możesz nawet zatańczyć i zaśpiewać, a i tak ludziom myślenia nie zmienisz. Nie pomogło Pojezierze, nie pomogły kłamstwa, pomówienia i urządmiejski24. Idź porozwieszaj szefowi kolejne banery 🙂 Odstresujesz się 🙂

   1. uczciwość jednak by zobowiązywała do przyznania się, ale przecież każdy pamięta że Pan Mariusz swojego czasu startował z SLD do sejmu. przecież to nic strasznego

    1. Zgadza się ale to było jakieś 12 lat temu. To tak jakby kandydaci np. PIS’u mieli wpisywać, że byli ministrantami 😉 Dla mnie taka informacja jest zbędna. Mało tego, uważam, że partie polityczne szkodzą samorządom bo zamiast lokalnych fachowców, obsadzają na listach partyjnych aparatczyków, którzy mają zasługi dla partii, a nie dla mieszkańców.

     PS. Co robi Słowik(PSL) na liście Kosiarskiego? Odpowiedzcie sobie sami 😉

 7. Juz w tak młodym wieku taka słaba pamięć, przecież kandydat ten był chyba działaczem SLD czyż nie tak, a gdzie taka informacja nawet wzmianki,a tak ma być uczciwie. Nie o taką Łęczna walczymy!

  1. Witaj obserwa-TOR. Panie Lechu, może warto pochwalić się swoim programem wyborczym? Ma Pan na to czas do północy. To chyba nie jest jakaś tajemnica?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.